Dom wspomnień

"Schronienie zawsze było pełne przyjaciół i kochanków, matek i córek, powierników tajemnic i tych, którzy te tajemnice wyjawiali, ludzi, którzy mówili, co myśleli, oraz ludzi o siwych włosach i zwiotczałych ramionach. Przeżywaliśmy smutki i radości, ale nie zamieniłabym tego życia na żadne inne."

Kiedy po śmierci babci, Sara dziedziczy jej rozpadający się pensjonat o nazwie Schronienie, zakłada, że szybko upora się z tym niespodziewanym prezentem. Sweet Bay nie jest miejscem, w którym za wszelką cenę chce zostać, los ma jednak wobec niej inne plany.

Na miejscu odkrywa, jak mało wiedziała o ukochanej babci i jak wiele ma do nadrobienia. Pragnie poznać tajemnicę Maggs, więc zamiast spieszyć się z powrotem do Nowego Orleanu, Sara zostaje by rozpocząć remont pensjonatu i... życia. Pośród unoszącego się pyłu, starych wspomnień i w towarzystwie czarującego wykonawcy odkrywa, że życie pod dachem ukochanego przez jej babcię domu jest łatwiejsze, niż się spodziewała.

Kiedy chciwy deweloper grozi przejęciem Schronienia, Sara jest zmuszona dokonać wyboru - zostać i walczyć o dom i ludzi, których pokochała, czy odpuścić i powrócić do udanego, ale samotnego życia w wielkim mieście?

Informacje dodatkowe o Dom wspomnień:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-06-19
Tytuł oryginału: The Hideaway

Kup książkę Dom wspomnień

Dom wspomnień - opinie o książce

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-07-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Po śmierci babci, Sara dziedziczy pensjonat o nazwie Schronienie. To miejsce, gdzie każdy odnajdzie ciepło i spokój. Kobieta ma nadzieję, że szybko upora się z niespodziewanym prezentem i powróci do wygodnego życia w wielkim mieście. Zgodnie z wolą zmarłej Sara rozpoczyna remont pensjonatu i zagłębia się w przeszłość babci. Kurz, pył i niezwykle uprzejmy wykonawca nie pozwalają jej rozstać się z miasteczkiem Sweet Bay. Jakie niespodzianki kryją się w murach starego domu ?

"Dom wspomnień" to pełna emocji i wzruszeń opowieść o mocy skrywanych latami sekretów oraz poszukiwaniu upragnionego szczęścia. Historia przedstawiana jest naprzemiennie z perspektywy Sary oraz jej babci Margaret. Teraźniejsze wydarzenia przeplatają się z przeszłością seniorki rodu i tworzą bardzo interesującą opowieść o niespełnionych marzeniach, zawiedzionych oczekiwaniach i miłości silniejszej niż społeczne konwenanse. Stary, zaniedbany dom, o wiele mówiącej nazwie Schronienie, to pełne sekretów i wiekowych tajemnic miejsce, które po bliższym poznaniu może nas oczarować swoim niepowtarzalnym klimatem. Historia Margaret to okazja do sentymentalnej podróży w czasie i obiektywnego spojrzenia na życie oraz zaakceptowania jego blasków i cieni. Lektura "Domu wspomnień" to również okazja do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia nad własną przeszłością i jej wpływem na przyszłe wydarzenia. Lekturę książki polecam miłośnikom wzruszających i sentymentalnych literackich podróży w czasie oraz fanom literatury obyczajowej.

Forget Me Not
Julie Soto