Doom Patrol, tom 1

Grupa zwana Doom Patrol, złożona z Najdziwniejszych Bohaterów Świata, porzuciła niemal wszystkie pozory normalności. Choć to istoty obdarzone supermocami i choć ich przeciwnicy dążą do dominacji nad światem, na tym kończy się wszystko, co konwencjonalne. Ta banda odmieńców i wyrzutków, omijanych szerokim łukiem dziwolągów, stawia czoło zagrożeniom o tak zadziwiającej naturze, że sama rzeczywistość grozi zawaleniem... ale dla Doom Patrolu to po prostu codzienność.

Doom Patrol został stworzony pierwotnie w latach sześćdziesiątych XX wieku przez wizjonerski duet scenarzysty Arnolda Drake'a i rysownika Bruna Premianiego, a odrodził się o pokolenie później za sprawą obdarzonego wyjątkową wyobraźnią Granta Morrisona.

Niniejsze trzytomowe wydanie obejmuje wszystkie zeszyty serii Doom Patrol, do których scenariusze napisał szkocki autor.

Komiks dla dorosłych.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-07-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

ODDZIAŁ WYRZUTKÓW

Gdyby Grant Morrison wymyślił przygody X-Menów, wyglądałyby one właśnie tak, jak ta seria. Zresztą swego czasu pisał serię „New X-Men”, która stała się jedną z najcieplej przyjętych opowieści o mutantach i równie ciepło, jeśli nie cieplej przyjęta została seria „Doom Patrol” w jego wykonaniu. Otwierająca ten tom opowieść znalazła się nawet na 75 miejscu listy 100 komiksów wszech czasów magazynu „Wizard”, ale nie ma się co dziwić. To kawał świetnego komiksu, odkrywczego, dojrzałego i inteligentnego. Komiksu, który, choć od jego premiery minęło właśnie dokładnie trzydzieści lat, nie zestarzał się i wciąż urzeka tak, jak przed laty.

Poznajcie Doom Patrol, swoisty oddział wyrzutków, dziwaków, którzy nie należą do czołówki herosów, choć zagrożenia z jakimi się mierzą, przerosłyby niejednego superbohatera popularnego wśród tłumów. Po tym, jak ekipa niemal została zniszczona, wraca w nowym składzie by zmierzyć się z kolejnymi wrogami. Gdy tajemnicze istotny potrafiące wycinać ludzi z tkanki rzeczywistości zaczynają zagrażać wszystkiemu, tylko ta szalona drużyna może ich powstrzymać. A to zaledwie początek tego, co na nich czeka!

Całość mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/doom-patrol-tom-1-grant-morrison.html

Deadpool Deadpool w czasach zarazy, tom 6
Okładka ksiązki - Deadpool  Deadpool w czasach zarazy, tom 6

Szósty tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Szalony Madcap powraca w przededniu Bożego Narodzenia, żeby uprzykrzyć życie już nie...

Kaligrafia. Ćwiczenia w pisaniu liter
Okładka ksiązki - Kaligrafia. Ćwiczenia w pisaniu liter

Jak nauczyć dziecko pisać ładnie i starannie? Wymaga to czasu oraz dobrze przygotowanych zadań. Dziecko powinno zacząć naukę od pisania szlaczków i wzorów...