Książka adresowana jest do dzieci pięcio-, sześcioletnich i ich rodziców.

Podpowiada, jak wspomóc dziecko, aby poprzez różne zabawy lepiej przygotowało się do pisania. Opiera się na moich doświadczeniach zdobytych podczas prowadzenia indywidualnej terapii i grupowych zajęć z dziećmi. Czytając uważnie opowiadania o przygodach Dorotki, znajdą Państwo wiele wskazówek dotyczących tego, jak podążać za dzieckiem w codziennych sytuacjach i usprawniać jego ręce. Każda przygoda jest propozycją do nabywania nowej umiejętności i utrwalania poprzedniej. Zabawy opisane w tle doskonalą motorykę rąk. Natomiast ćwiczenia wykonywane na kartkach, które Dorotka umieszcza w swoim albumie, ukazują, jak krok po kroku uczyć dziecko rysować i usprawniać grafomotorykę, zanim rozpocznie pisanie szlaczków i liter.

Jeśli dzieciom spodobają się przygody ich rówieśniczki, można zaproponować im kontynuowanie zabawy na podstawie komentarza znajdującego się pod każdym opowiadaniem.

Informacje dodatkowe o Dorotka - siostra Michała. Opowiadania z propozycjami zabaw przygotowujących do rysowania:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2018-01-25
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Dorotka - siostra Michała. Opowiadania z propozycjami zabaw przygotowujących do rysowania

Dorotka - siostra Michała. Opowiadania z propozycjami zabaw przygotowujących do rysowania - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8