Dorotka - siostra Michała. Opowiadania z propozycjami zabaw przygotowujących do rysowania

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2018-01-25
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788380954373
Liczba stron: 86

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Książka adresowana jest do dzieci pięcio-, sześcioletnich i ich rodziców.

Podpowiada, jak wspomóc dziecko, aby poprzez różne zabawy lepiej przygotowało się do pisania. Opiera się na moich doświadczeniach zdobytych podczas prowadzenia indywidualnej terapii i grupowych zajęć z dziećmi. Czytając uważnie opowiadania o przygodach Dorotki, znajdą Państwo wiele wskazówek dotyczących tego, jak podążać za dzieckiem w codziennych sytuacjach i usprawniać jego ręce. Każda przygoda jest propozycją do nabywania nowej umiejętności i utrwalania poprzedniej. Zabawy opisane w tle doskonalą motorykę rąk. Natomiast ćwiczenia wykonywane na kartkach, które Dorotka umieszcza w swoim albumie, ukazują, jak krok po kroku uczyć dziecko rysować i usprawniać grafomotorykę, zanim rozpocznie pisanie szlaczków i liter.

Jeśli dzieciom spodobają się przygody ich rówieśniczki, można zaproponować im kontynuowanie zabawy na podstawie komentarza znajdującego się pod każdym opowiadaniem.

Kup książkę Dorotka - siostra Michała. Opowiadania z propozycjami zabaw przygotowujących do rysowania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Dorotka to mała, sympatyczna dziewczynka, która razem z najbliższymi przeprowadziła się do nowego domu. Próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, polubić nowe otoczenie, a przy okazji uwiecznia wszystkie ważne chwile i wydarzenia w swoim dzienniku. Nie potrafi jeszcze pisać, więc rysuje to, co jej się przydarzyło. Dorotka ma ukochanego misia i pieska Kodi, którzy biorą udział w jej przygodach. Jest aktywną, inteligentną istotką, która mimo młodego wieku ma pomysł na siebie, a nawet mówi już o przyszłości. Marzy o tym, żeby zostać policjantką, chociaż po przejażdżce traktorem zastanawia się, czy nie chciałaby i tym zajmować się, kiedy będzie już duża. Jest ciekawa świata, odkrywa strych, który staje się miejscem jej odpoczynku, zaprzyjaźnia się z bałwankiem, nie boi się kuny i broni przed nią sikorki. Jej brat jest już całkiem duży i ma swoje „dorosłe” sprawy, ale chętnie bierze udział w zabawie z siostrą. To on wybrał dla niej imię kilka lat wcześniej. Nie broni się też przed wzięciem udziału w przyjęciu dla lalek, w które dziewczynka angażuje całą rodzinę. W poszczególnych krótkich opowiadaniach czuć niezwykłą więź między rodzicami i rodzeństwem. Mama pomaga Dorotce tworzyć wspaniałe ilustracje, a także wychowuje ją na pomocną, życzliwą, empatyczną dziewczynkę. Tym samym zakładają hotel dla ptaków i Dorotka codziennie dokarmia swoich skrzydlatych ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Dorotka - siostra Michała. Opowiadania z propozycjami zabaw przygotowujących do rysowania

Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8
Przeczytane:2018-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem,
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Pokaż wszystkie recenzje