Dorwać Ramireza. Akt II

Drugi tom pełnej zaskakujących zwrotów akcji opowieści sensacyjnej rodem z filmów Tarantino!

Jacques Ramirez, spokojny arizoński sprzedawca sprzętu AGD, nawet nie podejrzewa, że jego życie zostanie przewrócone do góry nogami. W ciągu zaledwie kilku dni dochodzi do kilku niespodziewanych wydarzeń: meksykańscy bandyci rozpoznają w nim płatnego zabójcę, z którym mają na pieńku; zostaje uznany przez policję winnym zamachu terrorystycznego; napotyka dwie poszukiwane za liczne napady złodziejki, Chelsea i Dakotę. W wyniku splotu tych wszystkich wydarzeń staje się obiektem pościgu zarówno przestępców, jak i sił pilnujących porządku. Na jego drodze pojawia się też pewien tajemniczy starszy pan... Czy Jacques naprawdę jest zwykłym sprzedawcą odkurzaczy? A może w tym, co go spotyka, nie ma przypadku, bo bohatera po prostu dopadła przeszłość, od której starał się uciec? W drugim akcie historii poznamy nowe fakty, ale czy zbliżą nas do odpowiedzi? Na pewno nie zabraknie kolejnych niespodzianek fabularnych, strzelanin, zabawnych rozmów ani szczypty erotyki!

,,Dorwać Ramireza" jest pierwszą autorską serią Nicolasa Petrimaux, mieszkającego w Lyonie francuskiego twórcy, który od dzieciństwa fascynuje się amerykańskimi filmami akcji. I fascynację tę widać w komiksie, który pod względem prowadzenia fabuły, metody obrazowania i niewymuszonego humoru przypomina najlepsze osiągnięcia kina sensacyjnego.

Informacje dodatkowe o Dorwać Ramireza. Akt II:

Dorwać Ramireza. Akt II - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-12-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dorwać Ramireza Akt 2 kontynuuje niesamowitą, zaskakującą i mocno szaloną historię, której najważniejszym ogniwem jest tytułowy Jacques Ramirez. Człowiek niegdyś prowadzący bardzo spokojny tryb życia, który sumiennie wykonywał swoje obowiązki serwisanta sprzętu AGD. Teraz uznany za terrorystę, zmuszony uciekać zarówno przed stróżami prawa, jak i siepaczami meksykańskiego kartelu narkotykowego. Wszystko dlatego, że przez przypadek został uznany za kogoś innego. Zwykły zbieg okoliczności wywrócił jego uporządkowane życie do góry nogami. Posiada on jednak niebywałą zdolność do wychodzenia nawet z najgorszych sytuacji bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Pojawia się więc pytanie, czy jest to tylko zwykłe szczęście, czy może jednak coś więcej? Kim tak naprawdę jest Jacques Ramirez? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na stronach drugiego albumu, w którym scenarzysta Nicolas Petrimaux kolejny raz wspina się na wyżyny swoich możliwości.

Jeśli komuś podobał się pierwszy tom serii i uznał tamtą część za mocno widowiskową, szaloną i zachwycającą, to drugi album dosłownie wgniecie go w fotel. Nicolas Petrimaux od samego początku dostarcza bowiem czytelnikowi przysłowiowej ostrej jazdy bez trzymanki, która nie zwalnia tempa nawet na ułamek sekundy i zanim się spostrzeże, dociera się do ostatniej strony albumu. Strzelaniny, wybuchy, krwawe porachunki, piękne kobiety, szybkie samochody, pościgi, grube pliki dolarów i narkotyki. W tym sensacyjno-komediowym-thrillerze można znaleźć naprawdę wszystko. Na dodatek połączone jest to w taki sposób, że tworzy to jeden z najbardziej filmowych komiksów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na naszym rynku. Scenarzysta rozwija widowiskową akcję we wszystkich możliwych kierunkach, na każdym kroku starając się zaskoczyć odbiorcę i wywołać na jego twarzy mimowolny uśmiech rozbawienia i zadowolenia. Krótkie chwile spowolnienia akcji doskonale wykorzystuje on do odsłaniania pewnych sekretów głównego bohatera i ciekawego budowania innych postaci. Każda z nich jest w komiksie na tyle wyrazista i „charakterna”, że na bardzo długo zostanie ona w pamięci czytelnika. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niesamowity i pasujący do historii klimat przełomu lat 80/90, który dosłownie wylewa się z kadrów komiksu.

Na temat warstwy graficznej tytułu, nie można napisać nic innego jak – „rewelacyjna”. Petrimaux daje się ponieść szaleństwu stworzonej przez siebie historii co doskonale widać na kolejnych rysunkach. Perfekcyjnie wykorzystuje on kadrowanie oraz dobre oddanie dynamiki poszczególnych scen, aby jeszcze mocniej podbić filmowość albumu. Nie boi się on również łączyć wielkiej szczegółowości z pewną prostotą, co podkreśla komediowość wybranych momentów.

Jak uchronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2
Okładka ksiązki - Jak uchronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2

Na całym świecie lawinowo rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Również w Polsce potwierdzono wiele przypadków...

Okładka ksiązki - Wielowymiarowość egzystencji człowieka we współczesnym świecie. Tom 2. Problemy nauk pedagogicznych

Zagadnienia zaprezentowane w monografii wydają się istotne nie tylko z perspektywy ich przydatności i wykorzystania w ramach kształcenia z zakresu pedagogiki...