Dostatecznie blisko

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-05-16
Tytuł oryginału: Close Enough to Touch

Czy można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało?

Jubilee Jenkins nie jest zwyczajną kobietą. Ma niezwykle rzadką alergię - uczulenie na dotyk, co oznacza, że kontakt jej skóry ze skórą drugiej osoby może ją nawet zabić. Tymczasem po prawie dziesięciu latach spędzonych w odosobnieniu jest zmuszona - pomimo ryzyka - powrócić do świata. Uzbrojona w rękawiczki, przekracza w końcu próg swojego domu, by wyjść na spotkanie przyszłości.

Eryk Keegan boryka się z kłopotami. Jego córka z pierwszego małżeństwa nie chce mieć z nim do czynienia, a błyskotliwy, choć sprawiający problemy wychowawcze syn prowadzi ryzykowne eksperymenty. Mężczyzna stara się zrozumieć, dlaczego jego życie zboczyło z torów - i znaleźć sposób, by być takim ojcem, jakim zawsze bardzo chciał być. Pewnego dnia w miejskiej bibliotece poznaje piękną, choć dość ekscentryczną kobietę. I nagle okazuje się, że to, czego najbardziej pragnie, to być blisko niej.

Zachwycająca opowieść o miłości, przeciw której wszystko się sprzysięgło. Tą przejmującą i wzruszającą powieścią Colleen poruszy wasze serca.

Anna Todd, autorka bestsellerowego cyklu "After"

Powieść Oakley to prawdziwa uczta. Sprawi wielką radość wielbicielom książek Jojo Moyes i komedii romantycznych rozgrywających się między bibliotecznymi regałami.

"Booklist"

Oakley po mistrzowsku tworzy historię, która jest wręcz namacalnie realistyczna. Wszystkie postaci są szczegółowo zarysowane i urocze, zwłaszcza Jubilee. Czytelnicy będą jej kibicować na każdym kroku, ciesząc się jej sukcesami. Romantyczna, urocza opowieść o korzystaniu z życia pełnymi garściami.

"Kirkus Reviews"

Książkę Oakley śmiało można porównywać z powieściami Jojo Moyes.

"Library Journal"

Klejnot wśród powieści.

"Atlanta Journal"

Niezwykle dowcipna, słodko-gorzka opowieść o żyjącej w odosobnieniu młodej kobiecie, zmuszonej, by pomimo wielkiego ryzyka, znowu znaleźć się wśród ludzi.

Beth Hoffman, autorka bestsellerowej powieści "Lato w Savannah"

Dramatyczna, ale zabawna opowieść o miłości i przeznaczeniu. Zachwyci tych, którym spodobały się książki Jojo Moyes oraz "Projekt Rosie" Graeme'a Simsiona.

"Publishers Weekly"

Colleen Oakley mieszka w Atlancie i przed rozpoczęciem kariery pisarskiej była redaktor naczelną "Women's Health & Fitness". Jej artykuły, eseje oraz wywiady ukazywały się też w "New York Timesie", "Marie Claire", "Ladies' Home Journal", "Redbook" i "Parade". "Dostatecznie blisko" to jej druga powieść.

Kup książkę Dostatecznie blisko

Opinie o książce - Dostatecznie blisko