DR. STONE: TOM 15

Obywatele Królestwa Nauki, jedno po drugim zostają przywróceni do życia, a Senku opracowuje metodę, która pozwoli przejąć broń petryfikującą. Rozpoczyna się walka obejmująca trzy strony: wyposażone w naukowy sprzęt Królestwo Nauki, Królestwo Petryfikacji i Moza. Tymczasem na horyzoncie pojawia się nieoczekiwana pułapka?! Czas na moment kulminacyjny bitwy o Wyspę Skarbów!

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 15:

DR. STONE: TOM 15 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-06-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czternasta część serii była widowiskowa i intrygująca, ale stanowiła jedynie przedsmak prawdziwej akcji. W tomiku piętnastym czytelnik bowiem w szalonym tempie zanurza się w fabule coraz głębiej, aby zobaczyć finał wielkiej bitwy dwóch potężnych stron. Senku wszystko dokładnie przeanalizował i przygotował. Przebudzeni z kamiennego snu towarzysze stali się ważnym trybikiem jego machiny „naukowej”, która zmierza do odniesienia zwycięstwa. Nastolatek jednocześnie musi cały czas uważać na „sojuszników”, którym do końca nie można zaufać.

Tomik zasadniczo można podzielić na dwie części. W pierwszej twórca skupia uwagę odbiorcy na ostatnich przygotowaniach do szturmu i w końcu próbie zdobycia niebezpiecznej broni wroga. Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, że nic nie idzie tak jak było zakładane. Na całe szczęście zarówno Senku, jak i jego przyjaciele potrafią szybko przystosować się do nowych realiów. W dalszej części mangi bohaterowie zmierzą się z dwoma poważnymi zagrożeniami. Oba z nich mogą doprowadzić do nieodwracalnej tragedii. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko postawić wszystko na jedną kartę i spróbować odmienić przyszłość. Tak jak zostało to już wspomniane, piętnasty tomik mangi wypełniony jest po brzegi mocnym tempem akcji. O ile we wcześniejszych odsłonach twórca łagodził akcję bardziej spokojnymi scenami, to tutaj na każdej stronie coś się dzieje. Dzięki temu nie można oderwać się od lektury i przewraca się kolejne strony, aby zobaczyć co będzie dalej. Znacznie mniej jest tutaj typowego dla serii humoru, który głównie zastępowany jest przez bardziej dramatyczne treści.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-03-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

WALKA TRZECH KRÓLESTW

Najnowszy tomik ,,Dr. Stone'a" jeszcze bardziej przybliża nas do wielkiego finału tej opowieści, który czeka nas już w części 26, która niedługo trafi na japoński rynek. Jak widać, chociaż akcja pędzi na złamanie karku, jeszcze trochę atrakcji nas czeka. A że serię dobrze się czyta, będzie na co czekać, a póki co cieszmy się kolejnym dobrym tomem, jaki właśnie trafił w nasze ręce.

Gdy coraz więcej obywateli Kolarstwa Nauki wraca do życia, wszystko zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. Tym bardziej, że Senku planuje już, jak zdobyć broń, która zmienia ludzi w kamień. Zanim to się jednak uda, czeka nas walka trzech Królestw: Nauki, Petryfikacji i Moza. Kto wyjdzie z niej zwycięsko?

Powrót matki
Danuta Awolusi ;