DR. STONE: TOM 20

Senku i doktor Xeno, dwóch najlepszych naukowców kamiennego świata, łączy siły, by odkryć genezę promieni, które zamieniły całą ludzkość w kamień. Jednak czy uda im się zbliżyć do rozwiązania tajemnicy samego początku naszej historii i uciec z rąk Stanleya, który w pościgu za nimi przemierza morza i lądy Ameryki Południowej?

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 20:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:
Seria powoli, ale konsekwentnie zbliża się do swojego końca. Dla czytelnika oznacza to nic innego jak jeszcze większą dawkę humoru, akcji, szaleństwa i nauki. Tych elementów zdecydowanie nie brakuje w Dr. Stone tom 20, który przybliża nas do rozwiązania zagadki zagłady świata.

Senku i jego grupa od momentu zatrzymania profesora Xeno poczyniła znaczący postęp w odkryciu genezy apokalipsy. Nic w tym zaskakującego w końcu siły połączyły dwa najznamienitsze umysły na świecie, a uboczną konsekwencją tego będą nowe wynalazki. Poszukiwanie prawdy o promieniach, nie jest jednak jedynym kłopotem, z którym muszą się oni mierzyć w tomiku dwudziestym. Ich tropem nieustępliwie podąża bowiem Stanley, mający również niezwykłych i skutecznych pomocników, na dodatek są oni bardzo zdeterminowani, aby uwolnić Xeno.

Manga wypchana jest więc po brzegi mocną akcją. Trwający wielki wyścig do Ameryki Południowej trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, zapewniając mu przy tym doskonałą dawkę rozrywki. Emocje związane z trwającym pościgiem są tu oczywiście dobrze zbalansowane przez wątki „naukowe”, prezentację kolejnych szalonych pomysłów i masę charakterystycznego dla serii zwariowanego humoru.

Pomimo tego, że seria zbliża się do swojego końca, twórca nadal pozwala sobie na dalsze rozwijanie bohaterów, a nawet na dołączenie do obsady kogoś nowego. Tym sposobem szalona grupa powiększa się o jeszcze jeden nietuzinkowy umysł, który zdecydowanie powinien rozbawić fanów cyklu....

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-01-31, Ocena: 4, Przeczytałem,

STONE MAD MAX

Na dwudziesty tomik ,,Dr. Stone'a" jego twórcy przygotowali nam sporo atrakcji. Szalona akcja, motocyklowe wyścigi i tym podobne elementy... No jest szybko, dynamicznie, bez nudy, acz i bez czasu na zastanowienie się. Ot shounenowa rozrywka na poziomie, gdy pedał gazu wciśnięty jest do deski, czytelnik ma na co popatrzeć i przy czym się rozerwać.

W tym kamiennym świecie liczy się przede wszystkim nauka. A teraz dwóch największych naukowców łączy siły i... Właśnie, czy będą w stanie odkryć prawdę o promieniach? A przecież jest jeszcze problem w postaci Stanleya...

Avatar użytkownika - isil
isil