Dręczyciel. Fall Away

Tom 1 cyklu Fall Away

Zmienił jej życie w szkole w piekło. Nie rozumiała, dlaczego jej nienawidzi.

Nazywa się Tatum Brandt, ale on w żaden sposób się do niej nie zwraca. Jednak wciąż ją zauważa. Nie marnuje żadnej okazji w szkole, żeby upokorzyć Tate, a jego pomysły na dręczenie dziewczyny z każdym rokiem stają się coraz bardziej okrutne.

Kiedyś ona i Jared byli najlepszymi przyjaciółmi oraz sąsiadami. Myślała nawet, że go kocha. Teraz nie ma pojęcia, dlaczego sytuacja się zmieniła. Chłopak rozpowszechnia na jej temat kłamstwa, zwraca przeciw niej wszystkich uczniów, którzy zaczynają się śmiać z Tatum i ją poniżać. Dziewczyna staje się przez Jareda szkolnym pośmiewiskiem.

Dlatego, żeby od tego uciec, wyjeżdża na rok do Francji. Po powrocie jest inna. Odważniejsza. A co najważniejsze: obiecała sobie, że w tym roku postawi się Jaredowi. Nie pozwoli, by chłopak dłużej ją dręczył.

Informacje dodatkowe o Dręczyciel. Fall Away:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-11-24
ISBN: 9788383201726
Tytuł oryginału: Bully

Kup książkę Dręczyciel. Fall Away

Dręczyciel. Fall Away - opinie o książce

"Byłeś moją burzą, moim grzmotem, moją chmurą, moim drzewem podczas ulewy. Kochałam te rzeczy i kochałam ciebie, lecz teraz? Jesteś pieprzoną suszą."

Tatum Brandt wyjeżdża do Francji aby pouczyć się języka, ale też odpocząć od swojego Dręczyciela. Po roku nieobecności wraca do szkoły na ostatni rok, wraca do swojej przyjaciółki ale też do środowiska, gdzie była ofiarą. Przez swojego przyjaciela z dzieciństwa była wyśmiewana, poniżana, co roku jego dręczenie stawało się coraz gorsze. Po przyjeździe postanawia sobie że nie będzie już ofiarą, że zawalczy o siebie i stanie twarzą twarz z oprawcą. Stała się odważniejsza, pyskata nauczyła posługiwać się pazurem. Jednak przy pierwszym spotkaniu Jared obiecał jej że jeszcze zapłacze przez niego. I tak się staje bo zabrał jej jedyną osobę, która była jej bliska, jej przyjaźń z K.C. wisiała na włosku. Czy Tatum starczy siły aby zwyciężyć z dręczycielem? Co takiego się wydarzyło że przyjaźń zmieniła się w nienawiść? Co ukrywa Jared?

Dręczyciel książka przy której trochę kręciłam nosem. Nie wiem czy z początkiem roku stałam się "marudą literacką" czy jednak ta pozycja w dorobku Penelope Douglas wypadła tylko dobrze?
Po pierwsze Pani Douglas słynie z mocnych historii a w Dręczycielu miałam wrażenie że " mrok został ocenzurowany". Brakowało mi prawdziwej odsłony hejtu, dręczenia, zabrakło mi silnych emocji. Miałam wrażenie że autorka trzymała historię w ryzach i nie pokazała prawdziwej twarzy ciemnej strony... Choć książka pisze o ważnych wartościach, przyjaźń, walka z dręczycielem, przemiana z ofiary na godną rywalkę, o przemocy, roli rodzica w życiu nastolatka... To jednak miałam wrażenie że to jest bardzo delikatnie pokazane.
Po drugie aby dodać wyrazistości i mocny historii zabrakło mi głosu Jareda. Jego powód do dręczenia, jego emocje, jego bagaż doświadczeń, choć autorka to ukazuje to jak dla mnie było za późno, i za mało wniknęła w osobowość bohatera.

Dręczyciel to miło spędzony czas, ale nie jest to wybitna pozycja.

Upadek
Penelope Douglas0
Okładka ksiązki - Upadek

Historia K.C. Carter - przyjaciółki Tate z Dręczyciela. K.C. zawsze wiedziała, że za wszelką cenę powinna unikać brata Jareda, Jaxona Trenta. W końcu...

Prawie nigdy
Penelope Douglas0
Okładka ksiązki - Prawie nigdy

Nowelka ze świata serii „Fall Away”. Wydaje się, że nikt tak naprawdę nie rozgryzł Quinn Caruthers. Szczególnie jej bracia Jared, Madoc oraz...