Dreszcz 2. Facet w czerni

Keep Calm and Rock On

W drugim tomie przygód Dreszcza superbohaterski świat Jakuba Ćwieka idzie pełną parą, a przerwy między ostrymi kawałkami pozwalają ledwie na zaczerpnięcie oddechu.

Wydawałoby się, że rockandrollowy superbohater odnalazł się w swoim nowym życiu. Chodzi na akcje, próbuje wrócić do śpiewania w kapeli, wygląda też na to, że młody kamerdyner stopniowo poprawia jego zachowanie względem cywili i stróżów prawa.

Jednak nie wszystkich problemów da się tak po prostu uniknąć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą niepokorna osobowość herosa, cała galeria aktywnych złoczyńców i konsekwencje wydarzeń z przeszłości.

Dreszcz z pomocą przyjaciół staje przeciwko nietypowym zombie na Osiedlu Akademickim w katowickiej Ligocie, otrzymuje zaproszenie na spotkanie założycielskie ligi superbohaterów, a w wyniku machinacji dawnego wroga musi udać się pilnie za granicę, by uratować przyjaciela.

Sporo tego jak na jednego podstarzałego rockmana. A to i tak nie wszystko.

***

Ta książka to po prostu jazda po bandzie. Długie, porypane gitarowe solo grane do publiki tyłem.

Kawa okazała się zdradziecką suką. Dokładniej nie ona sama, a jej zapach - nęcący, szlachetnie gorzki aromat wdzierający się przez wąski prześwit w lewej dziurce do zapchanego zaschniętymi smarkami nosa Ryśka. ,,Już czas", zdawał się mówić, zmiękczając nieco twardą, czarną gorycz kwaskowatym, brązowym akcentem arabiki. ,,Jesteś gotowy, by wstać i zmierzyć się z nadchodzącym dniem, herosie!".

Ale to nie była prawda. Rysiek zupełnie nie był gotowy, o czym przekonał się, gdy tylko uchylił jedno oko.

BIOGRAM

Jakub Ćwiek (ur. 1982 w Opolu)

Człowiek, który nie potrafi usiedzieć w miejscu. Pisarz, komik stand-upowy, publicysta podróżnik. Autor ponad dwudziestu książek, a także licznych opowiadań, słuchowisk, artykułów, sztuk teatralnych i scenariuszy. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, do którego właśnie powraca, ale rozwija też konsekwentnie światy, w których prym wiodą Chłopcy - dorośli pomagierzy Piotrusia Pana - czy polscy superbohaterowie Zawisza Czarny i Dreszcz. Autor Pań Czarownych, które skradły serca czytelników. Teraz powraca, aby szokować!

Informacje dodatkowe o Dreszcz 2. Facet w czerni:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2023-09-13

Kup książkę Dreszcz 2. Facet w czerni

Dreszcz 2. Facet w czerni - opinie o książce

Kolejna część przygód Dreszcza, w której jeszcze więcej muzyki i superbohaterów. Dużo przygód, śmiechu i świetne ilustracje. Fajnie jest przeczytać o bohaterach, którzy ratują świat tuż za rogiem twojego domu :) Polecam!
Avatar użytkownika - Betsy
Betsy
Przeczytane:2014-07-03,
Wielu osobom pewnie ten typ osobowości nie przypadnie do gustu. Mimo wszystko powiem: warto. Dreszcz to postać oryginalna, która na tle innych fantastycznych bohaterów, wyróżnia się szczególnie. Jego przygody wciągają, ale przede wszystkim bawią, bo obie części okraszone są sporą dawką humoru. Powiem więcej: on nie opuszcza historii ani na krok. Wciąż coś się dzieje, oczywiście w nietypowy dla tej serii sposób, nie brakuje zaskoczeń i dobrego brzmienia, który wypełnia każdą stronę. ,,Dreszcz" był świetny, ,,Dreszcz 2" - również, jeśli nawet nie ciut lepszy. Czegóż chcieć więcej? Polecam!

Lekka, dość zabawna, choć dla niektórych pewnie wulgarna lektura na najwyżej jedno popołudnie. Nie jest to na pewno literatura najwyższej klasy, jednak z drugiej strony nie sposób odmówić jej autorowi racji w obnażaniu słabości dzisiejszego społeczeństwa. Można nie lubić Ryśka, ale trzeba mu przyznać, że ma odwagę żyć w taki sposób, jaki mu się podoba, na przekór społeczeństwu. Trzeba też przyznać społeczeństwu, że z niesamowitym okrucieństwem odrzuca i wyśmiewa takich jak Rysiek. Bawi i smuci historia Bena, który poświęca się dla ideałów - komiksowych marzeń. Ale czy wszyscy nie jesteśmy dziś tacy sami?

Avatar użytkownika - Twiggy
Przeczytane:2015-07-31, Ocena: 3, Przeczytałam,
Gotuj z papieżem
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Gotuj z papieżem

Gotuj z papieżem i… Jakubem Ćwiekiem!Szef kuchni, autor Kłamcy, serwuje smakowity zbiór 10 wybornych zaiste opowiadań.W ostrym Gotuj z papieżem...

Chłopcy: Faul to cię zrobił (zaginione opowiadanie)
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki -  Chłopcy: Faul to cię zrobił (zaginione opowiadanie)

Nowe, odnalezione opowiadanie Jakuba Ćwieka! Zmiana miasta i szkoły nigdy nie jest łatwa dla pierwszaków. Zwłaszcza tych nieco odmiennych, a do takich...