Kłamca 4. Kill`em all

Loki powraca! Tym razem z misją ostateczną.

Lucyferowi udało się doprowadzić do Apokalipsy. Legiony Pana i Szatańska Armia już nie istnieją, podobnie jak ziemska cywilizacja. Nieliczni ludzie stają się żerem dla zombie. Mityczni giną pod ciosami piekielnych żołnierzy.

Nie ma już świętego Mikołaja, wróżek i Michała, Miecza Pańskiego. Samego Boga też już zresztą nie ma. Wśród żywych pozostają wciąż jeszcze dwa greckie bóstwa, jedna powstała z grobu nordycka piękność, Baron Samedi, dwóch ocalałych archaniołów oraz pewien bardzo znany reżyser. No i oczywiście Kłamca.

Zapraszamy na Broadway. Dziś w programie – ostatnia bitwa o ludzkość. Tylko jedno przedstawienie

Informacje dodatkowe o Kłamca 4. Kill`em all:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2012-04-18

Kup książkę Kłamca 4. Kill`em all

Kłamca 4. Kill`em all - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2017-02-07, Ocena: 1, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Ostatnia odsłona przygód Lokiego jest wymęczona i nieprzemyślana. Wszystkie elementy, które były w poprzednich częściach atutami historii o Kłamcy stały się mankamentami. Humor stał się irytujący, nawiązania do popkultury drażniące i zbyt nachalne - zwłaszcza wykorzystanie bohaterów "Dogmy" z nieodżałowanym Alanem Rickman'em jako Metatronem na czele. Konstrukcja drugoplanowych postaci kuleje bardziej, niż w poprzednich częściach. Sam Loki stał się nudny, przewidywalny i nieobecny. Do tego pojawiają się wątki bez znaczenia, pogłębiające dłużyzny, np. bezsensowny i nic nie wnoszący powrót Sigyn, zmarłej żony Lokiego. Apokalipsa potraktowana ogólnikowo i jeszcze to dosłowne potraktowanie podtytułu...
Avatar użytkownika - brzoza_dg
brzoza_dg
Przeczytane:2014-11-10, Ocena: 4, Przeczytałem, 2014,
Zdecydowanie różna od pozostałych części cyklu. Choć trzeba przyznać, że zakończenie pozostawia pewien niedosyt.
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2014-10-26, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Dwa pierwsze tomy Kłamcy był naprawdę dobre, trzeci słabszy, a czwarty? Cóż... w życiu nie trafiłam na książkę o bardziej debilnym zakończeniu. Mega idiotyczny koniec niszczy nie tylko tę jedną książkę, ale i całą serię. Rozczarowanie wielkie jak po niektórych serialach. Sama książka też o wiele gorsza od poprzedniczek. Niby wciąga i czyta się przyjemnie, ale wiele rzeczy irytuje. Mnóstwo zwrotów akcji robionych wręcz na siłę, wstawki z popkultury - owszem zawsze są super, ale w ograniczonej ilości, a Kłamca 4 nimi ocieka - też sztucznie i na siłę, a co za dużo to niezdrowo. Do tego wprowadzenie jednej z postaci, która aż za bardzo kojarzy się z sagą wiedźmińską też nie wyszło książce na dobre, miałam wrażenie, że użycie akurat tej postaci zostało dość żenująco zerżnięte. Nawiązania do 'Fight clubu" i 'Dogmy" też ociekają niestety "żenacją" i wstawieniem ich na siłę.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-05-09, Mam, 26 Ksiażek 2013,
Książka z początku jak zwykle zagmatwana, ale wszystko sie wyjaśnia w zakończeniu. Które jest może nie miażdżące, jednak zapadające w pamięć. Mnóstwo nawiazań to rożnych dzieł jest fajne, ale tylko wtedy gdy jest stosowane z umiarem, a tutaj nastąpił zdecydowany przesyt. Trzeba przyznać ze Jakub Ćwiek całkiem zgrabnie zwienczył historię Kłamcy, jednocześnie zostawił sobie otwarte drzwi do rozwijania uniwersum. Przyznam szczerze na razie mam dość przygód boga klamstw i potrzebuje przerwy. Niemniej, książkę z czystym sumieniem oceniam na 4.
Avatar użytkownika - alnilam
alnilam
Przeczytane:2013-03-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013, Wyzwanie - fantastyka,
W końcu udało mi się dorwać ostatniego Kłamcę. Poprzednie tomy czytałam dość dawno, więc nie do końca pamiętam jak wysoki poziom trzymały (wiem tylko że mi się podobały :P) - dlatego ciężko mi odnieść do nich ostatni. Szybko i przyjemnie się czytało, często z uśmiechem na ustach, choć bez wielkich salw śmiechu. Zakończenie - jak dla mnie nieco dziwne, ale zaskakujące, więc w sumie za nie plus. Ale ogólnie pozostał jakiś niedosyt. Niby wszystko się kończy, rozwiązuje, ale tak...po prostu. Mogło być chyba trochę lepiej. Ale nie jest źle ;)
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2018,

Ostatnia już część kłamcy, w którym wszystko się rozstrzyga. Loki uwięziony w krainie elfów, Lucyfer zdobywający ziemię, śmier dobrych i złych. Kolejne intrygi i walki. Każda z tych rzeczy zbliża do ostatecznego rozwiązania.

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2017-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 33 książki - 2017 ,

Czwarty tom "Kłamcy" to kolejna dawka dość wciągającej przygody, ale jednak czuć tutaj spory niedosyt. Cała historia niestety jest potraktowana zbyt powierzchownie. Tracimy sporo czasu na mniej istotne w całej opowieści wydarzenia, które mogłyby stanowić jakiś dodatek do całości, ale niestety to one tworzą nam dalszy ciąg przygód naszych bohaterów. Trochę szkoda, bo Apokalipsa, o której ciągle mowa mogłaby być ukazana w znacznie ciekawszy sposób. Mamy tutaj trochę humoru i niezwykłą mieszankę postaci z mitów, legend, różnych wierzeń itp., które bardzo ciekawie prezentują się w powieściach fantasy. Tutaj mogłoby być o nich trochę więcej napisane, gdyż są oni nam przedstawieni w uproszczony sposób - powoduje to, że zamiast komuś kibicować, postaci sa nam obojętne i to nawet te, które znamy z poprzednich części. I choć losy bohaterów śledzi się z zaciekawieniem już od samego początku to w porównaniu z poprzednimi tomami ten wypada słabiej. Do tego wszystko zdaje się kończyć zbyt szybko i znów pozostaje niedosyt. Pomysłów jest tutaj całe mnóstwo, ale ich potencjał nie jest całkowicie wykorzystany. Książka robi wrażenie pisanej na szybko. Chociaż ta część ma swoje minusy warto ją przeczytać, aby poznać dalsze losy bohaterów.

Avatar użytkownika - Foxie
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Miasto na końcu drogi
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Miasto na końcu drogi

Czy można być rewolwerowcem tak dobrym i szybkim, by rzucić wyzwanie samemu Śmierci? To pytanie zadają sobie mieszkańcy Garrety Hill położonego na samym...

Kłamca
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Kłamca

Ocalony po szturmie na Valhallę Loki - adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców - postanawia przystać do zwycięzców i staje...