Droga do raju

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-01-01
Dodał/a książkę: dona

Nowa powieść autorki kultowego "Jeźdźca miedzianego"! Obyczajowa powieść drogi. Poruszająca historia o kobiecej przyjaźni, lojalności, miłości i poszukiwaniu celu w życiu. Shelby kończy szkołę i dostaje od ciotki kultowego, jaskrawożółtego mustanga. Zamierza jechać nim do Kalifornii, by odnaleźć tam swą matkę. Dołącza do niej Gina, pragnąca spotkać byłego chłopaka i naprawić związek. Po drodze zabierają Candy: nieznośną i tajemniczą dziewczynę, która przeszła w życiu prawdziwe piekło i przed czymś wyraźnie ucieka... Niezwykła podróż przez cały kraj zmieni ich życie na zawsze.

Kup książkę Droga do raju

Opinie o książce - Droga do raju

Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2016-12-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek - 2016, Mam, Ulubione,
Choć przeczytałam sporo negatywnych opinii, "Droga do raju" po prostu mnie urzekła! Historia Shelby, Giny i Candy, trzech totalnie różnych od siebie młodych i niezależnych Amerykanek, które przemierzają cały kraj żółtym mustangiem, by dostać się na zachód. Każda w innym celu. Powieść została napisana z rozmachem i obfitością przygód, a nad wszystkim unosi się cudowny powiew wolności i swobody. Bohaterki są tak pełnokrwiste, że naprawdę łatwo się z nimi identyfikować. Czytając, nie mogłam przestać śledzić ich trasy na mapie, a nawet przerwać lektury, żeby nie sprawdzić czegoś w Google. Szczególnie zainteresowali mnie trapiści. Aż nabrałam ochoty, by zobaczyć Ludzi Boga. W ogóle mnóstwo jest w tej książce rozważań na temat wiary, duchowości, religii... Zaciekawił mnie też fragment o Jean-Paul Sartrze: "- Gina, wiedziałaś, ze Jean-Paul Sartre musiał przez całe życie walczyć z tym, że jest ateistą? - powiedziała Candy. - Skąd ci to przyszło do głowy. Nebraska cię natchnęła? Nigdy nie jest dobra pora, żeby odpuścić, co? - Tutaj na pewno nie. W każdym razie często przyłapywał się na tym, że dziękuje Bogu za piękny dzień lub za oszałamiające widoki takie jak te. Powiedział, ze pozostanie ateistą było dla niego ciągłą walką, ponieważ cały świat wygląda, jakby Bóg rzeczywiście istniał." Ale ta powieść to przede wszystkim niezwykła podróż po Stanach Zjednoczonych lat 80., po farmach, wielkich miastach i sennych miasteczkach, po kasynach i kościołach. Podróż, w której dziewczyny spotykają mniej lub bardziej miłych, a czasem wręcz śmiertelnie groźnych ludzi. Podróż, w której będzie czas na śmiech i na czarną rozpacz. Podróż, która zmieni życie każdej z bohaterek już na zawsze. Gorąco polecam "Drogę do raju" Paulliny Simons!
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-09-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
To dość przyjemna opowieść o nastoletniej kobiecej przyjaźni. Ale spodziewałam się chyba czegoś lepszego, jakiś emocji, akcji, po prostu tego czegoś. A tu tego niestety nie dostałam. To opowieść dosłownie o drodze (jak w tytule) - jest trasa, przystanek, jedzenie, spanie... i tak na okrągło. Zbyt monotonnie, przewidywalnie. Największym plusem książki jest sposób opisania przez autorkę amerykańskiej prowincji - przydrożne bary i motele, samotne farmy, osiedla przyczep samochodowych, kasyna gry i całą tej bezludnej przestrzeni. Ale jak dla mnie to zdecydowanie za mało.
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-09-18, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
To pierwsza książka Paulliny Simons którą przeczytałam. I przyznam, że po przeczytaniu jej mam ochotę na więcej powieści tej autorki. Historia trzech młodych dziewcząt, które mają wielkie plany, ale małe pojęcie o życiu to opowieść, którą naprawdę warto przeczytać. Każda z dziewcząt jest inna. Spokojna i wrażliwa Shelby, kapryśna i rozrywkowa Gina i odważna, marzycielska Candy. Każda z nich przeszła w życiu wiele, każda ma plany, marzenia i oczekiwania w stosunku do przyszłości. Historia skończyła się nieco zaskakująco dla mnie. Ale widocznie happy endy nie są pisane wszystkim. Realizm tej książki wzbudził mój zachwyt - to nie kolejna powieść o szczęściu i spełnianiu marzeń, ale historia o tym, że życie to nie tylko bajka, lecz także dramat.
Avatar użytkownika - Iszka
Iszka
Przeczytane:2014-05-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Przeczytałam ją po "Jeźdźcu Miedzianym " i jestem rozczarowana. Nie porywa, jest zagmatwana i ja po trylogii jestem rozczarowana
Avatar użytkownika - famefatale
famefatale
Przeczytane:2013-11-01, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,
Książka pogmatwana, ma za dużo wątków, totalnie do siebie nie pasujących. Według mnie jest przekoloryzowana. Na pewno nie polecę jej nikomu.
Avatar użytkownika - czarniutka21
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane do 2015,
Sześć dni w Leningradzie
Paullina Simons0
Okładka ksiązki - Sześć dni w Leningradzie

Nieopowiedziana dotąd historia podróży, która dała początek uwielbianej przez miliony czytelniczek trylogii. Równie emocjonująca i...

Jedenaście godzin
Paullina Simons0
Okładka ksiązki - Jedenaście godzin

Didi Wood mieszka w Dallas, jest szczęśliwą mężatką, ma dwie urocze córeczki i właśnie spodziewa się trzeciego dziecka. Pewnego dnia jedzie po zakupy...