Droga Szamana. Etap 1: Początek

Tytuł oryginału: Путь Шамана. Шаг 1: Начало
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Joanna Darda-Gramatyka, Gabriela Sitkiewicz

Tom 1 cyklu Droga Szamana

Numer jeden na liście najpopularniejszych e-booków w Rosji!

Wyjątkowa powieść fantasy nowego gatunku LitRPG.

Barliona. Wirtualny świat pełen potworów, walk, przygód, tajemnic i graczy spragnionych tego, co w prawdziwym życiu niedostępne: elfów i magii, krasnoludów i gnomów, smoków i księżniczek oraz niezapomnianych konfrontacji.

Gracze Barliony pozostają online całymi miesiącami; zamknięci w podtrzymujących funkcje życiowe kapsułach, nie wracają do realu, ścigając się z innymi w levelowaniu postaci i zdobywaniu kolejnych osiągnięć. W Barlionie prawie wszystko jest dozwolone, a gracze nie odczuwają bólu i cierpienia. Tak działają filtry doznań: każdy cios, potknięcie, rana odbierane są przez graczy tak, jakby rozgrywały się na ekranie monitora: zupełnie bez bólu.

Ale od każdej zasady są wyjątki. Istnieje grupa graczy, dla których Barliona zamieniła się w piekło. To przestępcy, zesłani tam w ramach odbywania kary – ich filtry doznań są wyłączone. Odczuwają wszystko tak, jak w najprawdziwszym realu.

Główny bohater został skazany na osiem lat więzienia za nieumyślnie popełnione przestępstwo. W ramach kary osadzono go w jednej z barliońskich kopalni i przydzielono mu postać Szamana, jedną z najmniej popularnych klas. Ma wyzerowane statystyki. Nie zna reguł dotyczączych życia więźniów – ich świat w Barlionie wygląda zgoła inaczej niż świat wolnych graczy.

Czy uda mu się przetrwać? Czy poradzi sobie z panującymi w wirtualnych więzieniach złem i przemocą?

Kup książkę Droga Szamana. Etap 1: Początek

Opinie o książce - Droga Szamana. Etap 1: Początek

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2021-05-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-01-11, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Przeczytałam z ciekawości, ale zupełnie mnie nie chwyciło. Takie tam mało zajmujące czytadło raczej dla młodzieży, moim zdaniem bez szczególnego pomysłu i bez polotu. Wstawki dotyczące statystyk gracza szybko stają się męczące. Fabuła wygląda tak, jakby populacja graczy w ichniej rzeczywistości miała IQ poniżej 100 i tylko jeden jedyny główny bohater używał mózgu do myślenia. Nie polecam.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2021-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021, fantastyka, SF,
Avatar użytkownika - Julenia
Julenia
Przeczytane:2020-08-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2020,

Po raz pierwszy zetknęłam się z nurtem LitRPG i żałuję, że nie odważyłam się na to wcześniej. Powieśc nie tylko dla fanów gier komputerowych. Od pierwszych stron opowieść o przygodach wieźnia Machana, który staje się Szamanem, skazanym na 8 lat pobytu w grze, niesamowicie wciąga. Gdy życie staje się grą, a obowiązujące zasady różnią sie od tych z codzienności, nic już nie jest takie samo.

Droga Szamana. Etap 3. Tajemnica Mroczego lasu
Wasilij Machanienko0
Okładka ksiązki - Droga Szamana. Etap 3. Tajemnica Mroczego lasu

Wirtualny świat Barliony to miejsce relaksu i rozrywki. Właśnie tam toczy się drugie życie amatorów fantastycznych przygód i emocjonujących...

Droga Szamana. Etap 2: Gambit Kartosa
Wasilij Machanienko0
Okładka ksiązki - Droga Szamana. Etap 2: Gambit Kartosa

Barliona – wirtualny świat rozrywki stworzony dzięki najnowocześniejszym technologiom, z pełną imersją i niesamowitymi doznaniami. Gwarantem waluty...

Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch