Druga szansa

Po dramatycznych wydarzeniach, które zmusiły ją do ucieczki i zmiany tożsamości, Venus sądzi, że odnalazła szczęście u boku starszego od niej policjanta Chase’a. Choć minęło siedem lat, wciąż nie czuje się bezpiecznie – jej zeznania doprowadziły w końcu do aresztowania ludzi, którzy z pewnością życzą jej śmierci. A w dodatku jeden z nich właśnie wyszedł z więzienia. Tuck, który wywrócił jej świat do góry nogami, a potem wykorzystał i porzucił. Sama nie wie, dlaczego była w nim tak szaleńczo zakochana i dlaczego po tylu latach wciąż o nim śni.

Kiedy Tuck znów wkracza nieproszony do jej życia, jest pewna, że chodzi mu o zemstę. Z jakiego innego powodu miałby ją odnaleźć?

Gdy dawne pożądanie znów daje o sobie znać, trudno zachować zdrowy rozsądek…

Informacje dodatkowe o Druga szansa :

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2023-02-22

Kup książkę Druga szansa

Druga szansa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„-Tęskniłaś, laleczko?

Zamieram, gdy słyszę ten głos. Nie może być. Przerażona odwracam się w kierunku mężczyzny. Minęło wiele lat, a i tak wiem, że to on. Jest ciemno, ale wciąż jestem w stanie go rozpoznać.”

Venus była świadkiem morderstwa, jako świadek koronny dostała nowe nazwisko i nowe życie. Między policjantem Chase’em zajmującym się ochroną kobiety a Vi zaczyna się rodzić uczucie. Mija siedem lat podczas których Venus uwiła szczęśliwe gniazdko. Nic jednak nie trwa wiecznie. Z więzienia wychodzi Tuck, który został skazany dzięki zeznaniom dziewczyny. Ponowne pojawienie się mężczyzny wywoła nie lada poruszenie w życiu Venus.

Dlaczego Tuck pojawił się po tylu latach? Szuka zemsty? A może chodzi mu o coś innego?

Książka podzielona jest na dwie części: Pościg i Rzeczywistość.

W pierwszej poznajemy historię Venus oraz początki jej znajomości z Chase'em. Dowiadujemy się, jak doszło do tego, że dziewczyna stała się ważnym świadkiem.

W rzeczywistości akcja dzieje się po siedmiu latach, od zakończenia procesu sądowego. Druga część jest zdecydowanie ciekawsza, pewne sekrety wyjdą na jaw i dadzą zupełnie inny obraz przeszłości. Niespodziewane zwroty akcji dały efekt zaskoczenia.

Venus jak przystało na bohaterki wykreowane przez autorkę (Agata słynie z tworzenia denerwujących postaci) ma w sobie coś irytującego. Myślałam, że będzie gorzej, ale po lekturze stwierdzam, że nie było tak źle. Nawet troszkę ją polubiłam, choć nie mogłam zrozumieć momentami jej zachowania. 🙈

Dużym zaskoczeniem okazała się dla mnie postać Tucka. Dowiadujemy się o nim wielu ciekawych rzeczy, które pozwalają spojrzeć na niego w innym świetle. To zdecydowanie moja ulubiona postać w tej historii.

Książce przedstawiono tylko z perspektywy Venus. Brakowało mi trochę męskiego punktu widzenia, za bardzo się przyzwyczaiłam do tego już. Chciałabym się dowiedzieć, co siedziało w głowie Chase'a i Tucka. Myślę, że byłoby wtedy o wiele ciekawiej.

Plusem jest, że książkę czyta się błyskawicznie, przynajmniej mi tak szybko poszło. Autorka ma lekki i przyjemny dla czytelnika styl pisania.

Książka jest rozwinięciem opowiadania „Druga Szansa” z antologii „Grzeszne Strony Namiętności”.

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA

💙"DRUGA SZANSA"💙

AUTOR: AGATA SOBCZAK

Seria: LoveBook

Wydawnictwo: Pascal

Warto dawać drugie szanse.

Czy żałujecie podjętych decyzji?

Czy przeszłość można oddzielić grubą kreską i zacząć od nowa?

"Zapomnij. Na zaufanie trzeba sobie zapracować, a ty swoją szansę zaprzepaściłaś lata temu. Nie ma drugich szans, nie w tym święcie. "

Druga szansa to książka, którą czyta się zaskakująco szybko, dosłownie płynie się po niej. Mnie zajęła jedno dosłownie popołudnie.
Autorka ma niesamowicie lekkie pióro, a intrygująca historia, która wyszła spod pióra autorki, tylko zachęca do poznania tej pozycji.

Książka składa się z prologu i z dwóch części:
1. Pościg
2. Rzeczywistość

"Druga Szansa" to wciągająca, świetnie wykreowana, pełna zakrętów, zwrotów akcji, tajemnic, emocji, niedopowiedzeń,  przyciągająca uwagę historia, która zawiera wątek kryminalny i miłosny.
Autorka nie raz nas zaskoczy przebiegiem i obrotem spraw, którymi tak manewruje, byśmy nie odgadli jego zakończenia.
Fabuła została dobrze przemyślana i dopracowana przez autorkę. Całość historii napisana z perspektywy głównej bohaterki Venus.

Autorka utrzymuje nas w ciągłej niepewności, odkrywając, pozwoli tajemnice i całą prawdę, która wychodzi na jaw, w dodatku każdy wątek został w tej historii rozwiązany.

Bohaterowie ciekawie wykreowani, są wyraziści i różnorodni. Postać Tucka zaskoczy nie jednego czytelnika i powoli spojrzeć na niego łaskawym okiem. Najbardziej zawiedziona byłam postępowaniem Chase’a, nie tego spodziewałam się nim. Każda postać skrywa tak naprawdę dwie twarze.

Venus Cas była normalną nastolatką do czasu, kiedy wszystko się komplikuje.
Tuck mężczyzna, który zjawił się w życiu dziewczyny, rozkochał, wywrócił je do góry nogami i zniknął, pozostawiając tylko zgliszcza z jej serca.
Kiedy jej ojczym wplątuje się w szemrane interesy z dilerami, przez które ginie na oczach dziewczyny, sytuacja wymusza na niej podjęcie decyzji, która zmieni jej życie całkowicie. Dramatyczne wydarzenia zmuszają ją do ucieczki i zmiany tożsamości.
Teraz nazwa się Victoria Moyes.
Wyjeżdża i rozpoczyna nowe życie u boku starszego od niej policjanta Chase’a.
Po latach spokoju Tuck ponownie wkracza do życia Venus.

-Czy uśpione uczucia i pożądanie dadzą o sobie znać i kobieta straci zdrowy rozsądek?
-Czy kobieta odnajdzie właściwy kierunek, który powinna obrać?
-Czy wszystko, było ukartowane?
-Czy Victoria po raz kolejny źle ulokowała swoje uczucia?
-Czy jej małżeństwo przetrwa?
-Czy Chase’a jest szczery wobec Venus?
-Co przed nią wszyscy do około ukrywają?
-Czy grozi jej niebezpieczeństwo?
-Co się stanie gdy na jej drodze ponownie stanie Tuck?
-W co gra Tuck i czy na pewno chodzi mu o zemstę?

Polecam 🩷🤍💙💜

Dziękuję bardzo autorce i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Książka to całkiem ciekawa i niebanalna historia, choć odrobinę przewidywalna. To historia, która sprawi, że spędzicie z nią przyjemny wieczór. Czyta się ja lekko choć sama fabuła do takich lekkich nie należy. Autorka stworzyła wciągająca historie.

Venus to młoda kobieta, którą objął program świadka koronnego. Jako młoda dziewczyna była świadkiem śmierci swojego ojczyma, który nie należał do niewinnych ludzi. Ucieka przed zemstą z pomocą policjanta Chase'a. Osiada w malej miejscowości, tu znajduje prace, przyjaciółkę i wychodzi za mąż za Chase'a. Po siedmiu latach jej życie wywraca się do góry nogami. To, co myślała i sadziła okazuje się zupełnie inne.  Przeżyje wiele dramatycznych chwil, ale odnajdzie też miłość. Kim tak naprawdę jest Chases?

Fabuła książki jest świetnie napisana. Autorka sprytnie miesza nam w głowach. Całą książkę myślałam, że Chase jest policjantem, który ma swoje zasady robi to, co powinien by pomóc Venus. Na sam koniec autorka podaje nam takie rewelacje, że zastanawiałam się nad tym, jak tego nie zauważyłam. Dałam się zwieść jego urokowi, choć była moment, że jego zachowanie zaczęło mnie drażnić. Venus to twarda osoba, która nie daje sobą manipulować. Kiedy czuje się przytłoczona żądaniami Chase'a robi wszystko by to jej samopoczucie było najważniejsze. W dodatku nie rozumie jego zachowania.

W książce mamy sporo zwrotów akcji. Wiele wątków szybko się rozgrywa i autorka przechodzi do następnego. Wszystko jednak ma swoje miejsce i nie miałam poczucia niedociągnięcia, że czegoś było mi za mało. Postacie są bardzo dobrze opisane, nie są jednoznaczne, łatwe do rozszyfrowania. Wzbudzają w czytelniku wiele sprzecznych emocji. Chase to człowiek, który swoim zachowaniem sprawił, iż miałam wrażenie, że ma dwie różne twarze. Jedna to ta czuła, która pokazywał w intymnych relacjach z Venus, druga, gdy zachowywał się racjonalnie. Kidy już autorka wyjaśniał nam wszystko zupełnie inaczej na to spojrzałam. Początkowo sympatia przerodził się z irytacje jego sobą. Tuck to dość skomplikowany człowiek. Namieszał w całej historii od samego początku. Z jednej strony niebezpieczny z drugiej ma serce i potrafi oddać życie za osoby, które kocha.

Historie czyta się rewelacyjnie. Wciąga od pierwszych stron i im dłużej się ja czyta, tym bardziej ciekawi zakończenie. Niby jest przewidywalne, ale nietuzinkowe. Pełne dramatycznych chwil, intryg i tajemnic. "Druga szansa" to bardzo ciekawa historia, która nie jest kolorowa i słodka. Owszem sporo scenek erotycznych  ale w kontekście całości to tylko dodatek. W historii mamy niebezpieczeństwo, ukryte motywy, miłość, przyjaźń, poświęcenie, strach i niepewność oraz szereg innych emocji, które towarzyszą głównej bohaterce. Mnie ta historia kupiła od samego początku. Polecam

Avatar użytkownika - anka866111
anka866111
Przeczytane:2023-03-19,

Venus była światkiem morderstwa swojego opiekuna. Znalazła się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Na dodatek zna ludzi, którzy brali w tym udział. Młoda kobieta wie, że jest w wielkim niebezpieczeństwie i dlatego została światkiem koronnym. Jednak w pewnym momencie zostaje odnaleziona, udaje jej się uciec i dotrzeć na posterunek policji. Rano zostaje przechwycona przez detektywa Chase’a, mężczyznę, który prowadzi sprawę, a teraz ma osobiście ją zawieźć w miejsce docelowe i upewnić się, że jest bezpieczna.
Kobietę od początku coś ciągnie do niego, jednak on nie zamierza wdawać się w romans. Do czasu, w pewnym momencie namiętność wygrywa. Venus i Chase’a zaczyna łączyć seks, ale nie tylko. W nowym miejscu udają małżeństwo, a między nich wkrada się miłość. Nowe miejsce, nowe życie, nowa tożsamość, a u boku mężczyzna, który skradł jej serce. Teraz miało być już wszystko w porządku, a przeszłość tylko odległym wspomnieniem. Jednak ona nie zamierza dać o sobie zapomnieć, jak również Tuck – mężczyzna, z którym kiedyś sporo ją łączyło. Kim jest? Jak zmieni jej życie? Jak potoczą się losy Venus? Jak będzie wyglądał jej związek z Chase? Czy będzie bezpieczna?

Historia Venus zaskoczyła mnie i to nie jednokrotnie. Autorka stworzyła świetną książkę, od której nie mogłam się oderwać. Była ciekawa, wciągająca, z dość szybką akcją, sporą dawką niebezpieczeństwa, pełna tajemnic, sekretów.

Główną bohaterką jest Venus, młoda kobieta, która w jednej chwili musiała zmienić całe swoje życie. Z tętniącego życiem miasta przeniosła się do małego miasteczka, w którym mało co się dzieje. Musiała zostawić wszystko i wszystkich, których znała, świat, w którym do tej pory żyła i tak naprawdę zacząć od nowa. Na szczęście nie jest sama i ma wsparcie w mężczyźnie, który miał tylko ją chronić, a stał się kimś dużo więcej. To bohaterka ciekawa, momentami pyskata, mająca własne zdanie. Osobiście ją polubiłam.

„Druga szansa” to świetna książka, która zaskakuje, z którą nie da się nudzić. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Oj bardzo szybko ją przeczytałam z uwagi na duży druk i wciągającą historię. Opowieść jest o młodej kobiecie, która musiała zmienić swoje imię i nazwisko. Była świadkiem koronnym i teraz musi żyć w ukryciu. Opowieść praktycznie zaczyna się od razu. Widzimy, że zależy jej aby jak najszybciej dostać się na komisariat policji, gdyż czuje się zagrożona. Pomiędzy tym wszystkim wspomina nam pewnego mężczyznę, który z opisu był naprawdę czuły i opiekuńczy, tylko coś się zmieniło. Tutaj wyczułam, że opowieść ma drugie dno, gdyż ten mężczyzna nagle zniknął. Ona uważa, że tylko ją wykorzystał, ale czy tak było naprawdę? W momencie, kiedy przydzielony zostaje jej policjant, który ma ją bronić, ona zaczyna się na niego napalać. Nie polubiłam jej ochroniarza, gdyż był bardzo obcesowy, lubił rządzić i rozkazywać. Nawet, kiedy poddawał się chwili i doszło do zbliżeń, których wcześniej nie chciał, to później jego zachowanie bywało gburowate. Zupełnie jakby dwie osoby w nim siedziały, bądź autorka nie mogła się zdecydować w jakiej wersji bardziej go woli. Ona też niby myślała o tym policjancie, ale gdzieś tam porównywała go do tego pierwszego mężczyzny. Tym sposobem czuje się, że on powróci. Kiedy już nawet czytamy o tym, że ponownie wkracza na karty powieści, ona zaczyna się go obawiać. Wydaje jej się, że chodzi o zemstę, ale czy tak jest naprawdę? Powiem wam tak szczerze, że żadnego z nich nie polubiłam, gdyż mieli się za wyższych od wszystkich i ich rządy miały być widoczne. Jednak jakby nie spojrzeć koniec mnie zaskoczył i pokazał, że autorka bardzo lubi mieszać. Zanim da nam odpowiedzi, to prawie cała książka będzie oblepiona pytaniami, dwojakimi zachowaniami i aktami zbliżenia w delikatnych, bądź ostrych wersjach. Z pewnością pobudzi czytelnika nie tylko do myślenia, ale i koncepcji tylko w jednym temacie. Choć książka z okładki wydaje się być grzeczna, to raczej taka nie jest. Akcja jest w miarę szybka, nie ma monotonii, ani zbędnych opisów. Historia konkretna z lekkim piórem. Warta przeczytania;-)

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Historia bohaterów jest wybuchowa relacja opatrzoną cierpieniem,stratą zaufania i obawa o swoje życie.Konsekwencje swojej decyzji i czynów przyczyniają się do zmian,które trzeba wprowadzić,aby wreszcie poczuć spokój.
Postać Venus pokazuje,że zamknięta przeszłość wraca jak bumerang.Nie da się zapomnieć o niej i o osobach,które się kochało.Podczas poznawania jej historii ciagle zastanawiałam się,czy uda się znaleźć upragnione szczęście na które czeka.Szybka ufność i pragnienie miłości przynosi jej wiele cierpienia,które zmieniły jej życie.

Lekkość pióra autorki jest mocna strona tej powieści.Otrzymujemy w niej same fakty i dynamiczna akcje,która nieraz zaskoczyła mnie.Jest to także lektura o wybaczeniu i daniu szansy drugiej osobie.
Zrozumieniu,że przeszłość bywa inna niż się myśli,dopóki nie pozna się całej prawdy.

Spędziłam z bohaterami bardzo miło czas.Polecam

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-03-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Ależ ta książka namieszała mi w głowie. Zanim wszystko się wyprostowało, kompletnie nie byłam pewna, kto jest tym dobrym, a kto złym. A może obaj męscy bohaterowie są źli, albo jednak dobrzy...? Tego Wam nie zdradzę. Zapewniam, że będziecie mieć niezłą, a przede wszystkim intrygującą zabawę.

Jak już wspomniałam, bohaterowie wysyłają w kierunku czytelnika wiele sprzeczności. Agata Sobczak zbudowała dwie ciekawe damsko-męskie relacje. Tak samo Chase, jak i Tuck potrafią nas zaskoczyć swoim zachowaniem i charakterami. Venus wpadnie w sidła namiętności i pożądania, ale jak to się dla niej skończy? Z którym z tych facetów będzie? I czy w ogóle będzie jej to dane? Czy pragnienie miłości nie przyćmi zdrowego rozsądku? W mojej głowie do samego finału przewinęło się mnóstwo wątpliwości. Tu niczego nnie można było brać za pewnik.

"Nie sięga po broń, nie grozi mu, nic. Zupełnie. Jakby się tego spodziewał, mało tego: jakby wiedział, że on się tu pojawi. Patrzę na jednego i drugiego. Jeszcze nie rzucili się sobie do gardeł. Jeszcze."

To jedna z tych historii, która pokazuje, jak przez nieporozumienia i kłamstwa można zniszczyć komuś życie, a przynajmniej wywrócić je do góry nogami, sprowadzając na nas niebezpieczeństwo i utratę zaufania.

"Zakładam, że wciąż nie ma pomysłu, jak to ogarnąć. Nie da się. Miał mnie zabić, a tego nie zrobił. Jutro zginę ja, albo zginiemy oboje."

Lekkość stylu, swobodne dialogi, odważne, działające na wyobraźnię pikantne sceny miłosne, sprawiają, że przez książkę niemal się płynie. Podobało mi się to, że nie znajdziemy tu niczego przegadanego, z kolei dynamiczna akcja sprawia, że nie ma chwili na złapanie oddechu.

"Druga szansa" to pełen skrajnych emocji romans z elementami sensacji o przeznaczeniu, miłości, przyjaźni, niepewności i strachu. Przekonajcie się, czy każdy zasługuje na wybaczenie i czy zawsze warto dawać sobie drugą szansę.

Pragnąc niemożliwego. Sidła
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - Pragnąc niemożliwego. Sidła

Nowi bohaterowie w kolejnej części namiętnej sagi! Riley ma dość facetów. Właśnie odkryła, że chłopak, dla którego przeprowadziła się do Stanów, zdradza...

Cena sławy
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - Cena sławy

Charlie jest zwykłą dziewczyną, która nie wyróżnia się niczym wśród swoich rówieśników - prócz jednego. Pisze teksty piosenek i ma piękny głos, lecz nie...