Druga szansa

Niezwykła propozycja. Niezwykły układ. Niezwykła historia

Alexander Muro potrzebuje żony. Nie dlatego, że czuje się samotny. Przystojny i bogaty młody mężczyzna nie narzeka na brak zainteresowania ze strony kobiet. Dotychczas jednak żadna z nich nie wzbudziła w nim aż tak ciepłych uczuć, aby chciał z nią spędzić resztę życia. Alexander potrzebuje żony przede wszystkim do celów reprezentacyjnych - wybranka powinna błyszczeć u jego boku nie tylko urodą, ale w głównej mierze intelektem. Krótko mówiąc, ma być uzupełnieniem jego wizerunku. Zupełnie przypadkowo na jego drodze pojawia się odpowiednia kandydatka. Sofia Casillas to młoda, piękna i błyskotliwa panna, a do tego jest dziedziczką fortuny dorównującej bogactwu rodu Muro. Jednym słowem, tych dwoje ma szansę stworzyć idealną parę.

Jest tylko jeden kłopot. Sofia właściwie nie zna Alexandra i nie pali się do zamążpójścia. Odrzuca więc propozycję mężczyzny, traktuje ją jako żart... albo objaw szaleństwa. Tyle że Muro nie jest szalony, a tym bardziej nie żartuje. Należy do świata mafii, zawsze osiąga to, czego chce.

Informacje dodatkowe o Druga szansa :

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2023-03-14
Język oryginału: Polski

Kup książkę Druga szansa

Druga szansa - opinie o książce

Obok debiutu książki nie przejdę obojętna i zawsze chętnie po takie dzieło sięgnę. Miałam to szczęście, że powieść autorki trafiła w moje ręce, a mój podziw do jej talentu, po przeczytaniu powieści jest naprawdę ogromny. Pani Zalewska udowodniła, że nie obce są jej literackie tajniki i wie jak używać pióra, by stworzyć historię, która skradnie serca czytelników.

Zacznę od tego, że lektura jest grubaskiem, ale nie zrażajcie się. Zapewniam, że dzięki prostemu i przystępnemu stylowi pisarki, kartki praktycznie same się przewracały i przeczytałam ją na dwa razy. Język jest prosty, bez jakiś udziwnień, a sama fabuła intryguje i trzyma nieraz w takim napięciu, że zapominałam o oddechu. Emocje są wszechobecne i zalewają nas niczym bezkresna fala oceanu, myśli kłębią się jak szalone nie dając spokoju nawet po zakończeniu książki.

Dzieje się tu nie mało, a ja kocham właśnie takie klimaty. Sofia jest pewną siebie młodą kobietą, która studiuje i żyje w luksusie, dzięki temu, że pochodzi z bogatej rodziny. Jej spokojne życie przerywa pewien incydent w restauracji, przez co wszystko wywraca się do góry nogami.

Jej uroda przykuła uwagę Alexandra Muro, który postanowił, że to właśnie ona będzie jego żoną. Mafiozo nie spodziewał się tylko, że spotka się z odmową ze strony panny Casillas, która jego oświadczyn nie traktuje na poważnie. Boss przyzwyczajony do tego, że zdobywa wszystko czego pragnie, nie zawaha się nawet przed użyciem siły, by zmusić dziewczynę do małżeństwa.

Jak potoczy się ta historia? Czy Alexander osiągnie sukces i zdobędzie rękę Sofii? Czy ta charakterna dwójka ma szansę stworzyć razem stabilny związek? Czy połączy ich uczucie, a może będą ze sobą darli koty?

Kochani tutaj nic nie jest oczywiste. Pierwsze stronice były dla mnie jak jazda bez trzymanki. Akcja była dynamiczna i byłam pełna obaw czy bohaterowie nie pozabijają się wzajemnie. W środku treść nieco zwolniła tempa, by pod koniec na nowo przybrać na sile i doprowadzić mnie prawie do palpitacji serca.

Naprawdę pochłonęła mnie ta lektura i zapomniałam o codziennych obowiązkach. Z żalem odkładałam ją na bok by położyć się spać, a kreacja różnorodnych postaci zachwyca. Wielkie brawa za przedstawienie tej opowieści z perspektywy wielu bohaterów. Dzięki temu mamy szerszy obraz na wydarzenia oraz bardziej wczuwamy się w przeżycia postaci.

Nie brakuje tu brutalnych scen jak to w mafii bywa oraz gorących, namiętnych i pełnych pasji zbliżeń. Duży plus za to, że opisy są konkretne, naturalne bez zbędnej przesady. Jak dla mnie mogłoby być nieco więcej mafii i gangsterskich porachunków, ale taki już mój gust. Inni mogą się w tej kwestii nie zgodzić i mają do tego prawo.

Polubiłam zarówno Sofię jak i Alexandra. Przyjemnie było mi śledzić ich losy oraz obserwować jak stopniowo układają się między nimi relacje i rodzi się uczucie. Było to tak naturalne, że miałam wrażenie jakby działo się to naprawdę.

Podsumowując uważam książkę pani Roksany za bardzo dobre dzieło i chętnie poznam jej kolejne historie, które napisze. Warto sięgnąć po taką lekturę, gdyż nie męczy czytelnika, a uprzyjemnia wolny czas i pozwala na relaks. Ja z mojej strony polecam i chętnie poznam wasze opinie.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-05-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„Przysiadłam na łóżku, a twarz schowałam w dłonie. Co z tego, że moglibyśmy znaleźć porozumienie, może nawet się polubić, skoro jeszcze niedawno groził mojej rodzinie?! Tak szybko o tym zapomniał?! Jego uprzejmość to tylko nic nieznaczące pozory”.

Sofia, zastępując przyjaciółkę na zmianie w restauracji, nie spodziewa się, iż ten dzień będzie dla niej początkiem końca. Przypadkowe spotkanie z Alexandrem Muro skończy się na zainteresowaniu mężczyzny niezwykle piękną kobietą. Po uzyskaniu wszelkich informacji o Sofii, która okaże się dziedziczką wielkiej fortuny , Alexander nie ma wątpliwości, że to odpowiednia kandydatka na żonę.

Pytanie tylko co na to Sofia? Początkowe uznanie propozycji za żart niezbyt dobrze się dla niej skończy. Alexander osiąga zawsze to, co sobie zamierzy.

Jak zakończy się intratna propozycja małżeństwa? Czy dwóch nieznajomych sobie ludzi odnajdzie nić porozumienia, a może nawet miłość?

Małżeństwa z tak zwanego przymusu są dosyć popularnym wątkiem w książkach. Mimo łączącego aspektu każda z przedstawionych historii jest inna i wyjątkowa na swój sposób. Tak było i w tym przypadku, niby coś znanego, ale zarazem nowego.

Na ponad 500 stronach znalazłam historię, która jest dość nieprzewidywalna. Fabuła zaczyna się niewinnie, aby przejść do zdrad, niebezpiecznych intryg, porwań, a nawet strzelaniny. Pozytywnie oceniam całość historii, momentami tylko mi się trochę dłużyło. Niektóre wątki nie wnosiły nic szczególnego, więc moim zdaniem nie były potrzebne.

Podobała mi się relacja głównych bohaterów, początkowa zabawa w kotka i myszkę zamieniała się w coś głębszego i wartego uwagi. Gdybym miała wybierać, który bohater stał się moim ulubionym, to wybrałabym Alexandra, jakoś postacie męskie bardziej mi przypadają do gustu.

W książce rozdziały przestawione są z perspektywy kilku bohaterów. Lubię poznawać przemyślenia i odczucia więcej niż jednej osoby. W tym przypadku tak było i mi się podobało.

To debiut autorki, który moim zdaniem wypadł bardzo dobrze. Styl pisania jest lekki i przyjemny dla czytelnika. Z chęcią sięgnę po inne pozycje pisarki. Będę wypatrywać informacji.😍😁

A Wam polecam zapoznać się z historią Alexandra i Sofii.😊😊

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA

🔥💙"DRUGA SZANSA"💙🔥

AUTOR: ROKSANA ZALEWSKA

WYDAWNICTWO: EDITIORED

"Nie potrafiłam mu zaprzeczyć, bo doskonale zdawałam sobie sprawę, co między mami się dzieje. Ciągle gubiłam się we własnych postanowieniach i brnęłam, w masz związek, popełniając przy tym mnóstwo błędów. Znalazłam się w pokręconej sytuacji, od początku postępując wbrew logice."

"DRUGA SZANSA" to bardzo dobry debiut z ciekawą fabułą, która została dynamicznie poprowadzona i naszpikowana dużą ilością wydarzeń.  Przyznam, że to istny grubasek, ale pomimo dużej ilości stron i drobnych liter książkę czyta się bardzo szybko.
Książka jest z kategorii romans z wątkiem mafijnym.
Historia początkowo rozwijała się powoli, po czym wszystko przyspiesza i dzieje się wiele i nie sposób przewidzieć zdarzeń ani jak postąpią bohaterowie, autorka zaserwuje nam wiele niezapomnianych chwil.
Bardzo podobał mi się styl i pióro autorki, które sprawiły, że historia była wyjątkowo wciągająca i wzbudziła moje zainteresowanie.

Historia, w której autorka serwuje nam sporą dawką akcji i emocji. Dostaniemy ciekawe postacie, intrygi, niezwykłą propozycję, układ, szantaż, porwanie, tajemnice, ciekawe zwroty akcji i sporą ilość dialogów.
Autorka pokazuje, że jeden błąd, jedna podjętą decyzja na wstępie może przekreślić wszystko, ale jednocześnie każdy zasługuje na drugą szansę.
Dostajemy świat wielkich pieniędzy, który przesłania wszelkie wartości, władzę cechująca nieograniczoną kontrolę nad innymi. Jednak też jest druga strona, pomimo posiadanych pieniędzy, umieją zobaczyć coś więcej ponadto.

Książka podzielona jest na trzy części i napisana  w większości z perspektywy głównych bohaterów Alexandra i Sofii, ale również dostajemy  spojrzenie innych postaci, które wplątuje autorka pokazując również ich pogląd na to co się dzieje.

Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, są naprawdę ciekawi, barwni, charakterni, intrygują, posiadają także wady, mają coś w sobie, zwracają na siebie uwagę czytelnika. Mamy postacie złe do szpiku kości, ale również dobre. Dostaniemy postacie, które zmieniają się chociaż odrobinkę.
Relacja Alexandra i Sofii rozwijała się powoli. Nienawiść, zastąpiona zostaje czymś więcej i rozwija się uczucie, z którym obydwoje walczą. Tych dwóje to bomba z opóźnionym zapłonem.
Na naszych oczach, rodzi się wielka miłość.
Ciekawą postacią był Alexander, który pomimo tego kim był, odkrył swoje serce.
Sofia to postać inteligentna, charakterna.
 Bardzo polubiłam Borisa, który zyskał moją sympatię od samego początku.

Alexandra Muro stoi na samym szczęście w świecie mafii. Ten świat rządzi się swoimi prawami i tylko do całkowitego szacunku brakuje mu żony, która będzie jego ozdobą i uzupełnieniem jego wizerunku. Niespodziewanie na jego drodze los stawia idealną kandydatkę na żonę. Istny anioł Sofia Casillas, która odmieni jego świat. Pierwszy raz w życiu zapragnął posiadać kobietę wyłącznie dla siebie. Niestety z panną Casillas nie będzie prosto, a mężczyzna zrobi wszystko,  aby osiągnąć swój cel.
Składa dziewczynie propozycje nie do odrzucenia i może okazać się bardzo korzystna dla ich obojga. Tylko jest jeden problem, Sofia nie pali się do tego pomysłu...

-Czy Sofía zgodzi się na propozycję przystojnego Alexandra?
-Do czego posunie się mężczyzna, aby osiągnąć swój cel?
-Czy Sofía da drugą szansę Alexandrowi?
-Czy Alexander przedrze się do serca Sofii?
-Co wydarzy się w ich życiu i czy poradzą sobie z tym?

Dziękuję bardzo wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przeczytanie tej książki to było prawdziwe wyzwanie. Po pierwsze ma mały druk i jest dosyć gruba. Autorka pokusiła się o obszerniejsze opisy, które u jednych mogą wywołać zniecierpliwienie, a u drugich wielkie napięcie, gdyż wiemy, że czekamy za czymś dobrym. Historia jakich wiele, ale opisana w bardzo inteligentny sposób. Postacie nie są głupiutkie, raczej wiedzą czego chcą. Nie należą do uległych, lubią górować nad innymi, gdyż na pierwszy plan wysuwają swoje potrzeby. Niekiedy akceptują wybryki innych, ale tylko tych, których szanują, bądź bardzo lubią. Dla jednych pieniądze mają duże znaczenie. Wiedzą, że cokolwiek zapragną, to nimi to sobie załatwią. Nie są leniwi, tylko zwyczajnie wygodni. Liczy się dla nich pozycja społeczna i po części to z nią wiążą swoje plany. Jednak będą i tacy, którzy nie przeliczają życia na złotówki i robią to, co lubią. Praca sprawia im przyjemność i nawet jeśli nie muszą, to i tak ją wykonują. Mówią, że kto lubi pieniądze, to nie patrzy na uczucie. Nasza postać ma wysokie wymagania. Poszukuje żony mądrej, zgrabnej, rozważnej i dla niego dobrej. Nie myślał tu o miłości, bo ją brał od prostytutek kiedy tylko miał ochotę. Może dlatego czuje się zdezorientowany, gdy pewna kobieta zawróciła mu w głowie. Z nikim nie chce o niej rozmawiać, ale wynajmuje kogoś, kto ma jak najwięcej informacji o niej zdobyć. Szasta pieniędzmi, gdyż ma ich bardzo dużo. Tylko czy ona da się nimi kupić? Jest od niej trochę starszy, dlatego nie bawi się w zbytnie podchody. Jego małżonka ma mieć doskonały wizerunek i chyba go znalazł. Czy faktycznie pójdzie mu tak łatwo jak sądzi? Książkę czytamy z perspektywy postaci, dlatego tak łatwo jest nam oceniać ich. Jednak ich myśli nie do końca będą nam wszystko zdradzały. Są tajemniczy dla innych i dla nas. Reszta jest skonstruowana tak, byśmy sami snuli swoje domysły. Autorka zebrała tutaj postacie z cechami przodującymi, więc łatwo się je rozróżnia. Poznajcie tu również Sofię, która posiada wszystkie cechy z tych lepszych od Alexa. Natomiast wszelkie jego minusy są u niej plusami. Nie jest bowiem materialistką i nie szuka mężczyzny, a tym bardziej męża. Chce być wolna i sama o sobie decydować. Nie czeka na miłość, bo nie ma do tego chwilowo głowy. Jej przyjaciele to ci, którzy ją lubią, a nie jej majątek. Być może dlatego tak oschle traktuje mężczyznę, gdyż nie chce czuć się rzeczą. Jednak czy on odpuści coś tylko dlatego, że ona tak chce? Do jakich nadużyć się posuną, by postawić na swoim? Czy którekolwiek z nich w końcu prawdziwie się zakocha?
Według mnie książka jest naprawdę fantastyczna. Może tych pobocznych opisów jest ciut za dużo, ale reszta utrzymana na wysokim poziomie. Ta pozycja nie wygląda na debiut. Widać tutaj pracę jaką autorka włożyła w napisanie jej. Mamy dużo elementów zaskoczenia i wartką akcję. Doceniam jej pomysłowość, dobór postaci i zachowania, które wydają się być autentyczne. Czyta się ją długo, ale bardzo wciąga. Do przeczytania na dobre trzy wieczory. Zapadła mi w pamięci, dlatego chętnie przeczytam jej kolejne książki. Oczywiście ze względu na wulgaryzmy i sceny intymne przedstawione w ostrzejszej wersji, książka jest dla osób pełnoletnich.

„Bez niej nie ma mnie…Sprawię, że beze mnie nie będzie jej…”

Gdyby nie zastępstwo za przyjaciółkę i niefortunny wypadek, pewnie nigdy Alexander Muro, nie zwróciłby by uwagi, na co prawda śliczną, ale nie dającą sobie w kasze dmuchać kelnerkę.

W jego mafijnym świecie bowiem, kobiety służą głównie do dostarczania przyjemności i błyszczenia w zepsutym do szpiku kości niebezpiecznym towarzystwie.

Sofia Casillas pomimo swej urody i ogromnego majątku, żyje jak normalna, przeciętna studentka.
Uczy się, bawi z przyjaciółmi, a że nigdy jeszcze nie spotkała tego jedynego, to nie w głowie jej chłopcy, a tym bardziej dojrzali, doświadczeni mężczyźni.

Jednak, gdy chcąc nie chcąc taki gorący i przystojny, o niebezpiecznej aurze wokół siebie i dominującym, mrocznym spojrzeniu mężczyzna, zarzuci sidła na takie niewinne, choć bardzo seksowne i pełne naturalnego uroku, dziewczątko, życie obojga może zmienić się diametralnie.

A gdy do tego dojdzie szantaż i bezwzględność,nic,nigdy już nie będzie takie same. Sofia chcąc, nie chcąc będzie musiała wejść w ten świat, i jeśli chce ochronić najbliższych, pozostać w nim jako pani Muro.
Jego zauroczenie i determinacja kontra jej niemoc i bezsilność.

Jego przystojna twarz i gorące ciało kontra jej śliczna buzia i niesamowity wdzięk i urok.

I gdy wszystkim wydaje się, że nic z takiej wymuszonej relacji,dobrego nie wyjdzie,przyciąganie i fascynacja,wysuwa się na pierwszy plan i niweczy twarde założenia obojga.

Lecz jak to w mafijnym świecie bywa, sielanka może się skończyć szybciej niż zaczęła. Bo gdy do gry wejdzie odrzucona była kochanka, nowy cholernie seksowny mężczyzna, interesy i zobowiązania mafijne a przede wszystkim odwieczna chęć posiadania władzy absolutnej, to kruchy domek budujący się na rozwijającym się powolutku uczuciu między Alexem i Sofią, może zacząć sypać się szybciej niż mogłoby nam się wydawać.

Na szczęście nie wszyscy są wrogami, a na oddanych i wiernych przyjaciół, zawsze można liczyć.

Ta historia pochłonie Was bez reszty, bohaterowie oczarują, ale też sprawią, że będziecie mieli ochotę sprać ich na kwaśne jabłko. Niektórzy wzbudzą Waszą sympatię, niektórzy wręcz przeciwnie, ale jedno jest pewne, koło żadnego z nich nie da się przejść obojętnie, bo każdy z bohaterów gra znaczącą rolę w tej historii. Nie zabraknie momentów grozy, przerażenia, ale też gorących i bardzo pikantnych fragmentów. Nie zabraknie też sytuacji, które, aż do samego końca będą trzymać Was w napięciu. Ale jedno jest pewne, ta powieść napisana jest tak wciągająca,a bohaterowie wykreowani są tak intrygująco, że nie będziecie chcieli jej kończyć.

Moim zdaniem, jest to znakomity debiut, a objętość książki pozwala przenieść się na dłużej w tą niesamowicie napisaną historię.

Gorąco polecam !!!

Roksanka, ja bym tam ciut zmieniła historię jednego z bohaterów 😉 No wiesz, bo tak mnie koleś zaintrygował, że z chęcią przeczytałabym o nim oddzielną historię :-)

Sofia mimo młodego wieku, wie jak spędzi swoją przyszłość.
Po studiach ma przejąć firmę, która odziedziczyła w spadku po dziadku, później w wieku 30 roku życia pozwoli sobie na miłość i własną rodzinę, póki co cała jej uwaga jest skupiona na szkole.
Aleksander został głową Towarzystwa, przejął to stanowisko po swoim ojcu.
Oczywiście jak najbardziej zasłużył sobie na to stanowisku, jednak jego ojciec wciąż wywiera na nim presję, by znalazł odpowiednią kandydatkę, która będzie dobrze reprezentowała ich ród.
Pewnego dnia, gdy na drodze szefa mafii staje piękna i niewinna Sofia, Aleksander wie, że zrobi wszystko by pojąć ją za żonę.

Do czego będzie musiał posunąć się Aleksander, by Zofia zgodziła się na taki układ?
Czy jest szansa, by w tej relacji pojawiły się prawdziwe uczucia?

Nigdy wcześniej nie słyszałam nic o autorce książki i nie wiedziałam, czego mogę oczekiwać.
Jestem już kilka dni po lekturze i śmiało mogę Wam polecić tę historię.
Historia od samego początku, aż po ostatnie strony, była naprawdę ciekawa i nie mogłam się od niej oderwać.
Książka jest grubaskiem, wiec gdy tylko musiałam odłożyć ją na chwile, to łapałam się na wracaniu myślami do historii.
Bardzo zżyłam się z bohaterami, przez co bardzo przeżywałam ich przygody.
Fabuła jest rozbudowana, poznamy wiele ciekawych person, przeżyjemy wiele wspaniałych i smutnych przygód z bohaterami.
Uważam, że książka jest bardzo dobrym debiutem i na pewno sięgnę jeszcze po jakiś tytuł spod pióra autorki!
Gratuluje autorce, a Was kochani zachęcam do zapoznania się z tą przygodą!

Ocenka: 10/10

Księga zaklęć