Drugi Mesjasz

ISBN: 978-83-7574-745-4
Tytuł oryginału: The Second Messiah
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Joanna Kamrowska

Kolejne szokujące doniesienia o życiu Jezusa Chrystusa nie robią już na nikim wrażenia. A co jeżeli istnieje dowód na to, że nasza wiara opiera się na osobie, która nie była tą, za którą się podawała?

Dwa tysiące lat wiary w złodzieja tożsamości?

Odkryte w 1947 r. zwoje znad Morza Martwego rzuciły nowe, sensacyjne światło na chrześcijaństwo. Jedna z kluczowych osób, odpowiedzialnych za najnowsze odkrycie, ginie w zagadkowych okolicznościach zanim prawda o istnieniu Drugiego Mesjasza wstrząśnie fundamentami wiary. Rusza śledztwo, ale wiadomym jest, że katastrofalny kryzys nie jest Kościołowi potrzebny.

Czasy i tak są ciężkie. Konklawe wybiera nowego papieża. Charyzmatyczny duchowny rozpoczyna swój pontyfikat w atmosferze histerii karmionej przepowiedniami o przyjściu Antychrysta. Czy człowiek noszący na palcu Pierścień Rybaka, a w sercu brzemię mrocznych tajemnicy jest zdolny uratować Kościół? Jaką cenę przyjdzie za to zapłacić?

Archeolog Jack Cane i izraelska policjantka Lela Raul muszą rozwiązać zagadkę Drugiego Mesjasza i ujawnić sekret, kryjący się za objawieniem Chrystusa. Zanim zostaną uciszeni na wieki, a zwój stracony na zawsze.

Dwoje ludzi rzuca się do gonitwy w poszukiwaniu prawdy. Zabójców wyprzedzają tylko o mały krok.

Kup książkę Drugi Mesjasz

Opinie o książce - Drugi Mesjasz

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-08-26, Ocena: 6, Przeczytałam, sensacja, thriller,
Książka już na samym początku wciąga czytelnika w treść. Nowo wybrany papież - według przepowiedni jako ostatni papież - postanawia udostępnić archiwum watykańskie dla wszystkich. Wierzy, że prawda i dobro chrześcijaństwa powinno od tego się zacząć. Jak się okazuje dodatkowo w Izraelu w Qumran archeolog Jack Cane wraz z ekipą której towarzyszy odnajdują zwój w którym jest mowa o Chrystusie. Po tym akcja uspokaja się tylko na chwilę, by z każdą strona wciągnąć czytelnika jeszcze głębiej, aż do akcji w Watykanie i okolicach. Aż do samego końca nie wiadomo jak skończy się cała historia.
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-07-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Ukryte zwoje z czasów życia Jezusa, zbrodnie, knowania, szantaże, kościół, Watykan, Izrael - wszystko prowadzi do jednego wątku. Jak wyglądałaby wiara w Jezusa gdyby archiwum Watykanu zostało otwarte dla wszystkich??? Czy zwoje z Qumran podważyłyby jego świętość czy pogłębiły by wiarę?
Avatar użytkownika - Anboo
Anboo