Drugie życie Pana Roosa

Tom 3 cyklu Komisarz Barbarotti

Ante Valdemar Roos to cichy, 59-letni księgowy. 21-letnia Anna Gambowska właśnie uciekła z ośrodka dla uzależnionych. Ich drogi przecinają się na skutek tragicznego zbiegu okoliczności. To tylko początek akcji wiodącej przez małą leśną chatkę oraz długi ciąg hoteli, moteli i stacji benzynowych gdzieś na drodze między Kymlinge i Maardam. A wszystko przy przejmujących dźwiękach ulubionych piosenek pana Roosa.

Nesser poprzez doskonale sportretowanych bohaterów, w charakterystyczny dla siebie sposób - z odrobiną czarnego humoru - dokonuje wnikliwej krytyki dzisiejszej Szwecji. Demaskuje wszechobecną samotność, pokazuje skutki alkoholizmu, rozwodów i nieobecnych ojców.

Drugie życie pana Roosa to trzecia część cyklu Hakana Nessera o inspektorze Barbarottim, wyrafinowanym sceptyku szukającym czasami wskazówek w Piśmie Świętym. Inspektor Barbarotti ma coraz więcej wątpliwości związanych ze swoją karierą zawodową, a jego życie osobiste obfituje w nieoczekiwane zmiany planów.

Hakan Nesser - jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów, autor wielu powieści i opowiadań. Urodził się i wychował w mieście Kumla w środkowej Szwecji, jednak większość dorosłego życia spędził w Uppsali, gdzie do 1998 roku pracował jako nauczyciel, dopóki nie zaczął utrzymywać się z pisania. Największą popularność przyniósł mu jednak części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Innym znanym cyklem kryminalnym Nessera jest seria z inspektorem Gunnarem Barbarottim.

Informacje dodatkowe o Drugie życie Pana Roosa:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-07-28
Tytuł oryginału: Berättelse om herr Roos

Kup książkę Drugie życie Pana Roosa

Drugie życie Pana Roosa - opinie o książce

Nesser zawsze pisze ciekawie, to pewne!
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2023-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jak zawsze czytanie książki Hakana Nessera sprawia przyjemność. Nie mniej jednak trudno mi się zgodzić z klasyfikacją tej pozycji jako kryminału czy thrillera. Dla mnie to psychologiczno - obyczajowa pozycja o samotności, uzależnieniu, braku miłości, frustracji, czy trudnych decyzjach z niewielkim wątkiem kryminalnym. Mamy tu dwójkę bohaterów narkomankę Annę i nudziarza Ante Valdemara, którzy wskutek zbiegu okoliczności się spotykają i zmieniają swoje życie. Czy tylko na drugie życie? A może już i trzecie?Jak wykorzystają swoje szanse?Czy na pewno znamy swoich bliskich? Czy dalibyśmy się tak zaskoczyć? Czytajcie sami.

Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 2023, Thriller,sensacja,kryminał, E-booki,
Avatar użytkownika - angel92
Przeczytane:2014-11-22, Przeczytałam,
Komisarz Barbarotti (Tom 6). Smętny szofer z Alster
Hkan Nesser0
Okładka ksiązki - Komisarz Barbarotti (Tom 6). Smętny szofer z Alster

Inspektor Gunnar Barbarotti powraca! Właściwie to nie powinienem żyć - pisze w swoim dzienniku w 2012 roku były wykładowca uniwersytecki i kierowca...

Półmorderca
Hkan Nesser0
Okładka ksiązki - Półmorderca

,,Pamiętaj, mój chłopcze, że nigdy nic nie znaczyłeś dla świata. Zupełnie nic". Nie są to najbardziej pocieszające słowa, jakie można usłyszeć od ojca...