Duet (Tom 1). Korona kłamstw. Duet. Tom 1

Zaskakująca, pełna tajemnic i zwrotów akcji historia uzależniającej miłości

Elle Charlston jest dziedziczką rodowej fortuny, którą od najmłodszych lat uczono zarządzania wielomilionową firmą. Wychowana w złotej klatce dziewczyna nigdy nie miała przyjaciół i nie zaznała zwykłego życia. W dniu dziewiętnastych urodzin Elle wymyka się na ulice Nowego Jorku, aby przez chwilę poczuć się jak normalna nastolatka.

Dziewczyna zostaje napadnięta przez zbirów, którzy chcą ją skrzywdzić. Niespodziewanie ratuje ją tajemniczy mężczyzna, który później zgadza się odprowadzić ją do domu. Nocny spacer po mieście kończy się tragicznym rozdzieleniem pary, ale bohater pozostaje na zawsze w pamięci Elle.

Przez lata dziewczyna będzie próbowała go bezskutecznie odszukać. Kiedy ojciec przedstawia jej Penna, który sugeruje, że ma zostać jej mężem, Elle jest wściekła. To arogancki drań, który zachowuje się tak, jakby była jego własnością. Wkrótce dziewczyna ze zdumieniem odkrywa , że czuje do niego nie tylko gniew.

Czy to możliwe, że Penn jest związany z przeszłością dziewczyny i mężczyzną, który zniknął z jej życia trzy lata temu?

__

O autorce

Pepper Winters to pełnoetatowa pisarka, która swój warsztat szkoliła w ,,The New York Times" i ,,Wall Steet Journal". Wielokrotnie nagradzana za najlepsze Dark Romance, najlepszego Bohatera czy serię BDSM. Wydała już dwadzieścia książek, a "Łzy Tess" to pierwsza z nich.

Urodzona i wychowana w Hongkongu czerpie ze swoich angielskich korzeni podczas pisania. Jej bohaterowie to złożone osobowości, które charakteryzują się autentycznością i głębią.

Pisarka ma fanów na całym świecie, a jej książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Uwielbia czytać, pisać i biegać. Przyznaje się do uzależnienia od podróży i creme brulée.

Informacje dodatkowe o Duet (Tom 1). Korona kłamstw. Duet. Tom 1:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-01-23
Tytuł oryginału: Crown of Lies

Tagi: bóg Romans z dreszczykiem

Kup książkę Duet (Tom 1). Korona kłamstw. Duet. Tom 1

Duet (Tom 1). Korona kłamstw. Duet. Tom 1 - opinie o książce

Muszę Wam się przyznać, że bałam się tej książki. Po Łzach Tess, tej autorki i moim wielkim zawodzie, bałam się, że dostanę powtórkę z rozrywki. Niestety po części moje obawy się sprawdziły. Jednak w porównaniu z poprzednią pozycją, ta jest o wiele lepsza! Ogólnie książkę chciałam już przeczytać od bardzo dawna. Okładka pojawiała mi się już w wakacje w tamtym roku, ale premiera została z jakiegoś powodu przesunięta. Okładka od razu przykuwała uwagę, a opis, który był tajemniczy i intrygujący, jeszcze bardziej zachęcał po sięgnięcie po nią. No ale czas przejść do właściwej recenzji.

Fabuła nie wyróżnia się zbytnio na tle romansów i erotyków. Dziedziczka fortuny chce poczuć się jak normalna dziewczyna, zostaje zaatakowana, a zaraz z opresji ratuje ją jakiś przystojniak i oczywiście wielka miłość. Tutaj sprawa się różni, że jej wybawca nie jest jej przeznaczony, a ona musi jednak o nim zapomnieć. Co do historii w sumie nie mam co zbytnio się doczepić. Ogólnie takie schematy mi się podobają i naprawdę przyjemnie się o tym czyta. Problem miałam jednak, że autorka lubi robić coś takiego ze mną, że do pewnego momentu książka naprawdę mi się podoba, mam w głowie "tak, to będzie świetna książka", a zaraz dzieje się coś, co rujnuje całą moją nadzieję! Tutaj było tak samo, takie wrażenie miałam do momentu spotkania w Płaczącej Wierzbie. Do tej chwili chłonęłam książkę i zastanawiałam się, co raz się stanie, a dwa rozdziały później, był wielki zawód i powtórka z rozrywki. Drugie o czym chciałabym Wam powiedzieć to nie rozumiem, czemu autorka zrobiła coś takiego, że prawie każdy facet, który spotyka Ellie chce ją zgwałcić. Naprawdę, nie rozumiałam tego zabiegu, ale potem zostało to wynagrodzone na samym końcu!

Co do bohaterów, to brakuje mi słów, ponieważ wywoływali we mnie mnóstwo sprzecznych emocji. Ellie lubiłam do momentu z restauracji. Podobała mi się jej zawziętość, pracowitość, poświęcenie i wrażliwość. Była kulturalna i miła, ale nie pozwalała sobą pomiatać. Potem potrafiła myśleć tylko o seksie, a nie podejmowała racjonalnych decyzji i straciła silną wolę. Penn, o matko, naprawdę nie cierpię tego bohatera. Od samego początku działał na mnie jak płachta na byka. Nie rozumiałam go, nie lubiłam i nie rozumiałam, co ona w nim widziała. Normalnie jak o nim myślę to ciśnienie mi skacze! Jest jeszcze Greg, który był dziwny i trudny do zrozumienia. W głowie były mu tylko pieniądze i kariera. Serio, dziwna postać.

Za to, tak jak wcześniej wspominałam, wykonanie tej książki jest świetne. Okładka jest fenomenalna, tak samo jak dodatki w środku książki. Styl autorki jest lekki i powieść da się pochłonąć bardzo szybko. Zakończenie mocno zaskakuje i po prostu nie wierzę, że nie mam kontynuacji, bo kurde, chce wiedzieć co się dalej wydarzy!

Podsumowując, Korona kłamstw to powieść pełna tajemnic i kłamstw, w której nie wiadomo komu można tak naprawdę zaufać. To historia o trudnej relacji, traumatycznej przeszłość i toksycznych związków. To powieść dla dużych dziewczynek, które lubią czytać o takich scenach, że różowieją policzki. Zdecydowanie nie jest to powieść dla wszystkich. Jednak, jeśli podobały Wam się książki tj. Srebrny łabędź czy Łzy Tess, to i ta powinna przypaść Wam do gustu :)

Są tacy autorzy których książki biorę w ciemno. Bez czytania opisu czy recenzji. Tak jest właśnie z powieściami Pepper Winters, przeczytam wszystko co wychodzi spod jej ręki. 'Łzy Tess' uznałam za dobrą lekturę ale 'Korona kłamstw' przebiła ją już od samego początku. Historia Elle jest przerażająca bo ile razy może spotkac tą samą osobę nieszczęście? Pobicia, porwania i próby gwałtu w jej przypadku to już chleb powszedni. Wydaję się, że jej życie już od dzieciństwa było zaplanowane przez jej ojca, później przez przyjaciela z dzieciństwa a na koniec przez nieznajomego który ją kiedyś ocalił. Nie może decydować o sobie a gdy próbuje to robić wpada w kolejne tarapaty. Zawsze udaję się jej wyjść z tego cało ale jak będzie tym razem? Sama nie wiem ponieważ autorka zostawiła mnie akurat w najlepszym momencie. I jak teraz żyć w nieświadomości do kolejnej części?! Tak się nie robi!

Powieść z pozoru wydaję się być niewinnym romansem jednak później przekonałam się, że to naszpikowany mocnym seksem dark romans. Inaczej tego określić nie można. Scen seksu jest wiele ale nie dominują całej powieści. Jestem zachwycona tym co przeczytałam na kartach tej książki i czekam niecierpliwie na ciąg dalszy. Polecam!

Super,  fascynująca i wciągająca.  Bardzo młoda dziewczyna Elle jest dziedziczką potężnej firmy. Wychowuje ją ojciec bo matka zmarła jak była mała.  Ojciec od najmłodszych lat wdraża ją w firmę.  Elle nie zna wolności,  młodzieńczej miłości ani nie ma koleżanek.  Jej życiem jest firma. Wszystko się zmienia , kiedy kończy 19 lat. Chce spróbować normalnego życia.  Wybiera się na przechadzke po mieście.  Zaznajewszystkiego co normalna nastolatka. Kiedy chce wracać do domu napada na nią dwóch osilków. Okradają ją i próbują zgwałcić. Ratuje ją kolejny nieznajomy. Od razu wzbudza w niej jej zainteresowanie.  Niestety nie dane było jej poznać go lepiej.  Minęły 3 lata a ona nie odnalazła go. Ciągle śni o nim. Jednak Los daje jej poznać innego mężczyznę  dostrzega podobieństwa do Bezimiennego który był czuły i delikatny A Penn jest gwałtowny brutalny, jednak budzi w niej pożądanie.  Czy uda jej się poznać prawdę w tych wszystkich klamstwach i niedopowiedzeniach

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2019-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

Pepper Winters to autorka, którą już znam. Wcześniej przeczytałam jej „Łzy Tess”. Śmiało mogę napisać, że pisarka ma swój specyficzny styl. Wyróżnia się on piętrzącymi się tajemnicami, rozrastającym się z rozdziału na rozdział niepokojem, lekką brutalnością i zaskakującymi zwrotami akcji. „Korona kłamstw” ma w sobie to wszystko i jeszcze „coś”, co trudno mi uchwycić…
Elle Charlston jest dziedziczką rodowej fortuny związanej z siecią sklepów. Śmiało można ją porównać do księżniczki, która obejmie tron po swoim ojcu. Od najmłodszych lat wychowywana jest, aby zarządzać wielomilionowym biznesem. Zamknięta w złotej klatce postanawia w swoje dziewiętnaste urodziny wyjść samotnie na miasto i poczuć się przez chwilę jak normalna nastolatka. Niestety spontaniczny wypad kończy się napadem, z którego ratuje ją tajemniczy Bezimienny. Między dwojgiem młodych ludzi rodzi się nić porozumienia i namiętności. Niestety po kilku razem spędzonych chwilach zostają rozdzieleni i Elle nigdy nie dowiaduje się, kim był Bezimienny. Po kilku latach Elle staje na czele rodzinnego biznesu. Jest silną i niezależną kobietą, ale wciąć czuje się uwięziona. Na jednym ze spotkań biznesowych poznaje Penna. Mężczyzna jest arogancki, zuchwały, zachłanny i nieprzyzwoicie przystojny. Ich pierwsze spotkanie kończy się kłótnią. Elle mimo, że nie znosi Penna czuje do niego niepohamowany pociąg seksualny. Dlatego kiedy mężczyzna proponuje jej układ oparty tylko na seksie, Elle jak dotąd skromna i poukładana kobieta postanawia skorzystać z propozycji. Czy tak niegrzeczny układ skończy się dobrze? Czy Elle zapomni o tym jak Bezimienny skradł jej serce? I co się stanie, kiedy przeszłość spotka się z teraźniejszością? Jedno jest pewne. Ta historia wciąga i pozbawia tchu!
„Korona kłamstw” to bardzo przyjemna lektura. Czytało mi się ją o wiele lepiej niż „Łzy Tess”. Znalazłam w niej humor, zagadki oraz dużą dawkę pikanterii. Wszystko zawarte w krótkich rozdziałach napisanych lekko i frywolnie. Gorąco polecam ten tytuł. Na pewno się nie zawiedziecie!

Avatar użytkownika - dangerouslove
dangerouslove
Przeczytane:2019-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

Świetna książka! Przede wszystkim podobało mi się tempo jakie zostało narzucone w tej historii. Nie było niepotrzebnego przeciągania wszystkiego.
Noelle żyje od małego w złotej klatce, a po śmierci matki ta klatka wokół niej jeszcze się zacieśniła. Ma kochającego ojca, który jednak nie do końca przywiązuje uwagę do tego by jego córka, jego oczko w głowie miało chociaż względnie normalne życie. Niestety dla niego - Interesy przede wszystkim. Elle nie jest jak każda nastolatka, kiedy jej rówieśnicy imprezują, zakochują się ona zarządza firmą wartą miliony dolarów. Elle w swoje 19 urodziny wymyka się z firmy by móc chociaż przez chwilę poczuć się jak normalna dziewczyna zostaje napadnięta i mało co zgwałcona, całe szczeście na ratunek przybywa tajemniczy bezdomny mężczyzna. Między tą dwójką od razu iskrzy. Mijają trzy lata od tamtego wydarzenia, a Elle nie przestaje myśleć o tajemniczym wybawicielu. Wtedy na horyzoncie pojawia się Penn Everett przystojny, bogaty i arogancki mężczyzna, którego młoda kobieta nie lubi, łączy ich jednak pożądanie. Postać Penna chwilami jest bardzo irytująca i ma niektóre wręcz nierealne zachowania, ale cóż to jest w końcu książka. Bardzo podobał mi się sposób przedstawienia Elle jako silną, niezależną kobietę, a nie kolejną taką ciepłą kluchę, która nic nie potrafi zrobić sama. Autorka też w ciekawy sposób robi cały czas nawiązania do przeszłości, wprowadzając trochę tajemniczości do tej historii. O Pepper Winters czytałam wiele podzielonych opinii i miałam pewne obawy, lecz okazuje się, że niesłusznie, bo książka jest naprawdę rewelacyjna. A zakończenie zostawiło mnie w lekkim szoku i już niecierpliwie wyczekuję kolejnego tomu i liczę na szczęśliwe zakończenie historii Elle oraz Penna, a może tajemniczego wybawiciela? Mam nadzieję, że pojawi się on w drugim tomie! gorąco polecam! :)

Avatar użytkownika - zaczytana_opisan
zaczytana_opisan
Przeczytane:2019-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Noelle to dziewczyna, która od małego wiedziała, że zostanie przyszłą właścicielką wielkiej sieci handlowej. Od wczesnych lat szkolnych była uczona jak pracować i jak prowadzić firmę. Mierzyła się z wielkimi biznesmenami, z którymi była na równi dzięki swojej wiedzy i umiejętnością zdobytym przez lata praktyki. Jednak dziewczynie czegoś brakuje. Czuje się jak w zamkniętej klatce. W dziewiętnaste urodziny postanawia spróbować czegoś zakazanego. Czego nigdy wcześniej nie robiła, a bardzo ją kusiło. Ubrana jak zwykła nastolatka, a nie jak pani prezes wyrusza na podbój wielkiego miasta. Nie spodziewała się, że jedno wyjście może skończyć się dla niej tak okropnie. Bowiem skrzywdzono ją, lecz tajemniczy mężczyzna stanął w jej obronie. Spędziła z nim kilka chwil nim zniknął z jej życia, lecz tyle wystarczyło by pamiętać go przez kolejne lata.

Kilka lat później Noelle spotyka Penna. Mężczyzna jest przystojny, ale zarazem niezwykle arogancki. Bohaterka ma jednak wrażenie, że gdzieś go już kiedyś widziała. Czy nagłe pojawienie się Penna w jej życiu nie jest przypadkowe?

"Korona kłamstw" to rewelacyjna książka, która potrafi zapewnić czytelnikowi wiele wrażeń. Z każdą kolejną stroną zatracamy się w historii Noelle i Penna. Dwójki bohaterów, którzy różnią się pod każdym względem. On uparty, bezkompromisowy, otoczony aurą tajemniczości. Ona delikatna, skryta, potrzebująca wytchnienia. Czy dwójka tak różnych osób jest wstanie wytrzymać w swoim towarzystwie?

Lektura, która pokazuje jak wielka odpowiedzialność może ciążyć na jednej osobie. Jak całe życie może zostać podporządkowane jednej sprawie. Jak wiele można stracić z życia, siedząc tylko w zamkniętych czterech ścianach. Jak pojawienie się w naszym życiu osoby, która wywołuje w nas skrajne emocje może nas zmienić.

Wam serdecznie ją polecam, a ja z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Duet (Tom 2). Tron prawdy
Pepper Winters0
Okładka ksiązki - Duet (Tom 2). Tron prawdy

Porywający dark romance pełen zwrotów akcji i skrajnych emocji Dalsze losy bohaterów ,,Korony kłamstw" Elle jest w niebezpieczeństwie....

Chaos zmysłów. Potwory z ciemności. Tom 3
Pepper Winters0
Okładka ksiązki - Chaos zmysłów. Potwory z ciemności. Tom 3

Połączył ich mrok, który powraca, by upomnieć się o swoje. Tess nie może pozbyć się potworów, które wciąż kryją się w jej myślach...