Duński przepis na szczęście

Autorki książki próbują wyjaśnić, jak to się dzieje, że duńskie dzieci - i duńscy rodzice - są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Przekazują nam wiedzę o wychowywaniu dzieci, tak aby były pewne siebie, odporne na przeciwności losu i zdolne do podejmowania wyzwań, aby nie czuły się samotne.

Piszą o nauce równości, współpracy, empatii w kulturze opartej na współdziałaniu, a nie na rywalizacji i odgórnie narzuconych kryteriach sukcesu.

Badania Alexander i szczera refleksja nad tym, jak na jej własne metody wychowawcze wpłynęły i jak je usprawniły duńskie wzorce kulturowe wniesione przez jej męża to cenne źródło wiedzy dla wszystkich rodziców próbujących dostrzegać słabości własnego stylu wychowywania dzieci. Badania Sandahl, duńskiej matki i psychoterapeutki oraz jej osobiste i zawodowe doświadczenia wzmacniają przekonanie, że Duńczycy rzeczywiście w jakiś wspaniały, naturalny sposób dogłębnie rozumieją, jak wychowywać dzieci. Autorki wspólnym wysiłkiem tworzą głęboko przemyślany poradnik dla rodziców, który zachęca do zastanowienia się nad sobą i dostarcza pożytecznych rad co do tego, jak najlepiej stawić czoło codziennym wyzwaniom wychowawczym. Ta książka to lektura obowiązkowa dla rodziców ze wszystkich kręgów kulturowych.

Informacje dodatkowe o Duński przepis na szczęście:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-10-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Duński przepis na szczęście

Duński przepis na szczęście - opinie o książce

Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 5, Przeczytałem, przeczytałam 52 ksiązki w 2017 r.,
Jak wychować nastolatka. Poznaj metody najszczęśliwszych ludzi na świecie
Iben Dissing Sandahl0
Okładka ksiązki - Jak wychować nastolatka. Poznaj metody najszczęśliwszych ludzi na świecie

Skorzystaj z doświadczeń Duńczyków, którzy w jakiś wspaniały, naturalny sposób dogłębnie rozumieją, jak wychowywać pewne siebie, zdolne do podejmowania...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;