Dusiciel

Tom 2 cyklu Alice Baltimore (tom 2)

Kilka miesięcy po zabójstwie wśród kamiennych kręgów Rockcircle Alice Baltimore otrzymuje zawiadomienie o kolejnej zbrodni. W środku nocy nad stawem grupka licealistów odnajduje zwłoki uduszonej kobiety. Zło skrywa się za rogiem i wypełza na powierzchnię w najmniej oczekiwanym momencie. Ile ofiar zbierze tym razem? Wszystkie kobiety zostają pozbawione życia w podobny sposób, co pozwala wysunąć wniosek, że w Darkwood pojawił się seryjny zabójca. Przeciwnik, z którym mierzy się Baltimore i jej zespół, zdaje się być odpowiednio przygotowany. Jednak czy zbrodnia doskonała istnieje? Alice prowadzi najtrudniejsze śledztwo w karierze, równocześnie stawiając czoła kilku osobistym problemom. Emocjonalny rollercoaster rusza z zawrotną prędkością. Wsiadasz?

Informacje dodatkowe o Dusiciel :

Dusiciel - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Alice Baltimore i jej zespół, po raz kolejny muszą zmierzyć się z trudnym śledztwem. Tym razem w angielskim miasteczku Darkwood pojawił się, wszystko na to wskazuje, seryjny zabójca. Dwie uduszone kobiety, w zbliżonym okresie czasowym, a za nie długo trzecia.. To nie może być przypadek. Podejrzanym może być każdy z ich bliskiego otoczenia. Policja ma kilku "chętnych" do tego miana, ale żadnych twardych dowodów. Alice i pozostali błądzą jakby po omacku, aż do czasu.. Niespodziewanie śledztwo nabiera tempa i zdaje się zbliżać ku końcowi.. Wtedy właśnie dochodzi do kolejnej tragedii, która bezpośrednio uderza w Alice..

Gdy dowiedziłam się, że "Kobieta z bagażem" będzie mieć swoją kontynuację, niezmiernie mnie to ucieszyło. Uwielbiam serie, szczególnie kryminalne i to w takim kilmacie. Jakbym oglądała świetny serial. Małe miasteczko, zgrany zespół dochodzeniowy, wciągające śledztwa.. Mało tego, zaplecze w postaci osobistych problemów, z którymi muszą mierzyć się bohaterowie tej historii. A każdy z nich wyrazisty, konkretny, albo ich kochasz, albo nieznosisz. Ja się zaprzyjaźniłam z Alice i ekipą i mało mi. Liczę na ciąg dalszy..

Książka wchłonęła mnie od pierwszych stron. Czytałam z zapartym tchem, emocje szalały a nerwy zostały w strzępach. Jednocześnie starałam się brać udział w rozwiązywaniu zagadki uduszonych kobiet. Moje przypuszczenia okazały się porażką 😀 i dobrze. Bo autorka potrafi zaskoczyć, a to wielki plus.

Jeśli lubicie kryminały, to niewyobrażam sobie, żebyście mieli nie przeczytać "Dusiciela". Polecam!!!!

Kobieta z bagażem
Sonia Nowalińska0
Okładka ksiązki - Kobieta z bagażem

Pewnego dnia, w małym miasteczku Darkwood, na południu Anglii, wśród kamiennych kręgów Rockcircle, znaleziona zostaje młoda naga kobieta ze zmasakrowaną...