Dusza cesarza

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2016-06-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7480-653-4
Liczba stron: 128
Tytuł oryginału: The Emperor's Soul
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch

Tom 2 cyklu Elantris

Ocena: 4 (2 głosów)

Kiedy Shai zostaje pojmana podczas próby zastąpienia Księżycowego Berła niemal idealnym falsyfikatem, musi targować się o życie. Cesarz Ashravan co prawda nie zginął podczas ataku skrytobójcy, ale utracił świadomość – a fakt ten nie wyszedł na jaw jedynie dlatego, że w tym samym zamachu zginęła jego żona. Jeśli jednak po trwającej sto dni żałobie cesarz nie pokaże się publicznie, rządzące Stronnictwo Dziedzictwa utraci władzę, a cesarstwo pogrąży się w chaosie.

Shai dostaje do wykonania niemożliwe zadanie: w ciągu niecałych stu dni stworzyć – za pomocą Fałszerstwa – nową duszę dla cesarza. Niestety, Fałszowanie dusz jest uważane za bluźnierstwo przez tych, którzy ją pojmali. Shai zostaje zamknięta w niedużej, brudnej komnacie, strzeżona przez człowieka, który czuje do niej nienawiść, szpiegowana przez polityków i uwięziona za drzwiami opieczętowanymi jej własną krwią. Jedynym sojusznikiem Shai jest Gaotona, najbardziej lojalny doradca cesarza, który próbuje zrozumieć jej prawdziwy talent. Shai brakuje czasu. Tworząc Fałszerstwo i próbując zrozumieć prawdziwe motywy tych, którzy ją uwięzili, musi jednocześnie opracować doskonały plan ucieczki.

Kup książkę Dusza cesarza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Dusza cesarza

Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2016-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Brandon Sanderson już nieraz był chwalony przez recenzentów. Ja jednak nie miałam do tej pory czytać żadnej z jego książek. Tak, wiem. Wstyd. Stwierdziłam jednak że na sam początek przygody z tym autorem będzie dobra ta króciutka książka. Nie chciałam się męczyć przez 400 stron ze stylem który mógłby mi nie pasować. Moje obawy okazały się jednak niepotrzebne. Treść początkowo była dla mnie troszkę niezrozumiała. Nie bardzo orientowałam się o co chodzi z fałszowaniem. Wiadomo, wstępnie kojarzyło mi się to ze znanym z wiadomości fałszowaniem banknotów czy obrazów. Tu jednak jest to innym, bardziej skomplikowanym procesem. Jego tajniki zrozumiałam jednak w jakiejś połowie książki. Oprócz tego podobała mi się stała tajemniczość, która wiązała się z przygotowaniami Shai oraz samą postacią Cesarza. Całość czytało się bardzo dobrze, choć troszkę długo. Wydawało mi się że książkę 100-stronicowaną przeczytam w maksymalnie 1,5 godziny. Czytałam jednak ok 2,5 godziny. I choć mnie to nie męczyło to lekko zawiodło. Mimo to samo czytanie było bardzo przyjemne i przede wszystkim interesujące. Co tak bardzo ciekawiło mnie w tej książce? Oczywiście losy Shai. Bardzo mnie intrygowało to, czy dziewczyna podoła zadaniu, czy uda jej się uciec oraz to jak będą wyglądały jej kolejne działania związane z przygotowywaniem fałszerstwa. W tak krótkiej historii autor wyraźnie skupił się na wątku tworzenia duszy cesarza i pozostałe historie tak jak przeszłość władcy, zostały ograniczone do minimum. Postać Shai to wyjątkowa kreacja. Dlaczego? To nieprzewidywalna a przy tym uzdolniona dziewczyna, która umie wykorzystać swoje atuty a tym samym zatuszować wady. I choć nie poznałam jej zbyt dokładnie, bo książka w zasadzie opiera się na tym co jest tu i teraz, to bardzo ją polubiłam. Mogę wręcz powiedzieć że podziwiam. Nie sposób nie wspomnieć tu o tym jak książka jest wykonana. Strony są dobrze sklejone, a do całości doczepiona jest wstążeczka jako zakładka. Twarda okładka również wykonana jest starannie. Podoba mi się także ilustracja jaka ją zdobi. Pasuje do samego klimatu książki, choć nie stuprocentowo, to można uznać że jest odpowiednia. Jednak sama w sobie bardzo mi się podoba jako ilustracja. Jednym słowem książka mi się podobała, a tym samym bardzo zachęciła do zapoznania się z twórczością Brandona Sandersona. Jak tylko będę miała chwilkę wolnego czasu wypożyczę lub kupię jakąś jego książkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2017-05-30, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Żałobne Opaski
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Żałobne Opaski

Ciąg dalszy opowieści znanej ze "Stopu prawa" i "Cieni tożsamości", dziejącej się w fantastycznym odpowiedniku dziewiętnastowiecznej Ameryki. "Żałobne...

Bastiony mroku
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Bastiony mroku

Świat nieuchronnie zmierza ku Tarmon Gai'don, Ostatniej Bitwie. Na północy rozpoczyna się ofensywa armii Cienia, hordom trolloków dowodzonych przez Myrddraale...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
Nobliści skandaliści
Sławomir Koper
Nobliści skandaliści
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje