Dwie obrączki

Opowieść o miłości i przetrwaniu w czasach pogardy

Millie Werber urodziła się w Radomiu. W 1941 roku, jako czternastoletnia dziewczyna, znalazła się w getcie. Od 1942 roku pracowała w fabryce amunicji. Dwa lata później została wywieziona do Auschwitz, skąd po pół roku trafiła do kolejnej fabryki zbrojeniowej. Wiele razy stykała się ze śmiercią; była przekonana, że ona również umrze. Jednak przeżyła.

Millie wspomina wielką miłość do żydowskiego policjanta, którego poślubiła w tajemnicy i którego żoną była zaledwie kilka miesięcy. Zginął, ale pozostały po nim zdjęcie i dwie złote obrączki - pamiątki po uczuciu, które rozkwitło w najczarniejszych czasach, jakie można sobie wyobrazić.

Informacje dodatkowe o Dwie obrączki:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-03-05

Kup książkę Dwie obrączki

Dwie obrączki - opinie o książce

Temat okresu wojny i obozów nie jest łatwy, ale nie zapominajmy, że w tych czasach żyli ludzie.

Millie urodziła się w Radomia i właśnie tam znalazła się w gettcie już jako czternastolatka. Ciężko pracowała, aby w ogóle mieć możliwość przeżycia.

Została wywiezona do Auschwitz, gdzie wcale nie było lżej, a wręcz przeciwnie. Pozbawiona bliskich i zdana sama na siebie. Los okrutnie doświadczył młodą Millie, która doświadczyła w tym czasie również uczucia miłości. Tylko i miłość była znacznie trudniejsza.

Poruszająca trudne tematy, ale zarazem piękna opowieść życia kobiety, którą warto poznać.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko