Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2018-09-19
Kategoria: Edukacyjne

Obowiązkowa pozycja w biblioteczce miłośników twórczości Sarah J. Maas i pasjonatów kolorowania.

Książka składa się z fragmentów powieści z cyklu Dwór cierni i róż, również tych jeszcze niepublikowanych, które opatrzono bogatymi i precyzyjnymi ilustracjami. Pozwalają one zagłębić się w świecie Feyry i Rhysanda i ponownie przeżyć przygody nieustraszonej łowczyni.

Kup książkę Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania

Opinie o książce - Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania

Avatar użytkownika - zuzanna_czerniak-kloc
zuzanna_czerniak-kloc

Dwór cierni i róż to jedna z moich najukochańszych serii fantasy. Dlatego książka do kolorowania, jaka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uroboros, również musiała znaleźć się na mojej półce. Nawet pomimo faktu, że od czasów dzieciństwa nie miałam do czynienia z kolorowankami. Nie sądziłam, że mogę się w to jeszcze wciągnąć, ale kiedy już zaczęłam... nie mogłam się oderwać.

W środku znajdziecie 46 ilustracji, którym towarzyszą fragmenty powieści wybrane z trzech pierwszych tomów serii: Dworu cierni i róż, Dworu mgieł i furii oraz Dworu skrzydeł i zguby. To efekt pracy pięciorga różnych artystów: Charlie Bowater, Adriana Dadicha, Yvonne Gilbert, Johna Howe'a oraz Craiga Phillipsa. Dzięki nim postaci tak dobrze nam już znane z książek Sarah J. Maas nabierają w końcu realnych kształtów. Możemy obserwować Feyrę podczas pamiętnego polowania, przez które wszystko się zaczęło. Podziwiać Dwór Wiosny i Velaris. Odwiedzimy także Dwór Koszmarów, pałac Tarquina oraz Leśny Dom. Spotkamy Tamlina, Luciena, Rhysanda, cały wewnętrzny krąg Dworu Nocy oraz Elainę i Nestę. Nie zabraknie również Amaranthy, suriela, ogromnego czerwia, Tkaczki czy Rzeźbiącego w Kościach. A to i tak jeszcze nie wszystko, co kryje w sobie to cudo!

Najbardziej przypadły mi do gustu ilustracje autorstwa Charlie Bowater - ekspresywne, pełne detali, ale jednocześnie przejrzyste i subtelne. Z kolei te wykonane przez Craiga Phillipsa spodobały mi się najmniej. Zrobiły na mnie wrażenie ciężkich, topornych i wiem już, że kolorowanie ich będzie dla mnie dość trudnym i żmudnym zadaniem. Pozostałe z pewnością sprawią mi wiele przyjemności, choć niektóre wydały mi się aż nazbyt bogate w szczegóły. Powrót do wybranych fragmentów ulubionych powieści dał mi sporo radości. Mogłam porównać własne wyobrażenia z wizją poszczególnych artystów, a sam proces kolorowania był bardzo relaksujący.

Książka do kolorowania Dwór cierni i róż okazała się dla mnie świetnym wyborem. Z wielką przyjemnością wróciłam do fragmentów ulubionych powieści. Fakt, że tym razem każdemu z nich towarzyszyła ilustracja, zdecydowanie dodawał im uroku. Kolorowanie poszczególnych stron wciągnęło mnie zupełnie nagle i niespodziewanie, ale nie żałuję ani jednej minuty spędzonej z tą publikacją. Polecam ją wszystkim miłośnikom serii Dworów Sarah J. Maas. A jeśli spodoba się Wam okładka, z pewnością przypadnie Wam do gustu także to, co znajdziecie w środku.

Avatar użytkownika - Estrella23
Estrella23
Przeczytane:2018-10-21, Przeczytałam,

Sarah J. Maas serią „Szklany tron” oraz „Dwór cierni i róż” zaskarbiła sobie uznanie fanów na całym świecie. Mnie ten sukces wcale nie dziwi, ponieważ uwielbiam jej historie, które intrygują od pierwszej strony i stanowią dla mnie ogromną inspirację twórczą. Wydawnictwo Uroboros tej jesieni przygotowało fanom mała niespodziankę, wydając kolorowankę z serii „Dwór cierni i róż”, pozwalając im zatopić się w niebezpieczny a zarazem fascynujący świat Fae.Teraz każdy fan serii będzie mógł poznać bliżej Feyrę, Rhysanda i Tamlina, przenieść się na Dwór Wiosny bądź Nocy lub uczestniczyć w wydarzeniach z „Dworu mgieł i furii”.

Książka do kolorowania zawiera w sobie ponad 40 dużych ilustracji i tyle samo cytatów z całej serii (a wśród nich te nigdzie niepublikowane) . Zanim zabierzecie się do kolorowania radzę wam najpierw zaopatrzyć się w zestaw minimum 24 kredek. Sama zdecydowałam się na podstawową ilość kolorów a to zdecydowanie za mało, aby móc wyrazić swoją artystyczną wizję. Książka dostarczy wam relaksującej zabawy na kilka godzin i pobudzi waszą wyobraźnię, bo tym razem to wy macie okazję kreować swoich ulubionych bohaterów.

Kolorowanka „Dwór cierni i róż” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów serii, ale polecam ją także tym którzy szukając po prostu czegoś w klimacie fantasy i chcą się nieco odstresować po ciężkim dniu w pracy bądź szkole. A może to właśnie przygoda z kolorowanką zachęci cię by sięgnąć po serię Maas, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś?

Królestwo popiołów. Część 1
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Królestwo popiołów. Część 1

Wyczekiwany latami finał serii Szklany tron! Światowy bestseller królowej fantasy, Sarah J. Maas, oferuje czytelnikowi epickie, niezapomniane zakończenie...

Zabójczyni i Czerwona Pustynia
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Zabójczyni i Czerwona Pustynia

Celaena Sardothien, zabójczyni znana na całym kontynencie, wyrusza w podróż, która ma odmienić jej życie. Okaleczona i upokorzona...

Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek