Dylan Dog - Zamek grozy; Dama w czerni

W starym angielskim zamku zapijaczony lokaj rewolucjonista, seksowna pokojówka i stetryczała guwernantka znajdują swego pana, lorda Blendingsa, martwego. Arystokrata był stary i jego śmierć mogłaby zostać uznana za naturalną, gdyby nie fakt, że twarz miał wypaloną aż do czaszki... W ten sam sposób zginęli zarówno jego ojciec, jak i dziad. Czy śmierć ostatniego z rodu spowodowana jest starą klątwą, czy może ktoś pomógł mu przenieść się na tamten świat?

Dylan Dog to klasyczna opowieść grozy z wątkiem sensacyjnym, przedstawiona z charakterystycznym dla serii angielskim humorem oraz dużą dawką przemocy. Tytułowy bohater jest londyńskim detektywem, szczególnego jednak rodzaju, jako że zajmuje się sprawami, które przynajmniej ocierają się o zjawiska niewyjaśnione przez naukę. Bywa nazywany "detektywem mroku" i "łowcą potworów", jego domenę stanowią bowiem duchy, upiory, zombie, wampiry i wilkołaki - choć także UFO czy tajemnicze epidemie.

Seria Dylan Dog jest najpopularniejszym cyklem komiksowym we Włoszech. Kolejne jej tomy ukazują się nieprzerwanie raz w miesiącu od października 1986 roku. Szczyt popularności serii przypadł na lata dziewięćdziesiąte XX wieku, kiedy zsumowana sprzedaż pierwszego wydania i kolejnych reedycji sięgała miliona egzemplarzy miesięcznie. Sam Umberto Eco powiedział kiedyś: "Mogę czytać Biblię, Homera i Dylana Doga całymi dniami bez znudzenia".

Informacje dodatkowe o Dylan Dog - Zamek grozy; Dama w czerni:

Dylan Dog - Zamek grozy; Dama w czerni - opinie o książce

Wyprawka. Klasa 2
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wyprawka. Klasa 2

o Karty pracy zawierające pomoce dydaktyczne do wykorzystania przez dzieci podczas zajęć: matematycznych, językowych, przyrodniczych, plastycznych i...

praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pakiet Moje oszałamiające marzenie/Mój zaczarowany wieczór/Moje ślubne marzenie/Mój idealny Książe + ręczniczek księżniczkowy

Czytanie książek z tej serii to wspaniała zabawa. Ruchome, trójwymiarowe ilustracje zachwycają i zachęcają do zabawy. Książki SA wykonane z wytrzymałego...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz