Dylemat

Data wydania: 2020-03-11
Tytuł oryginału: The Dilemma
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Magdalena Słysz

Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia?

Czterdzieste urodziny Livii zapowiadają się wyjątkowo hucznie, o wiele bardziej spektakularnie, niż mogłoby wyglądać jej wesele, którego zresztą nigdy nie miała…

Na przyjęciu zjawią się wszyscy, na których jej zależy, za wyjątkiem córki, Marnie, która studiuje zagranicą. I chociaż Livia kocha Marnie, skrycie cieszy się, że jej nie będzie. Gdy tylko przyjęcie się skończy, Livia zamierza wyjawić swojemu mężowi, Adamowi, sekret dotyczący Marnie. Na razie jednak chce cieszyć się szczęśliwymi chwilami z rodziną...

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Dylemat

Opinie o książce - Dylemat

Avatar użytkownika - bookmoodpl
bookmoodpl
Przeczytane:2020-05-15, Przeczytałam, Mam,

Wczoraj skończyłam najnowsza książkę B.A. Paris „Dylemat” i mogę Wam śmiało napisać, że ta książka, jak dla mnie była bardzo fajna :) Byłam nią miło zaskoczona, ponieważ dużo osób pisało, że nudna i słaba, nie wiem dlaczego. Jest to czwarta książka autorki i mam nadzieje, że nie ostatnia. Co prawda nie było wielkiego napięcia czy intrygi, ale przez większość książki czułam coś niepokojącego. Po jakimś czasie domyśliłam się zakończenia i pewnych wydarzeń, ale to chyba wszyscy zauważyli. Nie było wielkiego wow, tylko spokojne zakończenie :) Tak samo, według mnie nie był to jakiś thriller psychologiczny czy dramat. Tylko książka obyczajowa z wątkiem thrillera ? Albo delikatny thriller ? No ciężko nazwać mi ten gatunek :) Autorka miała fajny pomysł na fabułę, pod względem jak ją rozbudowała. Nie spodziewałam się że takie jedno wydarzenie można rozwinąć aż na 350 stron 😃 Wbrew pozorom taka domyślna fabuła, a mimo to nie mogłam się doczekać co będzie dalej. Lubię styl autorki i na pewno sięgnę po kolejne książki.
Nie wspomniałam nic o czym jest ta książka :) Ale to zabieg celowy, abyście mieli jeszcze większą niespodziankę.

"Dylemat" to najnowsza powieść bardzo popularnej ostatnimi czasy pisarki B.A. Paris. Paris zadebiutowała świetnym thrillerem "Za zamkniętymi drzwiami", który podbił serca krytyków i milionów czytelników. Swój sukces powtórzyła również z powieścią "Na skraju załamania", ale niestety "Pozwól mi wrócić" była przyjęta już bardziej krytycznie. Czy "Dylemat" powtórzy sukces debiutu?
Głównymi bohaterami powieści są Adam i Livia. Jest to dojrzałe małżeństwo, które posiada pełnoletnie już dzieci. Początki ich małżeńskiej drogi nie były łatwe, ale teraz wydają się być bardzo zgodną i dobraną parą, która się wspiera i nie ma przed sobą tajemnic. Ale czy na pewno?
Szybki i skromny ślub oraz odrzucenie ze strony rodziców po tym jak zaszła w nieplanowaną ciążę jest powodem dla którego Livia chce zrealizować swoje marzenie z młodzieńczych lat o hucznej imprezie. Tą imprezą mają być jej 40 urodziny, które planowała od prawie 20 lat. To właśnie wokół tej imprezy toczy się główna akcja powieści.
Zdecydowana większość powieści rozgrywa się w ciągu dwóch dni - dnia poprzedzającego i dnia imprezy. Całą historię poznajemy naprzemiennie z dwóch perspektyw - Adama i Livii. Takie zbudowanie fabuły bardzo mi się podoba, ponieważ możemy poznać i spróbować zrozumieć motywy postępowania, którymi się kierowali główni bohaterowie. W jej poprzednich powieściach: "Za zamkniętymi drzwiami" i "Na skraju załamania" brakowało mi pokazania tej drugiej perspektywy.
Pomimo tego, że akcja książki nie rozgrywa się dynamicznie to mnie bardzo zaciekawiła i wciągnęła. Autorka stosuje bardzo ciekawy zabieg przedstawiając na wstępie powieści fragment z końcowej jej części. To sprawia, że fabuła wciąga i zaciekawia już od pierwszej strony. W tej powieści autorka bardzo skupiła się na emocjach bohaterów, pokazała ich wewnętrzne rozdarcie i dylematy przed którymi zostali postawieni.
Książka jest napisana bardzo lekko, czyta się ją z taką przyjemnością, że ciężko się oderwać. Jednak nie zaliczyłabym jej do gatunku thrillera, jak jest reklamowana. Dla mnie jest to bardziej dramat, co nie zmienia faktu, że powieść mi się podobała i z wielką niecierpliwością będę czekać na kolejne książki tej autorki.

Historia o granicach ludzkiej miłości i cierpienia. O tym, jak zapewnić bliskiej osobie kilka chwil szczęścia przed tragedią.

Avatar użytkownika - jjaworowska
jjaworowska
Przeczytane:2021-04-20, Przeczytałam,

Kolejna książka tej pisarki która zrobiła na mnie duże wrażenie. Świetnie poprowadzona akcja przy której nie można się nudzić. Bohaterowie są bardzo realni przez co i ja odczuwałam ich emocje. A ich było wiele. Czasami mnie przytłaczały i nie pozwalały przestać myśleć o tym co przeczytałam. Nie wyobrażam sobie znaleźć się w takiej sytuacji w jakiej znalazł się główny bohater. Zrobił coś co wymagało od niego opanowania by wytrzymać tak wielki ból który rozdzierał mu serce. Zrobił wszystko by chronić swoich najbliższych choć tylko przez chwilę.

Książka na długo zapadnie mi w pamięci i na pewno sięgnę też po inne powieści autorki.

Smutna historia. Dobrze jednak opowiedziana, niby wszystko dzieje się w ciągu kilku godzin, ale przez ponad 300 stron Autorce udaje się utrzymać napięcie. Czytając wydaje mi się, że rozumiem decyzję podjętą przez głównego bohatera.

Terapeutka
B.A. Paris0
Okładka ksiązki - Terapeutka

Nowa powieść autorki bestsellera "Za zamkniętymi drzwiami". B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz...

Za zamkniętymi drzwiami
B.A. Paris0
Okładka ksiązki - Za zamkniętymi drzwiami

Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński