Dylemat

"Dylemat" to najnowsza powieść bardzo popularnej ostatnimi czasy pisarki B.A. Paris. Paris zadebiutowała świetnym thrillerem "Za zamkniętymi drzwiami", który podbił serca krytyków i milionów czytelników. Swój sukces powtórzyła również z powieścią "Na skraju załamania", ale niestety "Pozwól mi wrócić" była przyjęta już bardziej krytycznie. Czy "Dylemat" powtórzy sukces debiutu?
Głównymi bohaterami powieści są Adam i Livia. Jest to dojrzałe małżeństwo, które posiada pełnoletnie już dzieci. Początki ich małżeńskiej drogi nie były łatwe, ale teraz wydają się być bardzo zgodną i dobraną parą, która się wspiera i nie ma przed sobą tajemnic. Ale czy na pewno?
Szybki i skromny ślub oraz odrzucenie ze strony rodziców po tym jak zaszła w nieplanowaną ciążę jest powodem dla którego Livia chce zrealizować swoje marzenie z młodzieńczych lat o hucznej imprezie. Tą imprezą mają być jej 40 urodziny, które planowała od prawie 20 lat. To właśnie wokół tej imprezy toczy się główna akcja powieści.
Zdecydowana większość powieści rozgrywa się w ciągu dwóch dni - dnia poprzedzającego i dnia imprezy. Całą historię poznajemy naprzemiennie z dwóch perspektyw - Adama i Livii. Takie zbudowanie fabuły bardzo mi się podoba, ponieważ możemy poznać i spróbować zrozumieć motywy postępowania, którymi się kierowali główni bohaterowie. W jej poprzednich powieściach: "Za zamkniętymi drzwiami" i "Na skraju załamania" brakowało mi pokazania tej drugiej perspektywy.
Pomimo tego, że akcja książki nie rozgrywa się dynamicznie to mnie bardzo zaciekawiła i wciągnęła. Autorka stosuje bardzo ciekawy zabieg przedstawiając na wstępie powieści fragment z końcowej jej części. To sprawia, że fabuła wciąga i zaciekawia już od pierwszej strony. W tej powieści autorka bardzo skupiła się na emocjach bohaterów, pokazała ich wewnętrzne rozdarcie i dylematy przed którymi zostali postawieni.
Książka jest napisana bardzo lekko, czyta się ją z taką przyjemnością, że ciężko się oderwać. Jednak nie zaliczyłabym jej do gatunku thrillera, jak jest reklamowana. Dla mnie jest to bardziej dramat, co nie zmienia faktu, że powieść mi się podobała i z wielką niecierpliwością będę czekać na kolejne książki tej autorki.

Informacje dodatkowe o Dylemat:

Kup książkę Dylemat

Na skraju załamania. Audiobook
B.A. Paris0
Okładka ksiązki - Na skraju załamania. Audiobook

DESZCZOWA NOC, GŁUCHE TELEFONY I TO OKROPNE POCZUCIE WINY... Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie. Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić...

Na skraju załamania
B.A. Paris0
Okładka ksiązki - Na skraju załamania

Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie. Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie...