Dzieci Kronosa

Rosja i Niemcy. Dwie wojny światowe. Dwie najstraszniejsze dyktatury w historii ludzkości. Dwa reżimy totalitarne, które zmusiły ludzi do niszczenia własnej przeszłości i przyjmowania wyraźnie wyznaczanych przez państwo słusznych tożsamości politycznych.

Opowieść o rodzinie, której przodek przybył do Rosji z Niemiec jako apostoł homeopatii, pozostawiając swoim potomkom chwiejny świat na styku kultur. Historia fatum obejmująca okres od XIX wieku do współczesności ujawniana w trakcie śledztwa Kiriłła, jedynego pozostałego przy życiu członka rodu. Kiriłł zabiera nas w podróż przez wieki chaosu, przeszukując archiwa i cmentarze całej Europy.

Powieść rzuca światło zarówno na losy jednostek, jak i polityczną historię Rosji.

Informacje dodatkowe o Dzieci Kronosa:

Wydawnictwo: Claroscuro
Data wydania: 2019-10-01
Tytuł oryginału: Gus Fric
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Grzegorz Szymczak

Kup książkę Dzieci Kronosa

Dzieci Kronosa - opinie o książce

To moje drugie spotkanie z Autorem. „Granicą zapomnienia” byłam zachwycona i oczarowana. „Dzieci Kronosa” są, moim zdaniem, napisane nieco przystępniejszym językiem, ale również znakomite. Po raz kolejny świetnie przetłumaczył Lebiediewa Grzegorz Szymczak – jestem pod wrażeniem!

„Dzieci Kronosa” to powieść o poszukiwaniu swoich korzeni, napisana niezwykle plastycznym i porywającym językiem. To historia Kiriłła, który odkrywa tajemnice swoich przodków, uwikłanych w historię Rosji i Niemiec, historię trudną i bolesną.

Lebiediew jest twórcą wyjątkowym. Pisze poezję prozą, czaruje słowem, opowiada historie w niezwykły sposób. Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie z Autorem!

Bardzo żałuję, że nie ma tej książki w wersji elektronicznej. Wersja papierowa jest niewygodna, książka zamyka się milion razy na godzinę – strasznie się ją czytało… Mam nadzieję, że wydawnictwo zmieni swoje podejście do ebooków i zacznie wydawać książki także w takiej formie.

Granica zapomnienia
Siergiej Lebiediew0
Okładka ksiązki - Granica zapomnienia

Debiut Siergieja Lebiediewa to opowieść o utracie pamięci narodowej i o jej moralnych konsekwencjach dla jednostki. Geolog udaje się na daleką północ...

Debiutant
Siergiej Lebiediew 0
Okładka ksiązki - Debiutant

Poruszający thriller psychologiczny o sowieckim naukowcu – twórcy doskonałej neurotoksyny: Debiutanta. Obsesja na punkcie syntetyzowania trucizny...