Dzieci o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Diagnoza edukacja terapia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2018-09-27
Kategoria: Psychologia

Komunikacja jest fundamentem - przypomina nam w Przedmowie prof. Krystyna Ferenz. Czy rzeczywiście trzeba nam o tym przypominać? Czy w czasach, gdy wszystkie dziedziny życia podporządkowane są ściśle wymogowi szybkiej i skutecznej komunikacji, potrzebne są jeszcze powroty do podstaw? Okazuje się, że tak. Komunikacja, sprowadzona do swych fundamentów, a więc języka i towarzyszących mu kodów, nie jest tylko sposobem na wyrażenie/przekazanie informacji. Tkwiące w języku czy komunikacji możliwości stanowią bazę, nad którą nadbudowywana jest kultura i - szerzej - cywilizacja. Język jako źródło ikon i symboli, język jako zbiór norm i nakazów/zakazów, wreszcie - język jako odbicie doświadczeń pokoleniowych, staje się podstawową tkanką tradycji i przekazu kulturowego, niezbędnych do określenia własnej tożsamości oraz odnalezienia swego miejsca w wybranej społeczności. Jeśli więc z jakichkolwiek przyczyn rozwój umiejętności komunikacyjnych zostanie zakłócony, zaburzeniu ulega cała osobowość, co skazuje jednostkę na społeczne wyobcowanie - i tu bije źródło, z którego powstała najnowsza książka doktor Winczury, stanowiąca wyraz troski o dzieci, które z racji różnego rodzaju zaburzeń mają utrudniony proces przyswajania reguł komunikacji.

Kup książkę Dzieci o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Diagnoza edukacja terapia

Opinie o książce - Dzieci o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Diagnoza edukacja terapia

Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8
Przeczytane:2018-11-06, Ocena: 6, Przeczytałem,
Dzieci o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Diagnoza edukacja terapia
Barbara Winczura0
Okładka ksiązki - Dzieci o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Diagnoza  edukacja  terapia

Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu
Barbara Winczura0
Okładka ksiązki - Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu

Wywołując w świadomości hasło ,,dzieciństwo", budzimy z reguły obrazy pogodne, nawet szczęśliwe. Dzieci nie powinny mieć zmartwień - kłopoty przejmują...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix