Dziedzic

Tom 2 cyklu Pajęczyna

Dominic, brat Katji, postanawia zostać w rodzinnym domu na czas rekonwalescencji ojca. Nie chce przyłączyć się do mafii i nie popiera prowadzonego przez ojca biznesu. Jednak słabość do pewnej kobiety wplątuje go w nieoczekiwane wydarzenia, które wymagają radykalnych i siłowych rozwiązań. Główny bohater poznaje skrywane tajemnice rodziny Ragnatellich, które pozwalają mu zrozumieć decyzje i poczynania ojca.

Czy Dominic przełamie się i przyłączy do Pająków?
Czy rodzące się uczucie odmieni jego życie?

Informacje dodatkowe o Dziedzic:

Dziedzic - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-12-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„Każdy ma cechy, które uważa za wady, słabości. Prawdziwą siłą jest, by zamienić je w wartość, by odwrócić je na swoją korzyść. A jeżeli nam się uda, stajemy się wielcy".

Dominic kilka lat temu postanowił odciąć się od ojca i od mafii. Usłyszał coś, co bezpowrotnie zmieniło jego podejście do dotychczasowego życia. Teraz wrócił z misji wojskowej ze względu na młodszą siostrę. W barze poznaje tajemniczą Minnie, z którą spędza upojną noc. Okazuje się, że dziewczyna jest związana z mafią w takim stopniu jak Dominic.

Czy to uczucie ma szansę przetrwać? W mafii obowiązują zasady, których nie da się łatwo ominąć.

W pierwszej części wspomniany był starszy brat Katji, który wyjechał i zostawił rodzinę. To dość tajemnicza postać, o której mało wiedzieliśmy. Tym razem w pełnej krasie poznajemy jego osobę, myśli i uczucia. Nie powiem, bo byłam bardzo ciekawa, co siedzi w głowie naszego bohatera.

Interesującym dodatkiem były opisane wspomnienia ojca Dominica, Victora. Dzięki temu mogliśmy poznać jego historię i motywy, jakie nim kierowały przy podjęciu pewnej trudnej decyzji. Czekałam tylko na moment, aż Nic również pozna tą przeszłość. I przede wszystkim jak zareaguje.

Autorka w pierwszym tomie udowodniła, że potrafi utrzymać zainteresowanie czytelnika. W tej części udało jej się utrzymać poziom zaciekawienia. Z zapartym tchem śledziłam losy Dominica i pewnej tajemniczej dziewczyny, która swoją drogą rozkręcała się z każdym rozdziałem.

”-Psujesz to — powiedziała nerwowo i doskonale wiedziałem, dlaczego bała się moich słów. Za bardzo ją zdradzały, za bardzo ślizgały się po jej uczuciach. Odzierały ją z całej tej sztuczności, do której była przyzwyczajona".

Doskonale było wrócić do świata Pająków, tęskniłam trochę za nimi. Plusem jest poznanie dalszych losów Katji i Jaya. Dowiedziałam się co u moich ulubieńców. Podobają mi się takie zabiegi w książkach.

Przede mną ostatni tom. Mam wrażenie, że zaskoczy mnie niejednokrotnie. Tym bardziej że zakończenie zwiastuje kolejne kłopoty.

Jest to druga część. I co jest rzadko spotykane część z Dominiciem jest jeszcze lepsza niż z jego siostrą. Najczęściej kolejne tomy są słabsze niż pierwsze, tu jest zdecydowanie na odwrót. Zakochana jestem w tym facecie. Jedynie do czego się mogę doczepić to do jednych  z ostatnich gdzie Dominic.

Książkę polecam zdecydowanie każdemu. Bardzo się cieszę ze jest jeszcze jedna część tej serii chociaż zastanawiam się czyja historia zostanie opisana tym razem.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2023-07-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Wypożyczone, 52 książki 2023, ulubione,

"Dziedzic" to kontynuacja cyklu "Pajęczyna.Pierwsza część "Księżniczka" bardzo mi się podobała ,ale ta druga część jest rewelacyjna.Przez książkę przepłynęłam, nawet nie wiem, kiedy uciekały mi kolejne strony, aż w pewnym momencie żałowałam, że, to się stało tak szybko.
W tej części poznajemy Dominica,brata Katji.Dominik na czas leczenia ojca zostaje w domu . Nie popiera tego, czym zajmuje się jego ojciec, ani też nie ma zamiaru przyłączyć się do mafii. Poznaje jednak z czasem rodzinne tajemnice i zrozumiał dlaczego ojciec tak postępuje . Przypadek sprawił,że poznaje pewną kobietę, która "ciut" namiesza w jego życiu.A co się wydarzy i jak potoczą się losy bohaterów? Przekonajcie się i sięgnijcie po ,,Dziedzica". Nie będziecie żałować,ponieważ książka trzyma w napięciu przez cały czas, zaskakując zwrotami akcji

Avatar użytkownika - magdalenalesz
magdalenalesz
Przeczytane:2022-02-18, Przeczytałam, 2022,
Dark side
Laura Passer0
Okładka ksiązki - Dark side

Kiedy Livia poznaje w barze przystojnego Sawyera, myśli jedynie o dobrej zabawie i flircie. Nie wie jeszcze, że ten uroczy dżentelmen zgotuje jej piekło...

Król niczego
Laura Passer0
Okładka ksiązki - Król niczego

Miał wszystko. Teraz nie ma nic. Tristan Hart jest królem życia. Ma wszystko: urodę, piękną dziewczynę, pieniądze, mnóstwo znajomych, a do tego jeszcze...