Dziedzic

Tom 2 cyklu Pajęczyna

„Każdy ma cechy, które uważa za wady, słabości. Prawdziwą siłą jest, by zamienić je w wartość, by odwrócić je na swoją korzyść. A jeżeli nam się uda, stajemy się wielcy".

Dominic kilka lat temu postanowił odciąć się od ojca i od mafii. Usłyszał coś, co bezpowrotnie zmieniło jego podejście do dotychczasowego życia. Teraz wrócił z misji wojskowej ze względu na młodszą siostrę. W barze poznaje tajemniczą Minnie, z którą spędza upojną noc. Okazuje się, że dziewczyna jest związana z mafią w takim stopniu jak Dominic.

Czy to uczucie ma szansę przetrwać? W mafii obowiązują zasady, których nie da się łatwo ominąć.

W pierwszej części wspomniany był starszy brat Katji, który wyjechał i zostawił rodzinę. To dość tajemnicza postać, o której mało wiedzieliśmy. Tym razem w pełnej krasie poznajemy jego osobę, myśli i uczucia. Nie powiem, bo byłam bardzo ciekawa, co siedzi w głowie naszego bohatera.

Interesującym dodatkiem były opisane wspomnienia ojca Dominica, Victora. Dzięki temu mogliśmy poznać jego historię i motywy, jakie nim kierowały przy podjęciu pewnej trudnej decyzji. Czekałam tylko na moment, aż Nic również pozna tą przeszłość. I przede wszystkim jak zareaguje.

Autorka w pierwszym tomie udowodniła, że potrafi utrzymać zainteresowanie czytelnika. W tej części udało jej się utrzymać poziom zaciekawienia. Z zapartym tchem śledziłam losy Dominica i pewnej tajemniczej dziewczyny, która swoją drogą rozkręcała się z każdym rozdziałem.

”-Psujesz to — powiedziała nerwowo i doskonale wiedziałem, dlaczego bała się moich słów. Za bardzo ją zdradzały, za bardzo ślizgały się po jej uczuciach. Odzierały ją z całej tej sztuczności, do której była przyzwyczajona".

Doskonale było wrócić do świata Pająków, tęskniłam trochę za nimi. Plusem jest poznanie dalszych losów Katji i Jaya. Dowiedziałam się co u moich ulubieńców. Podobają mi się takie zabiegi w książkach.

Przede mną ostatni tom. Mam wrażenie, że zaskoczy mnie niejednokrotnie. Tym bardziej że zakończenie zwiastuje kolejne kłopoty.

Informacje dodatkowe o Dziedzic:

Kup książkę Dziedzic

Księżniczka
Laura Passer0
Okładka ksiązki - Księżniczka

Katja, córka szefa mafii, na co dzień mieszka i studiuje w Kanadzie. Podczas wakacyjnej przerwy przyjeżdża do rodzinnego domu na praktyki w agencji...

Pająk
Laura Passer0
Okładka ksiązki - Pająk

Trzecia część serii ,,Pajęczyna", dzięki której mieliśmy przyjemność poznać mafijnych bossów i szeregowych żołnierzy. Tym razem z bliska poznamy jednego...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska