Dziedzictwo

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2012-02-28
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788377781630
Liczba stron: 264

Ocena: 4 (2 głosów)

"Sprawnie napisana opowieść o nieśmiertelnej miłości, niewyobrażalnej stracie i piętnie, jakie przeszłość odciska na teraźniejszości".

Publishers Weekly

WIELKA, NAMIĘTNA MIŁOŚĆ W DRAMATYCZNYCH CZASACH WOJNY.

Dwoje niezależnych prawników, Charlotte Gold i Jack Warrington, zakochuje się w sobie, pracując nad niezwykłą sprawą bogatego finansisty Rogera Dykmansa, oskarżonego o udział w zbrodniach wojennych.

Oskarżony nie chce się bronić. Ujawnia jedynie, że dowód jego niewinności kryje się w zabytkowym zegarze ostatnio widzianym w nazistowskich Niemczech. Akcja rozgrywa się na terenie Filadelfii, Niemiec, Polski i Włoch. Tajemnicę zegara ujawniają historie jego kolejnych właścicieli: młodego żydowskiego małżeństwa walczącego o godne życie w Bawarii na przełomie XIX i XX wieku, żyjących w politycznej zawierusze Republiki Weimarskiej, i Rogera, który w dramatycznych okolicznościach zaznaje gorącej, lecz zakazanej miłości.

Czy Charlotte i Jackowi uda się udowodnić, że Dykmans jest niewinny? Czy zwalczą demony własnej przeszłości i pozwolą rozkwitnąć uczuciu, które ich łączy?

"Pam Jenoff subtelnie dzierga inteligentną i intrygującą opowieść. Z wielkim talentem i pasją opisuje historie miłosne, a tempo akcji odmierza cykanie zegara, w którym kryją się rozwiązania wszystkich zagadek. Kate Furnivall "Ambitna, wciągająca powieść, której kolorytu dodaje wciąż żywa historia holocaustu". The Philadelphia Inquirer

PAM JENOFF jest autorką bestsellerowych powieści Dziewczyna komendanta, Żona dyplomaty, Prawie w domu i W sieci tajemnic. Pracowała jako asystentka Sekretarza Departamentu Stanu. Obecnie mieszka w Filadelfii, gdzie pracuje w szkole prawniczej Rutgersa.

Kup książkę Dziedzictwo

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:,
Tik, tak, tik, tak…   Pam Jenoff zaliczam do grona moich ulubionych autorek. Pisze ona w bardzo przystępny sposób, a z powieści wychodzących spod jej pióra wypływa po prostu prawda. Choć większość przedstawianych przez nią wydarzeń przeciętny śmiertelnik uznałby za mało wiarygodną, to jednak w trakcie lektury całkowicie wierzy się, że wszystko to miało miejsce w rzeczywistości. Do tego autorka posiada rzadką umiejętność łączenia różnych gatunków literackich. Podobnie dzieje się w przypadku jej najnowszej powieści - Dziedzictwo.   Po wielu dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w młodości Charlotte Gold, młoda prawniczka podjęła decyzję o swego rodzaju separacji od społeczeństwa. Oczywiście nie odizolowała się zupełnie i nie wyprowadziła się do samotni w afrykańskiej głuszy, jednak po prostu ostrym cięciem skończyła z przeszłością. Zrezygnowała z prestiżowego stypendium, zostawiła pasjonujący ją kontynent, zapomniała o tym, co w krótkim czasie osiągnęła i wróciła w rodzinne strony – do Filadelfii. Tam, zapominając o dotychczasowej karierze zawodowej, złożyła podanie o pracę i dość szybko została obrońcą z urzędu. Śmierć matki była  wydarzeniem, które zapoczątkowało lawinę nieszczęść w życiu Charley. Przed laty, podłamana faktem rychłej utraty rodzicielki, oddaliła się od mężczyzny, którego kochała. On z kolei jeszcze w trakcie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Dziedzictwo

W ciągu kilku dni skończyłam już drugą książkę związaną z II wojną światową. Nigdy nie przepadałam za książkami historycznymi, ale to dobra pozycja. Dotyczy europejskich Żydów, holokaustu, nazizmu i dążeniu do ustalenia prawdy. Dodatkowo pojawia się lekki wątek romantyczny To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pam Jenoff, ale jeżeli zdobędę jej inne pozycje to z przyjemnością je przeczytam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - emulina
emulina
Przeczytane:2016-09-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 2016,
Inne książki autora
Żona dyplomaty
Pam Jenoff0
Okładka ksiązki - Żona dyplomaty

Dalsze losy bohaterów bestsellerowej powieści "Dziewczyna komendanta". "Jak to się stało, że przeżyłam, gdy tylu innych zginęło? Dlaczego właśnie ja?"...

Prawie w domu
Pam Jenoff0
Okładka ksiązki - Prawie w domu

Bestseller New York Timesa\r\n\r\nFascynująca powieść o kobiecie, która musi stawić czoła trudnej przeszłości i odkryć niebezpieczne informacje, które...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy