Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 25. Ćwierćwiecze pontyfikatu

Fotograficzna kronika dwudziestego piątego roku pontyfikatu Jana Pawła II. Najpiękniejsze zdjęcia z najważniejszych uroczystości i wydarzeń, które odbyły się między 24 grudnia 2002 a 22 października 2003. Z ćwierćwieczem pontyfikatu zbiegło się wiele innych jubileuszy i bardzo ważnych, szczególnie dla Polaków, wydarzeń. Papież przewodniczył celebracjom uroczystości roku liturgicznego. Mimo brzemienia wieku nadal wytrwale wzywał do pojednania: w Watykanie odbywały się ekumeniczne spotkania z przedstawicielami innych wyznań i delegacjami zagranicznymi. Z wizytą przybywali też rodacy, m.in. przedstawiciele wydawnictwa Biały Kruk, którzy zaprezentowali Ojcu Świętemu jubileuszowe wydanie „Tryptyku Rzymskiego”. W Polsce obchodzono jubileusz 750-lecia kanonizacji św. Stanisława Biskupa. Na dzień 83. urodzin Jana Pawła II przypadła kanonizacja m.in. bł. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. m. Urszuli Ledóchowskiej. Wśród rzesz wiernych, wypełniających Plac św. Piotra, było ponad 20 tys. Polaków. Jan Paweł II, niestrudzony głosiciel Słowa Bożego, odwiedził w tym roku Hiszpanię, szczególną uwagę poświęcił jednak krajom słowiańskim – pielgrzymował do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Słowacji. Zarówno w Watykanie, jak i w Polsce uroczyście świętowano 25-lecie pontyfikatu Ojca Świętego. W październiku Papież wyniósł także do chwały ołtarzy Matkę Teresę z Kalkuty, której dzieło tak bardzo cenił. Podczas konsystorza mianował kardynałem m.in. polskiego biskupa, ks. Stanisława Nagyego. Zdjęciom autorstwa dwóch papieskich fotografów – Adama Bujaka i Arturo Mariego – towarzyszą fragmenty homilii, przemówień i rozważań Jana Pawła II.

Informacje dodatkowe o Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 25. Ćwierćwiecze pontyfikatu:

Wydawnictwo: Biały Kruk
Data wydania: 2010-06-08
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7553-090-2

Kup książkę Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 25. Ćwierćwiecze pontyfikatu

Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 25. Ćwierćwiecze pontyfikatu - opinie o książce

Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 6. Droga przez rok święty
Jan Paweł II0
Okładka ksiązki - Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 6. Droga przez rok święty

Szósty tom z "Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II". Album przedstawia wydarzenia kolejnego roku Pontyfikatu Jana Pawła II - od 16 października...

Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 16. Szpitalne "sanktuarium"
Jan Paweł II0
Okładka ksiązki - Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 16. Szpitalne "sanktuarium"

Szesnasty rok swego pontyfikatu (16 października 1993 - 15 października 1994) Jan Paweł II spędził prawie w całości w Rzymie. Kolejny raz trafił do Polikliniki...