Dzisiejszy Kościół przypomina bardziej pole bitwy niż szpital polowy.

Jak doszło do tego, że arcybiskup Carlo Maria Vigano napisał szokujące dossier, w którym oskarżył papieża o krycie seksualnego przestępcy i zażądał jego dymisji? Kto tak naprawdę stoi za sprowokowaniem wewnętrznych walk, wstrząsających fundamentami Watykanu?

Dwaj dziennikarze, doskonale zorientowani w sprawach Stolicy Apostolskiej, rzucają nowe światło na aferę, w której obok oskarżeń najwyższych watykańskich hierarchów pojawia się groźba schizmy.

Tę książkę można by czytać jak fantastyczny thriller polityczny, gdyby nie to, że wszystko, co zostało w niej opisane, wydarzyło się naprawdę.

To, czego dziś jesteśmy świadkami, jest nie tylko ujawnieniem się w Kościele mysterium iniquitatis, istniejącej od zawsze tajemnicy zła i grzechu, która rozbija go od wewnątrz. Nowością naszych czasów jest brak - i to w samej wspólnocie, a nawet u części jej pasterzy - świadomości, czym jest Kościół, i pewności tego, na jakim fundamencie został on ustanowiony. (...)

Kościół wpadł w niszczycielski wir. Mnożą się ,,medialne ambony", na które wstępują samozwańczy kaznodzieje i uzurpują sobie rolę sędziów wszystkiego i wszystkich. Pojawia się pozbawione skrupułów, instrumentalne, wybiórcze wykorzystywanie i nadużywanie przestępstw oraz grzechów popełnionych przez ludzi Kościoła w celu prowadzenia brudnej walki o władzę.

Informacje dodatkowe o Dzień sądu. Nadużycia, skandale, walka o władzę. Co naprawdę dzieje się w Kościele?:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Il giorno del giudizio

Tagi: bóg Literatura faktu

Kup książkę Dzień sądu. Nadużycia, skandale, walka o władzę. Co naprawdę dzieje się w Kościele?

Dzień sądu. Nadużycia, skandale, walka o władzę. Co naprawdę dzieje się w Kościele? - opinie o książce