Dziennik nimfomanki

Szokujące wyznania kobiety, której życiem zawładnął seks Valérie Tasso, 29-letnia wykształcona Francuzka z dobrego domu, ma przyjaciół, dobrą pracę i perspektywę kariery w dużej agencji reklamowej. Ale prawdziwym sensem jej życia jest seks. Swoją potrzebę erotycznych wrażeń zaspokaja w niezliczonych przygodach. Dlaczego uprawia ten erotyczny maraton? Bo mężczyźni pozwalają jej czuć, że żyje. To potrzeba porozumienia z drugim człowiekiem pcha ją do szukania coraz to nowych doznań i skłania do pisania dziennika. Aż pewnego dnia spotyka tego jedynego. Zaślepiona miłością zbyt późno spostrzega, jak toksyczny jest ten związek. Porzucona, załamana, bez środków do życia, decyduje się zostać…luksusową prostytutką. Dziennik Nimfomanki to odważna i szczera autobiografia, opowieść o seksie i o marzeniach o prawdziwej miłości. Jest jedną z najczęściej czytanych hiszpańskojęzycznych książek na świecie. Amber, 2013

Informacje dodatkowe o Dziennik nimfomanki:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2006-10-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-832-414-714-4
Tytuł oryginału: Diario de una ninfómana
Tłumaczenie: Ewa Ratajczyk, Barbara Kitlińska

Kup książkę Dziennik nimfomanki

Dziennik nimfomanki - opinie o książce

Avatar użytkownika - madsid
madsid
Przeczytane:2010-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pierwsza książka "tego typu", którą przeczytałam... Z sentymentu daję 6 :)
Avatar użytkownika - aska19946
aska19946
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jeśli ktoś oglądał tylko film radzę przeczytać tą książkę. Bardzo dobrze napisana. Dobrze się czyta.
Avatar użytkownika - kinguszka
kinguszka
Przeczytane:2014-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka dość mocna. Sama nie wiem co o niej sądzić. Jednak bardzo mnie wciągnęła. Główna bohaterka wydaje się osobą szukającą. Sama nie wiedziała zbytnio czego aż tego nie znalazła. Czułości i miłości.
Przez kilka pierwszych stron książka niemal ocieka seksem, jednak w miarę jak czytelnik zagłębia się w lekturę, liczba scen erotycznych maleje. Poznajemy bardziej emocjonalną stronę osobowości głównej bohaterki. Mam wrażenie, że erotyzm miał być tu raczej wabikiem, mającym przyciągnąć uwagę, taki tani chwyt marketingowy. Główna bohaterka natomiast szokuje prowokacyjnym zachowaniem, ujmuje swobodą, ale też drażni. Poza tym, książka nieco mnie zawiodła- spodziewałam się raczej opisu natury nimfomanek i konfrontacji nimfomanii z codziennym, zwyczajnym życiem, a nie historii kobiety, która lubi seks i wiąże się z nieodpowiednimi mężczyznami, a potem nie potrafi się z tych związków wycofać.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-02, Mam,
Do przeczytania tej książki skusiłam się po obejrzeniu filmu, który mi się podobał i na książce również się nie zawiodłam. Nawet fajnie się czyta, wciąga i można się nawet czasem przy niej pośmiać.
Avatar użytkownika - MarudnaWredota
MarudnaWredota
Przeczytane:2019-02-06, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Tu nie ma żadnych upiększeń, żadnych wzniosłych słów czy wyszukanych opisów. Jest to szczera, nieco ponura i przytłaczająca historia kobiety. Dobrze jest przeczytać ją, nie oceniając. Zobaczyć życie takim, jakie jest i jakie było... dla tej kobiety. Później można dywagować o szczęściu, miłości, moralności czy też chorobie jaką jest nimfomania. Dość przeciętna opowieść z happy endem, ot co.

Avatar użytkownika - Booka_Boo
Booka_Boo
Przeczytane:2011-04-06, Ocena: 4, Przeczytałam,

Książkę czyta się lekko i szybko. Historia głównej bohaterki wciąga i nabiera tempa szczególnie po przeczytaniu kilku początkowych rozdziałów.
Główną bohaterką jest Valerie - kobieta uzależniona od seksu, która tak naprawdę poszukuje miłości (nie tyle tej fizycznej, co psychicznej właśnie). I... tutaj nie chcę zdradzić niektórych szczegółów dlatego powiem tylko, że Val kilka razy się w życiu zawiedzie (w różnych sytuacjach).
A czy znajdzie w końcu wymarzoną miłość? Tego trzeba dowiedzieć się już z lektury.
Zdecydowanie książka jest ciekawsza od filmu. Może też ze względu na bardzo duże pominięcie w filmie kluczowych wątków z tej powieści.
Pochłonęłam ją z dużym zainteresowanie, w kilka dni.
Ogólnie oceniam jako dobrą i polecam.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2009-09-18, Ocena: 3, Przeczytałam, Książki XXI wieku,

Gdy zobaczyłam ten tytuł w Rossmanie (w cenie 9,90 zł!) rzuciłam się na nią jak tygrys na swą ofiarę. Jednak po tak odważnej okładce i takim opisie na okładce spodziewałam się więcej. Generalnie książka jest, jak na mój gust, nijaka. Są momenty, które czytałam z przyjemnością, jednak nie jestem zachwycona.

Avatar użytkownika - seven7books
Przeczytane:2016-08-05, Ocena: 4, Przeczytałam,
Antyprzewodnik po seksie
Valerie Tasso0
Okładka ksiązki - Antyprzewodnik po seksie

Autorka głośnego Dziennika nimfomanki, prostytutka i... doktor seksuologii, proponuje tekst popularyzujący, bezwstydny, pozbawiony lęku i prosty, bardzo...