Dziennik śmierci

Data wydania: 2021-05-19
Tytuł oryginału: Written in Blood
Język oryginału: angielski

Tom 11 cyklu Robert Hunter

Jeśli zajrzysz do środka, musisz umrzeć.

Los Angeles, 5 grudnia - trzy tygodnie do Bożego Narodzenia. Angela Wood, mistrzyni sztuki złodziejstwa kieszonkowego, właśnie podlicza swój łup. Sześćset osiemdziesiąt siedem dolarów - całkiem niezły wynik jak na niecałe piętnaście minut pracy.

Kiedy świętuje przy drinku zakończenie pomyślnej dniówki, przypadkiem zauważa, jak jeden z klientów baru traktuje opryskliwie starszego człowieka. Postanawia dać mu nauczkę i kradnie jego elegancką skórzaną aktówkę.

W środku nie ma pieniędzy ani laptopa... niczego wartościowego, w każdym razie dla Angeli. Tylko oprawiony w czarną skórę notatnik, zaskakująco ciężki. Ciekawość zwycięża i w zaciszu swojego mieszkania Angela szybko kartkuje nową zdobycz.

Wtedy zaczyna się najgorszy koszmar jej życia.

To nie jest zwykły dziennik.

Czytasz na własne ryzyko.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Dziennik śmierci

Opinie o książce - Dziennik śmierci

Carter to jeden z moich ulubionych autorów. Choć ostatnie tomy przygód niezłomnego detektywa Huntera były nieco wtórne i przewidywalne, wiedziałam, że sięgnę po kolejną część.

Sięgam zatem po „Dziennik śmierci” nie nastawiając się na nic wielkiego i nie oczekując fajerwerków, a tu niespodzianka! Carter wraca do formy! Ta część jest świetna, nie ma tu aż tylu (czasem niepotrzebnych) krwawych opisów, można się natomiast odrobinę wzruszyć i zadumać nad kondycją współczesnego świata.

Jak zawsze u Cartera rozdziały są krótkie, kończą się tak, że MUSISZ przeczytać jeszcze chociaż jeden 😉 Jak zawsze Hunter jest niezwykle bystry i szybki, a morderca tak okrutny i przebiegły, że detektywi przecierają oczy ze zdumienia. Mnie to wszystko jednak nie przeszkadza, kupuję Cartera i czytać będę pewnie do ostatniego tomu!

Polecam z całego serca nie tylko fanom Cartera! Już z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

Avatar użytkownika - niunia5001
niunia5001
Przeczytane:2021-07-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Mistrz gatunku! Rewelacja! Książka napisana z sensem, trzyma w napięciu. Polecam! Uważam, że nie ma lepszego od Cartera w tym gatunku. (moja opinia Dziennik śmierci - Chris Carter - opinia o książce (4963040) - Lubimyczytać.pl (lubimyczytac.pl))

Rozmówca
Chris Carter0
Okładka ksiązki - Rozmówca

Tanya Kaitlin nie może się doczekać relaksującego wieczoru, po ciężkim tygodniu, jednak zaraz po wyjściu spod prysznica usłyszała dzwonek swojej komórki...

Krucyfiks. Audiobook
Chris Carter0
Okładka ksiązki - Krucyfiks. Audiobook

Przyprawiający o dreszcze, mroczny i niepokojący thriller, który wbija w fotel i długo nie pozwala zasnąć. W głębi parku narodowego Los Angeles National...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska