Dziewczyna z mgły

Czy na pewno chcesz poznać wszystkie tajemnice przeszłości?

Paweł czuje, że nie spotka go już w życiu nic dobrego. Od czasu wypadku, w którym zginęła ukochana jego przyjaciela, dręczy go nieustanne poczucie winy. Ulgę przynosi mu jedynie opieka nad ciężko chorym Maurycym, wraz z którym mieszka w niewielkiej wsi na Mazurach. Pewnego dnia w ich domu pojawia się dziwna para: Agata i Tymek, którzy po opuszczeniu domu dziecka poszukują swoich biologicznych krewnych. Zauroczony dziewczyną Paweł proponuje im pomoc i mieszkanie. Wkrótce wychodzą na jaw bolesne tajemnice skrywane przez rodzeństwo, a między całą czwórką zaczynają buzować sprzeczne emocje… Czy kryminalna przeszłość Tymka zaważy na jego przyszłości? Co łączy Maurycego z tajemniczym rodzeństwem?
Dziewczyna z mgły to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi, a także o sile miłości, która może rozwiać nawet najgęstszą mgłę.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z mgły:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-08-03

Kup książkę Dziewczyna z mgły

Dziewczyna z mgły - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-08-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Paweł Zarzecki czuł się winny, gdyż to on spowodował wypadek, w którym zginęła ukochana jego przyjaciela Maurycego. Funkcjonuje tylko dlatego, że opiekuje się ciężko chorym Maurycym, który mieszka z nim na wsi na Mazurach.
Agata i Tymek to rodzeństwo, które po opuszczeniu domu dziecka pragną odnaleźć swoich krewnych. Paweł, który jest zauroczony Agatą postanawia im pomóc. Wkrótce okaże się, że rodzeństwo skrywa pewne tajemnice, Tymek ma bogatą kartotekę kryminalną.
Co ukrywają i co łączy Maurycego z tajemniczym rodzeństwem?
Dowiecie się czytając "Dziewczynę z mgły".
Ja już dawno nie miałam styczności z taką "grubaską". Książka jest tak gruba, że warto zarezerwować dla niej kilka wieczorów.
Autorka wymyśliła ciekawą fabułę więc nie ma mowy o nudzie. Książka wciąga i intryguje od samego początku.
Świetnie wykreowani bohaterowie z bagażem doświadczeń. Poszukując własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi bohaterowie popełniają błędy. Jednak na szczęście istnieje siła miłości, która robi swoje.
Polubiłam tych bohaterów i nie mogłam odłożyć tej książki ani przez chwilę. Dostałam mnóstwo emocji.
Tą książką autorka udowadnia, że zawsze warto zawalczyć o siebie i swoje marzenia.
Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu i na pewno sięgnę po następne książki autorki.
Zakończenie tej książki sugeruje, że będzie ciąg dalszy. Jestem ogromnie ciekawa i czekam z niecierpliwością.
Genialna historia.
Polecam!

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ludzkie losy potrafią połączyć się w zadziwiający sposób. A to wszystko przez niezbadane życiowe ścieżki, które prowadzą w zaskakujące miejsca ale mogą także mieć ogromny wpływ na człowieka. Gdy do zakrętów i wybojów dodatkowo doda się także tajemnice, wymagające zrozumienia i odkrycia, już nic nigdy może nie być takie samo. Lecz jak wiele może unieść na swoich barkach człowiek, zwłaszcza gdy jest młody, a życie nigdy go nie rozpieszczało? Agata wraz z Tymkiem od zawsze byli zdani na siebie. Znają smak rodzin zastępczych i domu dziecka, nie wiedzą nic o biologicznych rodzicach i doznali w swoich krótkich życiorysach wiele krzywd. Jednak razem się wspierają, starają wspomóc w najsłabszych chwilach, otoczyć opieką i zapewnić to, co najlepsze. I to nie tylko z uwagi na ich jedyną w swoim rodzaju bliźniaczą więź ale także na fakt, że jedynie w swoim towarzystwie mogą liczyć na bezkresną miłość i akceptację. Szkopuł w tym, że Tymek ma problemy psychiczne, które utrudniają mu ocenę rzeczywistości, wymaga także większej uwagi siostry, a ta czuje się zobowiązana, by zawsze być u jego boku. Niełatwo jednak oddzielić realia od ułudy stworzonej przez umysł chłopaka, a jego kolejne rewelacje sprawiają, że rodzeństwo znajduje się pod dachem dwóch tajemniczych mężczyzn. Maurycy i Paweł mieszkają wspólnie od kilku lat, gdy to przypadek sprawił, że się poznali. Od początku zaczęli sobie pomagać i tak to trwa po dziś dzień. Gdy ich poznajemy Mauryś jest już w ciężkim stanie, gdyż jego choroba znajduje się w bardzo zaawansowanym stadium. Jednak Paweł jest jego opoką, opiekunem idealnym, który dba o niego i robi co tylko może by ułatwić mu funkcjonowanie. Jednak choć jest lekarzem to są sprawy, których nie może uleczyć, a tyczy się to zarówno choroby przyjaciela jak i spraw z przeszłości, które nadal go dręczą i sprawiają, że uważa, iż jest niegodny lepszego życia. Sytuacja mężczyzn jest skomplikowana, oni sami nie cechują się łatwymi charakterami, a bagaż doświadczeń, który noszą w tym nie pomaga. Jak więc mają sobie poradzić z dwójką nieznajomych nastolatków, którzy niepostrzeżenie wdzierają się w ich życie?

"Dziewczyna z mgły" to historia ogromnie rozbudowana, pełna tajemnic, wspomnień, bólu, problemów i niezrozumienia. Im bardziej poznajemy postaci tu przedstawione tym lepiej udaje się nam zrozumieć ich zachowania, niepewność, która nimi targa oraz demony, które ciągle sieją spustoszenie w ich duszach i sercach. Autorka w doskonały sposób przybliża nam zmagania człowieka z terminalną chorobą, wyrzutami sumienia, psychicznymi problemami czy traumami z dzieciństwa. Żaden z bohaterów nie ma lekkiego życia i każdy z nich stara sobie radzić z tym na swój sposób. To także opowieść o pięknej przyjacielskiej miłości, która z boku może być niezrozumiała, jednak jest niezmiernie ważnym elementem ludzkich losów. Lecz przeczytamy tu również o poświęceniu, bezwarunkowym oddaniu, ogromnej lojalności. Znajdziemy tu również inne odcienie miłości, takiej jak siostrzano-braterska czy romantyczna. Powieść nie byłaby realistyczna, gdyby Autorka nie ukazała w niej także tych uczuć i postaw, które nie są odbierane pozytywnie- zazdrości, złości, żalu, niezdrowego egoizmu, wyrachowania, krytycznego oceniania innych. Dzięki lekkości narracji oraz naprawdę wciągającej fabule z dużą przyjemnością poznajemy zarówno kolejne wydarzenia z teraźniejszego życia bohaterów jak i odkrywamy karty z ich przeszłości. Jestem pod dużym wrażeniem tego jak zręcznie zostały poprowadzone losy postaci ale również odwagi w poruszaniu trudnych i bolesnych tematów. Choć książka jest sporej objętości czytało mi się ją naprawdę przyjemnie i szybko i żałuję, że jej lektura już za mną, natomiast mam ogromną nadzieję, że szybko przyjdzie mi powrócić do świata bohaterów.

Ćma
Ewa Los0
Okładka ksiązki - Ćma

Czasami to, czego pragniesz najbardziej, staje się twoim przekleństwem. Marta mieszka w małym miasteczku na Podlasiu, w którego atmosferze się...

Mroczny Książę
Ewa Los0
Okładka ksiązki - Mroczny Książę

To ty decydujesz, jak bardzo dasz się zaślepić miłości. Marta Amal ma w życiu wszystko, czego zawsze pragnęła – ukochanego mężczyznę, pieniądze...