Dziewczyna z pustego pokoju

W każdym miasteczku kryją się tajemnice, o których lepiej nie wiedzieć.

Spokój mieszkańców miasteczka Ginger zakłóca seria tajemniczych wydarzeń. Najpierw w wypadku samochodowym ginie małżeństwo, a ich syn znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Trzy miesiące później w wyniku podobnej kolizji w śpiączkę zapada pani Rosename i nikt nie potrafi wyjaśnić, co stało się z jej 14-letnią córką. Chcąc odnaleźć dziewczynę, doświadczony detektyw Eric Rey i starszy posterunkowy Brendan Willy rozpoczynają śledztwo, w wyniku którego wkrótce docierają do skrzętnie skrywanych przez lata tajemnic hrabstwa. Kto jest w tej historii przyjacielem, a kto wrogiem? Komu należy zaufać, żeby poznać prawdę?

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z pustego pokoju:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-02-17
ISBN: 978-83-8147-768-0

Kup książkę Dziewczyna z pustego pokoju

“A niech sobie ma trzy razy więcej ode mnie. Wielu ludziom nie zależy, żeby mieć wiele. Ale najpierw trzeba mieć cokolwiek.”

“Rodzina jest jak latarnia morska podczas sztormu, jakim jest życie”

Dziewczyna z pustego pokoju - opinie o książce

Avatar użytkownika - girlinthebooks
girlinthebooks
Przeczytane:2020-03-22,

FABUŁA:
Akcja książki osadzona jest w miasteczku Ginger, gdzie najpierw w wypadku samochodowym ginie małżeństwo, a ich syn tajemniczo znika, a po upływie 3 miesięcy dochodzi do zaskakująco podobnej kolizji. Kobieta zapada w śpiączkę, a jej córka znika. Sprawą zajmuje się Eric Rey niezwykle dokładny detektyw, oraz Brendan Willy – starszy posterunkowy. W poszukiwaniach Katy, zaginionej 14 latki dużą rolę odgrywa szpital psychiatryczny, który zadziwiająco często odwiedzała. Tytułowy pokój numer 4 oraz przyjaciel Katy, który zdaje się wiedzieć więcej niż mówi to tylko początek całej sieci zagadek i intryg. Jaki związek z całym śledztwem ma ojciec zaginionej ? Czemu zgon babci Katy budzi podejrzenia detektywów ? A w końcu kto zostawia ślady i czy na pewno właściwa osoba je odkrywa? Te wszystkie pytania staną się jasne wraz z kolejnymi rozdziałami „Dziewczyny z pustego pokoju”.

PLUSY:
+ Innowacyjny pomysł, aby w historię kryminalną wpleść dzieci i młodzież. Raczej w książkach, w których motywem przewodnim jest śledztwo, nie spotykamy się z chociażby niepełnoletnimi bohaterami, a tutaj niejednokrotnie odegrali oni znaczącą rolę. Zarówno syn detektywa jak i zaginiona Katy czy jej przyjaciel ze szpitala psychiatrycznego byli ciekawymi postaci. Było to ciekawym urozmaiceniem i z pewnością wyróżnia tę pozycję na tle innych.
+ Przez tę pozycję po prostu się płynie. Jest to debiut, a autor ma taką lekkość w swoim stylu, że książka nie wiadomo jak i kiedy ucieka nam przez palce. Zdarzyło się tylko parę miejsc, w których opis okolicy dla mnie był już trochę za długi, ale z drugiej strony bez tego ciężej byłoby wprowadzić klimat danej sytuacji. Jednak takich fragmentów było mało, a wrażenie, które przeważało podczas czytania to uczucie mknięcia przez historię, bez chwili na nudę czy brak zainteresowania akcją. Dawno nie czytało mi się kryminału czy thrillera tak lekko i przyjemnie!

MINUSY:
- Jestem typem czytelnika, dla którego ważne jest aby dobrze poznać i zrozumieć bohaterów, a w „Dziewczynie z pustego pokoju” niestety tego nie dostałam. Tu zdecydowanie bardziej skupieni jesteśmy na samej akcji, ale brakuje mi wyjaśnienia dlaczego dany bohater zachowuje się w dany sposób i co nim kieruje, a w wielu sytuacjach poszerzyło by to pogląd na całą sprawę.
- Zakończenie było w moim odczuciu najsłabszym fragmentem tej książki. O ile na początku przez akcję wprost się płynęło i byłam bardzo zaangażowana w historię to ostatnie rozdziały były zupełnym przeciwieństwem. Pierwszy raz od dawna nie dość, że zakończenie nie było zaskakujące to dodatkowo tempo akcji na ostatnich stronach znacznie zwolniło.

PODSUMOWANIE I OPINIA:
Kryminał dziejący się w małym miasteczku, śledczy krok po kroku dążący do rozwiązania, kulminacja akcji, wszystko było na miejscu. Czytało się zaskakująco szybko i przyjemnie, a wątek detektywistyczny wciąga swoją tajemniczością przy jednoczesnym szybkim tempie akcji. Muszę wspomnieć, że to pewna starsza pani stała się moją ulubioną postacią i jeśli przeczytacie napiszcie jakie są wasze odczucia! Niestety zakończenie było dużym rozczarowaniem i tutaj czar prysł. Jeśli chodzi o wrażenie ogólne to będę dobrze wspominać tę lekturę, śledztwo ciekawie się rozwijało i bardzo wciągnęłam się w szukanie rozwiązania wraz z bohaterami. Szkoda, że nie poznałam lepiej bohaterów i ich przemyśleń. Jeśli szukacie książki na 1, 2 dni, w trakcie której szybko wraz z bohaterami rozwiążecie zagadkę, bez nagłych zwrotów akcji - to właśnie to gwarantuje „Dziewczyna z pustego pokoju”.

Detektyw Eric Rey prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej dziewczyny. W toku sprawy na jaw wychodzą inne niepokojące i niewyjaśnione wydarzenia. Wypadki, morderstwa, kalectwo. Ślady prowadzą do pobliskiego szpitala psychiatrycznego. Jaką tajemnicę odkryją śledczy? Kto pociąga za wszystkie sznurki? Czy detektyw uratuje swoją rodzinę i współpracowników? Bardzo interesująca powieść kryminalna.

Akwarium
Kamil Szczygieł0
Okładka ksiązki - Akwarium

"Akwarium” opowiada o bogach, którzy są istotami równie zagubionymi, co my sami. Czytelnik, tak samo jak główna bohaterka, Ewa, budzi się w zupełnej...

Forget Me Not
Julie Soto