Dziewczynka i czarownica

Jedna mała dziewczynka i tyle kłopotów!

Czym kończą się nieprzemyślane decyzje, nadmierne zaufanie wobec obcych i nieznajomość reguł rządzących baśniami?
Już wkrótce przekona się o tym mała Nora. Podczas rodzinnego pikniku dziewczynka gubi się w lesie i trafia do samotnej, drewnianej chatki. Mieszkająca w niej staruszka wydaje się całkiem sympatyczna i częstuje Norę niezwykłym napojem, dzięki któremu dziewczynka po raz pierwszy od dłuższego czasu zwycięża w rozgrywce w państwa-miasta, ucierając nosa przyjaciółce. Jednak kolejne spotkanie z tajemniczą staruszką nie będzie już tak udane. Kiedy Nora ulega namowom i zgadza się, by kobieta za sprawą zaklęcia, mogła zagościć w jej ciele w czasie dorocznego święta, dziewczynka nie podejrzewa jeszcze, że to początek prawdziwych tarapatów, z których będzie mogła się wyplątać jedynie dzięki odwadze, wytrwałości i wsparciu przyjaciół…

Przez jakiś czas Nora nie mogła sobie przypomnieć, gdzie znajdowała się chatka staruszki, ale w końcu udało jej się odnaleźć drogę. W oddali zarysowywał się już kształt domku, lecz dziewczynkę opanował niepokój. Las nie był tak zachęcającym miejscem w czasie pochmurnej pogody. Czuła się nieswojo i aż drgnęła, gdy usłyszała odległy pomruk burzy. Zatrzymała się przed wejściem, niepewna swego. Ostatecznie zdobyła się na odwagę i zapukała do drzwi. Zawsze bezpieczniej było przeczekać burzę w schronieniu.
Podobnie jak poprzednim razem, drzwi chatki otworzyły się po dłuższej chwili.
– Dzień dobry! – przywitała się Nora.
– To ty… – powiedziała staruszka. Spod chustki prawie nie widać było jej twarzy. – Co cię sprowadza?

Informacje dodatkowe o Dziewczynka i czarownica:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-10-23
ISBN: 9788382190342

Kup książkę Dziewczynka i czarownica

Dziewczynka i czarownica - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2020-11-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

„Dziewczynka i czarownica” Alicji Kramer to niezwykła baśniowa opowieść, ukazująca jak ważne jest by doceniać każdą chwilę, a w przypadku dzieci, by nie ufać obcym!
8-letnia Nora idzie z rodzicami na wycieczkę do lasu. Kiedy oni udają się na drzemkę, ich córka postanawia wybrać się na samotny spacer. Nie potrafiąc znaleźć drogi powrotnej napotyka na chatkę i mieszkającą w niej starszą panią. Kobieta oferuje jej sok z brzozy, dzięki któremu uda jej się wygrać z niepokonaną koleżanką w Państwa Miasta. Nora zgadza się i przy następnej okazji do gry, zdobywa największą ilość punktów!
Decyduje się na kolejną wizytę u staruszki, która niestety ma już poważniejsze konsekwencje... W wyjściu z kłopotów pomagają jej nowo poznani leśni przyjaciele.
Przyznam, że pracując w bibliotece zdarza mi się czytać książki dla dzieci. I zdecydowanie chętnie będę polecać tą pozycję, kiedy się u nas pojawi! Posiada cudowny baśniowy klimat oraz wartościowe przesłanie. Polecam nie tylko dzieciom 😁

Wiecie doskonale, że uwielbiam bajki i baśnie i zupełnie takowych nie brakuje w moim domu. Kolejnymi nowościami, które pojawią się nakładem wydawnictwa Novae Res okazuje się być historia Nory, która umilała mi czas podczas podróży do mojego ukochanego Krakowa, mimo że już nie umiem mieszkać w takim mieście. Mówią, że starych drzew się nie przesadza, ale czy jak młode drzewo zakorzeni się po przeniesieniu gdzieś indziej to wtedy trzeba je zostawić?

Nora to ośmioletnia, szczęśliwa dziewczynka z pełną rodziną. Kiedy spotyka czarownicę, która podstępem odbiera jej ciało i pogrąża tym samym w uroku, na pomoc przychodzą jej stworzenia leśne, ale nie tylko...

Takie książeczki i historie są wspaniałe. Tego nie da się nazwać inaczej. Nora jest miłym i grzecznym oraz szczęśliwym dzieckiem, niemniej jednak naiwnym. Przez swoją bezmyślność dała się zrobić w przysłowiowego konia. Nie znaczy to, że nie można popełniać błędów. Wręcz przeciwnie – autorka w delikatny sposób ostrzega, że nie wolno ufać obcym, bo nie wiemy jakie mają zamiary. A przecież nie każdy musi zostać od razu naszym przyjacielem.

Przysłowiowe szydło z wora wychodzi, a Norze pomagają leśne skrzaty i wróżki. Mimo, że jej wyprawa nie daje odpowiedzi na nurtującą ją zagadkę, stawia wszystko na jedną kartę. A to oczywiście skutkuje dobrym zakończeniem, no i wnioskiem dla młodego człowieka. Czego bym nie napisała, ogromnie podoba mi się takie ukazanie opowieści z dodatkami świata Natury właśnie w ten sposób. Fabuła jest zgrabna, trzyma się kupy, a mimo że naszych bohaterów jest kilku – na pewno się nie pogubimy, na pewno też nie zgubi się nasza pociecha. Całość jest płynna, a i łezka w oku się zakręci. Baśniowy klimat jest rewelacyjny, a Czytelnik czuje się jakby miał okazję poznać wszystkie wspaniałe stworzenia, które ukrywają się przed ludzkimi oczami na co dzień.

Podsumowując śmiało można zaopatrzyć się w tę książeczkę. Jest po prostu urocza, umila czas, a i ma swój morał jak na baśń przystało, wypada zatem zapytać: czy potrzeba nam czegoś więcej?

"Dziewczynka i czarownica" to piękna opowieść o małej Norze i jej przygodach. Dziewczynka na skutek nieprzemyślanej decyzji i zbyt dużego zaufania, wplątuje się w ogromne tarapaty. Na szczęście na swojej drodze spotyka masę dobrych postaci, które postanawiają jej pomóc. Czy uda się rozwiązać problemy?

Alicja Kramer stworzyła świetną historię o losach małej dziewczynki. W nietuzinkowy sposób przedstawia problem, jakim jest zbyt duża ufność dzieci. Za pomocą magicznych elementów wprowadza niesamowitą atmosferę. W swoim dziele używa prostego języka, zrozumiałego dla każdego czytelnika. Fabuła jest dość prosta, interesująca. Powieść niesie ze sobą morał, a historia Nory skłania do przemyśleń. Autorka pokazuje, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz, że dobro zawsze zwycięża. Książka jest dość krótka, zawiera zaledwie 100 stron. W sam raz do przeczytania na dobranoc. Moja ocena: 9/10.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-11-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

“Czy ty nigdy nie czytałaś baśni? Jak mogłaś tak spoufalić się ze starą nieznajomą kobietą, która kazała ci pić podejrzane płyny? To nie wygląda dobrze”

Podczas wycieczki do lasu mała Nora gubi się w nim i trafia na małą chatkę. Mieszkająca tam starsza kobieta wydaje się sympatyczna i budzi zaufanie dziewczynki. Częstuję Nore magicznym napojem, dzięki któremu dziewczynka w końcu wygrywa w grę z przyjaciółmi. Przy kolejnym spotkaniu Nora ulega namowom staruszki i zgadza się, żeby starsza kobieta za sprawą zaklęcia zagościła w jej ciele. Dziewczynka nie podejrzewa, że to początek kłopotów z których sama nie będzie się mogła wyplątać.
“Dziewczynka i czarownica” to historia, która pokazuje, że wszystkie nasze decyzje niosą za sobą konsekwencje. Autorka zwraca niezwykłą siłę przyjaźni i poświęcenia. Dla mnie (pewnie ze względu na wiek) była to książka, przy której się zrelaksowałam. Uważa, że dzieciakom "Dziewczynka i czarownica" pokaże, że bardzo ważne są ich wybory, że nie należy ufać obcym i to, że przyjaciele są bardzo ważni.