Czuli kochankowie, niewierni partnerzy i niedostępne królowe. Czarujący dranie, samotne matki, seryjni podrywacze oraz przedstawiciele społeczności LGBT. Ich wszystkich spotkamy w królestwie zwierząt. Pszczoły, by z sukcesem uwodzić, chętnie używają perfum. Orangutanice podkradają samcom jedzenie, by sprawdzić, który jest najlepszym kandydatem na partnera. Węże udają gejów, by się rozgrzać a świerszcze wiedzą, że do serca wybranki droga wiedzie przez żołądek. Znakomita biolożka dr Carin Bondar, gwiazda TED-a i Discovery Channel, z błyskotliwym humorem opowiada, jak kreatywna w dziedzinie uwodzenia i seksu potrafi być natura. Książka odsłania przed nami pikantne sekrety życia intymnego zwierząt, pełnego przedziwnych, zabawnych, czasem okrutnych, ale zawsze fascynujących zachowań. Wiele z nich okazuje się zadziwiająco bliskich ludziom. Poznając życie intymne zwierząt, odkrywamy wiele prawd o ludzkich związkach, romansach, flirtach i pragnieniach. Tutaj nie znajdziecie wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać. Znajdziecie o wiele więcej!

Informacje dodatkowe o Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty o życiu intymnym zwierząt:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-02-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 97883240-3730-8

Kup książkę Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty o życiu intymnym zwierząt

Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty o życiu intymnym zwierząt - opinie o książce

Od dziecka fascynował mnie świat zwierząt. Uwielbiałam zbierać albumy z fauną Afryki czy Australii a w wakacje potrafiłam oglądać prawie codziennie programy na Animal Planet lub National Geographic Channel po kilka godzin. Dlatego, gdy dowiedziałam się, że ukazała się książka opisująca tak intrygujące i tajemnicze dla mnie zjawisko seksu zwierząt - musiałam ją przeczytać.

Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie trzymałam w ręku tak fachowej literatury na temat zwierzęcego życia intymnego. Biolog Carin Bondar przedstawia nam ten dziki seks w sposób przystępny, z lekką dozą humoru. Książka jest jednak nafaszerowana biologicznym słownictwem naukowym, które (przynajmniej mnie) sprawia trudność w wymówieniu, a co dopiero w zrozumieniu jego znaczenia. Na szczęście autorka ratuje nas słowniczkiem znajdującym się na końcu książki, z którego pomocy możemy skorzystać w trakcie lektury.

„Dziki seks" został podzielony na trzy części: Spotkanie (część opisująca zaloty/gody różnych gatunków zwierząt), Seks (przedstawiająca złożony proces zwierzęcej kopulacji) oraz Następstwa (część opisująca zwyczaje/praktyki rodzicielskie różnych gatunków). Taka struktura książki pozwala w kompleksowy sposób przedstawić, jak skomplikowana, trudna i niebezpieczna jest reprodukcja w królestwie zwierząt (sama autorka stwierdza nawet, że seks ludzki w porównaniu z tym zwierzęcym jest niesamowicie nudny). Carin Bondar pokazuje nam, jak wiele rożnych strategii i praktyk stosują zwierzęta w dążeniu do skutecznej reprodukcji i że często sam akt seksualny dla wielu gatunków nie jest niczym przyjemnym, a wręcz przeciwnie, może się okazać niebezpieczny, np. zjadanie partnera po odbyciu stosunku.

Książka z pewnością spodoba się tym, którzy interesują się fauną naszej planety. „Dziki seks" jest nafaszerowany pikantnymi, ale często przerażającymi ciekawostkami z intymnego życia zwierząt. Nie polecam jednak tej lektury do poduszki - znaczna część faktów na temat zwierzęcego seksu może Was zniesmaczyć!

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2017-04-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 80 książek 2017,

Dziki seks jest książką, po którą sięgnęłam dla swoistej rozrywki. Ot, temat życia erotycznego zwierząt wydał mi się zarówno zabawny, jak i niezwykle fascynujący - dotychczas niewiele o nim wiedziałam. Nazwisko dr Carin Bondar również zadziałało zachęcająco, bowiem miałam przyjemność przeczytać kilka wpisów autorki na facebooku.  Owa słynna biolożka rozpoczęła swoją przygodę jako seksuolog zwierząt z banalnego powodu. Jej wpisy dotyczące m.in. porównań ludzkich intymności do namiętności zwierząt miały największą popularność, dlatego też skupiła się właśnie na tych wątkach. Współcześnie seks nie jest już tematem tabu, jesteśmy go coraz ciekawsi, eksperymentujemy, więc raczej nie wzbudzi to jakiegoś ogromnego zaskoczenia. Zaskakujące jest natomiast to, że choć książka dotyczy gorących treści, nie wywołała we mnie rumieńców, a niekontrolowane odruchy ziewania.  Dr Carin Bondar podeszła do tematu bardzo profesjonalnie i choć wielokrotnie puszcza w treści oczko do czytelnika, rozśmieszając go zabawnymi przykładami oraz porównaniami, Dziki seks czytało mi się niezwykle ciężko. Mam wrażenie, że autorka na siłę rozciągała niektóre fragmenty, rozbijając każdą ciekawostkę ze świata zwierząt na części pierwsze, co miejscami było ogromnie irytujące i sprawiało, że miałam ochotę jedynie przejrzeć książkę, przeskakując od nowinki do nowinki. Gdybym to zrobiła, straciłabym raczej niewiele, bo w większości odniesienia do ludzkiej seksualności były wręcz oczywiste i naprawdę nie trzeba było ich obszernie wyjaśniać... Nie mogę jednak całkowicie jej skrytykować, bo jeśli mówimy o opisywaniu erotycznego świata zwierząt, dr Carin Bondar przybliżyła go wspaniale. Zaprezentowała naprawdę zajmujące i w większości nieznane mi przykłady, ubarwiając je swoją fachową wiedzą, która - w przeciwności do odnośników ludzkiego świata - faktycznie mnie pochłonęła. Być może to kwestia mojego zamiłowania do przyrody?  Książka została podzielona na trzy części: poznawanie potencjalnego partnera, akt seksualny i następstwa aktu seksualnego. Najbardziej przypadła mi do gustu ta ostatnia, bo nie zabrakło w niej przykładów rodem z najstraszniejszych horrorów! Tytuły zawartych w poszczególnych etapach książki rozdziałów mimowolnie wywołały frywolny uśmiech na moich ustach - m.in. Mili faceci kończą ostatniDziewczyny z interesemZmęczone starsze panie i lubieżni starcy... Dr Carin Bondar ma niewybredne poczucie humoru i chociaż ujęło mnie ono prawdziwie, to wciąż nie mogę przeżyć tego, że tak bardzo starała się skupić w swojej książce na ludzkiej seksualności, gdzie tematem przewodnim miały być zwierzęta! Oczywiście, nie miało to miejsca w każdym rozdziale, przeważająca większość to jednak nonsensowne wywody.  Dziki seks nie zawiódł mnie zupełnie. Zamysł stworzenia takiej książki oraz wiedzę na temat seksualności zwierząt zawartą w niej oceniam bardzo wysoko. Dzięki tej książce poznałam wiele zarówno odrażających i strasznych zwierzęcych aktów, jak i osobliwie pięknych. Bez wątpienia zapamiętam niektóre ciekawostki na bardzo długo, być może nawet na zawsze. Polecam miłośnikom zwierząt i rubasznych tematów. ;)

Zwierzęta, ich zachowanie i w ogóle ich świat fascynowały mnie od malucha. Książki popularnonaukowe konkurują u mnie z tymi fabularnymi jeśli chodzi o miejsce na regale. I choć głównie są to albumy czy leksykony o inne też u mnie nie trudno. Na "Dziki seks" trafiłam dzięki wydawnictwu. Co mnie skusiło? Przede wszystkim urocza okładka i intrygujący tytuł. Ale również opis z tyłu, który zdradza jakże niewielką ilość tego co w środku. Dr. Carin Bondar znana jest miłośnikom fauny przede wszystkim z kanału Discovery Channel. Co znakomita biolożka funduje nam w tej książce? Opowieści z dziedziny uwodzenia i seksu ze świata zwierząt. Co wyróżnia tę pozycję na tle innych? Chyba lekkość stylu, błyskotliwość i poczucie humoru autorki oraz kreatywność w przekazywaniu faktów. " ... ślimaki morskie [...] chociaż przekłucie czoła partnera w czasie seksu może w pierwszej chwili wydawać się absurdalne ( i nadaje zupełnie nowe znaczenie zdaniu: "Nie dzisiaj, kochanie, boli mnie głowa"), w istocie w niezwykły sposób demonstruje potęgę ewolucji."* Choć ciężko to wszystko spamiętać to trzeba przyznać, że na prawdę w fascynujący sposób otwiera nam drzwi do erotycznej części życia zwierząt. Jest to zdecydowanie najsłabiej odkryta dziedzina, gdyż ciężko obserwować życie intymne zwierząt. Z kim lub czym mamy tu do czynienia? Z czułymi kochankami, seryjnymi podrywaczami, niewiernymi partnerami czy kanibalistycznymi samicami. Autorka podzieliła książkę na trzy mniej więcej równe objętościowo części. Spotkanie - bo do tanga trzeba dwojga, seks - przyjemność i zabawa, ale czy na pewno? oraz następstwa - jak daleko zwierzętom do kołysanek i ciepłych kocyków. Każda z nich pokazuje nam plusy i minusy oraz wady i zalety. Mamy tu historie zarówno zabawne jak i okrutne. Te ze świata kręgowców oraz bezkręgowców. Ssaków, ptaków czy owadów. Możemy zobaczyć jak różnorodny jest ich świat mimo, że seks sprowadza się do jednego - rozmnażanie by przedłużyć byt gatunkowi. Ja wiele z zawartych tu informacji znałam, ale nie wszystkie. Jako, że autorka opisała świat zwierząt tak ciekawie, a momentami również zabawnie, że nie przeszkadzał mi zbytnio fakt, że spora część zawartych tu faktów nie była dla mnie nowością. Książka idealna dla tych, który kochają świat fauny. Dla tych, którzy lubią odkrywać świat zwierząt. Ja chętnie zapoznała bym się z innymi pozycjami doktor Bondar. Polecam * - Cytat z "Dziki seks" dr. Carin Bondar, str. 182 Więcej na: www.swiatmiedzystronami.blogspot.com
Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2020-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, #KameralnaWymianaKsiazkowa,

Zwierzęta i reszta świata

Ciekawa pozycja dla miłośników zwierząt. Historie przedstawione w zabawny, ale rzeczowy sposób. Poradnik, który niekiedy nawiązuje też do ludzkich zachowań. Autorka starała się przekazać treści książki w wyjątkowo przystępny sposób. Dodatkowym atutem może być tytuł, który zachęca do lektury.

Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2017-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017, Mam,

Wspaniała książka. Bardzo naukowa a jednocześnie zabawna i napisana prostym językiem. Ważna pozycja dla miłośników zwierząt.

Avatar użytkownika - evkowe
evkowe