Eden – It’s an Endless World! #1

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca Eliaha Ballarda. W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

Informacje dodatkowe o Eden – It’s an Endless World! #1:

Wydawnictwo: Kotori
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Eden – It’s an Endless World! #1

Eden – It’s an Endless World! #1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-07-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

Akcja mangi zostaje osadzona w niedalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość została zdziesiątkowana przez tajemniczy wirus. Depopulacja mocno wpłynęła zarówno na światową politykę, jak i całą ekonomię, pociągając za sobą daleko idące zmiany, które jeszcze bardziej podsycały ogień apokalipsy. Pierwszy rozdział fabuły stanowi tutaj prolog całej historii, starając się pokazać czytelnikowi obraz postapokalipycznego świata, w którym nic nie jest nadmiernie oczywiste. Bohaterami tego wstępu jest homoseksualny naukowiec Layne Morris i dwójka jego podopiecznych Ennoia i Hannah. Cała trójka żyje samotnie w odizolowanym habitacie, który został zbudowany przez człowieka jako miejsce odbudowy rasy ludzkiej. Placówki tego typu miały zebrać ocalałe jednostki, które miały przekazywać swojemu potomstwu odporność na zabójczego wirusa. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z założeniami i przedstawieni tutaj bohaterowie nie są pewni czy przypadkiem nie zostali ostatnimi ocalałymi na planecie. W tej części historii autor umieścił również sporo dobrze rozplanowanych retrospekcji, dzięki którym poznajemy początek końca ludzkości, bezpośrednie następstwa postępującej zarazy i zaczynamy lepiej rozumieć zależności przedstawionego świata. Po takim wstępie fabuła przeskakuje 20 lat do przodu i czytelnik ma okazję oglądać postapokaliptyczny świat oczami chłopca o imieniu Elijah, którzy przemierza wyniszczone tereny Ameryki Południowej i mimowolnie staje się częścią walki o władzę różnych grup ocalałych ludzi.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-06-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

POWRÓT DO EDENU

„Eden: It’s an Endless World” po latach powraca na polski rynek. Po dwunastu latach nieobecności, seria doczekała się wznowienia i dobrze się stał, bo to kawał rewelacyjnej opowieści science fiction, utrzymana w duchy takich legend, jak „Akira” czy „The Ghost in the Shell”. A jednocześnie to także kawał dojrzałego komiksu, który przekonać do siebie potrafi nawet tych, za mangami nieprzepadających.

Niedaleka przyszłość. Tajemniczy wirus spustoszył świat, wymarła znaczna część ludzkości, a sytuacja polityczna i ekonomiczna uległa przemianie. W takim właśnie świecie żyć i radzić sobie przyszło Eliahowi Ballardowi. Ale czy życie w realiach wielkich przetasowań i ciągłych zagrożeń, życie ma jeszcze jakiś sens?

Eden t.5
Hiroki Endo0
Okładka ksiązki - Eden t.5

Piąty tom komiksu o walce ostatnich ludzi na Ziemi z siejącą postrach organizacją Propatria. Tylko dla dorosłych....

Manga Eden 8 It`s an Endless World
Hiroki Endo0
Okładka ksiązki - Manga Eden 8 It`s an Endless World

Ósmy tom mangi z cyklu Eden....