Egzorcysta. Historia prawdziwa

Gdyby nie sprawa Rolanda Doe, nie powstałby najgłośniejszy horror wszech czasów - Egzorcysta.

Najsłynniejszy przypadek opętania w historii Ameryki miał miejsce w st. Louis w 1949 roku I do dziś owiany jest tajemnicą.

Stworzona na kanwie wydarzeń w St. Louis powieść Williama Petera Blatty'ego i jej ekranizacja były fikcją. Natomiast Taylor wchodzi w głąb prawdy o tym, co wydarzyło się w 1949 roku. Śledzi kolejne kroki podejmowane przez rodzinę Robbiego zmagającą się z demonem. Opisuje trudną podróż do St. Louis, niesamowite zjawiska towarzyszące opętaniu i ostateczną walkę stoczoną przez egzorcystę.

Badając tę sprawę przez ponad dekadę, autor wnikliwie przeanalizował dostępne informacje i dokumenty, odwiedził miejsca zdarzeń, dotarł i rozmawiał z wciąż żyjącymi, ostatnimi świadkami. Opisując ją, nie narzuca własnej interpretacji faktów i pozostawia czytelnikowi swobodę oceny. Sam nie wątpi jednak, że te przerażające zdarzenia wywarły niezatarte piętno na osobowości wszystkich ich uczestników. Zapewne pozostawią także ślad w świadomości każdego, kto przeczyta tę książkę.

Troy Taylor urodził się, wychował i mieszka w Illinois. Jest badaczem tematyki zbrodni i zjawisk paranormalnych oraz autorem wielu książek na temat przestępczości, nawiedzeń oraz rozmaitych niewyjaśnionych, często budzących grozę zdarzeń pojawiających się zarówno w amerykańskich legendach, jak i w rzeczywistości. Jest również założycielem American Hauntings - firmy specjalizującej się we wspomnianej tematyce, publikującej książki i organizującej w całym kraju wycieczki oraz rozmaite wydarzenia z nią związane.

Informacje dodatkowe o Egzorcysta. Historia prawdziwa:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-02-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: The Devil Came to St. Louis: The True Story of the 1949 Exorcism

Tagi: Literatura faktu bóg

Kup książkę Egzorcysta. Historia prawdziwa

Egzorcysta. Historia prawdziwa - opinie o książce

"Egzorcysta. Historia prawdziwa" Troy Taylor

Autor opisuje przypadek, który zainspirował Williama Petera Blatty'ego do napisania powieści, która później została zekranizowana.

Taylor wnikliwie zbadał dostępne źródła dotyczące tej sprawy. Nie narzuca czytelnikowi interpretacji. Daje prawo do samodzielnej oceny. Czytelnik sam stwierdzi, czy wierzy w opętanie, czy jednak w manipulację lub chorobę psychiczną.

Książka warta uwagi.

Powrót matki