Eksplozje króla Kaszub

Za przedstawienie swojej historii Bruno Banino otrzymał wyrok śmierci od bezwzględnych ludzi z Wejherowa Śmiechowa i od najbrutalniejszych rzeźników z Półwyspu Helskiego. To jednak nie wszyscy, którzy woleliby, aby ta książka nigdy nie ujrzała światła dziennego. Konsekwentnie szukają go też byli więźniowie ze sztumskiego ośrodka wypoczynkowego i członkowie pionów menadżerskich z wielkich korporacji. Wszyscy są wściekli na to, że jego kontrowersyjna, „brudna” relacja rzuca nowe światło na wydarzenia dziejące się w Polsce. Król Kaszub bez tabu odkrywa nam sekrety hermetycznie zamkniętych środowisk, o których do tej pory niewielu ośmieliło się cokolwiek napisać.
Możecie być pewni, że jego barwne wspomnienia rozluźnią wasze spracowane i stłamszone szarą codziennością neurony niczym literacka kokaina. Książka bowiem ma za zadanie zrelaksować, porwać Was z ekskluzywnego niczym masło mieszkania i przekazać prawdę o wydarzeniach, które działy się tuż obok Was. Dzięki połączeniu powieści awanturniczej z elementami szczerej autobiografii, która bez wątpienia nigdy nie zasłuży na nagrodę Nike, doznacie wielu niezapomnianych chwil. Chwil może czasem bardziej wybuchowych niż afgański bojownik z pasem szahida na polu walki, ale potrafiących wycisnąć łzy nawet z najmniej wrażliwych czytelników.
Przygotujcie się zatem na najgorsze – na bezdech i na osłupienie!
Bimber, chętna młódka i tabakiera,
tak wygląda ciężkie życie kaszubskiego kawalera!

***

The Wieżyca Times: „Eksplozje króla Kaszub to elektryzująca i hipnotyzująca opowieść”

Prorok korporacji: „Wreszcie ktoś obnażył prawdę o czelendżowaniu kejsów, karach za fakapy i wszechobecnym wyścigu szczurów. "

Panorama Kościerzyny: „Kaszubski Forrest Gump”, „ Kaszubski Monty Python”, „Kaszubscy "Chłopcy z Ferajny". Nie da się przejść obojętnie wobec tej historii.

Gryf Lęborski: „podczas czytania omal nie umarłem ze śmiechu, potem zacząłem pić i kiedy wszystko na nowo poukładałem w swojej głowie, ponownie zatabaczyłem z królem w poszukiwaniu prawdy o Polsce w której żyje”

Radio Bardzo Kaszëbë: „Cała prawda o Królu Kaszub. Bez tabu i laurek. Porażająco ujmujące sekrety wielkiego człowieka. Albo go kochasz, albo nienawidzisz”.

Informacje dodatkowe o Eksplozje króla Kaszub:

Eksplozje króla Kaszub - opinie o książce

Avatar użytkownika - nieoczywista
nieoczywista
Przeczytane:2017-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jak można na 344 stronach zmieścić i opisać w zwieciadle satyry tyle tak bliskich nam tematów?
Takiej sztuki mógł tylko dokonać kaszubski król czarnego humoru i groteski Pan Bruno Banino.
W swojej książce, która jest wybuchową mieszanką naszych narodowych kompleksów na temat korporacji, świata pseudokibiców, drobnych przestępców, polityki czy zanużonej ostatnio w coraz bardziej ckliwych komediach romantycznych erotyki, autor bez laurek obnaża sterotypy i pokazuje jaka jest nasza rzeczywistość.

Porównam autora do chirura plastycznego, który swoim piórem czy jak wolicie skalpelem dokładnie, ale bez widocznych blizn ceruje swoje wielobarwne życie, aby jak najmniej zeszpecić pacjenta i jak dokładniej przedstawić nam problemy dzisiejszych czasów.
Widać, że tej książki nie pisał przypadkowy gimnazjalista, tylko człowiek, który nie dostał się na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Koscierzynie, ale który z  powodzeniem skończył Kaszuboznastwo na Akademii Tipsa.

Mi osobiście ta książka, groteska przypadła do gustu, lekko się ją czyta i bardzo wciąga. Eksplozje króla Kaszub mają moją rekomendację, będę przekazywała ją wszystkim moim znajomym!

Avatar użytkownika - juraswawa
juraswawa