Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu

INTELEKTUALNA PODRÓŻ ŚLADAMI NAJWIĘKSZYCH FILOZOFÓW

Co wspólnego mają filozofia i terapia?

Dlaczego wybitni myśliciele tak chętnie spacerowali?

Czy przewidywanie nieszczęść może być pomocne?

I czy filozofia potrafi odpowiedzieć na pytanie, jak wieść szczęśliwe życie?

Eric Weiner, autor bestsellerowej Geografii szczęścia, znów wyrusza w podróż. Tym razem wraz z czytelnikami odwiedza miejsca zawiązane z najbardziej wpływowymi myślicielami w historii, między innymi: Grecję, Japonię, Szwajcarię, Wielką Brytanię i Indie. Podróżując pociągiem, zgłębia myśli najwybitniejszych filozofów i próbuje w nich znaleźć odpowiedź na kluczowe egzystencjalne pytania.

Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu to nie tylko fascynująca podróż w poszukiwaniu mądrości. To także zbiór praktycznych duchowych lekcji, które mogą stanowić dla nas ukojenie w dzisiejszych niespokojnych czasach.

ERIC WEINER

wielokrotnie nagradzany dziennikarz i autor bestsellerów przetłumaczonych na ponad 20 języków. Były korespondent National Public Radio oraz reporter The New York Times. Obecnie współpracuje między innymi z The Washington Post, BBC Travel i AFAR.

Informacje dodatkowe o Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: The Socrates Express: In Search of Life Lessons from Dead Philosophers

Kup książkę Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu

Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu - opinie o książce

Geografia szczęścia
Eric Weiner0
Okładka ksiązki - Geografia szczęścia

W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania autor, wieloletni korespondent National Public Radio w Stanach Zjednoczonych, odwiedza kraje zaliczane do 10 najszczęśliwszych...

Geografia szczęścia. W poszukiwaniu najszczęśliwszych miejsc na świecie
Eric Weiner0
Okładka ksiązki - Geografia szczęścia. W poszukiwaniu najszczęśliwszych miejsc na świecie

PODRÓŻ PO NAJSZCZĘŚLIWSZYCH MIEJSCACH NA ŚWIECIE Co sprawia, że dany kraj uznawany jest za szczęśliwy? Czego zazdrościmy mieszkańcom innych państw...