Ekstaza w wersji pop. Poszukiwania mistyczne w kulturze popularnej

Książka o wzajemnym przenikaniu się kultury popularnej i sakralnej, które tworzą wzajemnie wspierający się i uzupełniający związek. Miejsce doznań mistycznych w kulturze popularnej.

Ekstaza w wersji pop, wychodzi od zreferowania założeń i treści przekazywanych przez tradycyjną mistykę, by następnie pokazać jej mutacje w kulturze popularnej aż do pełnego rozkwitu poszukiwań mistycznych w ramach tworu zwanego Erą Wodnika.

UWAGI DO WYDANIA DRUGIEGO

Ekstaza w wersji pop powstała na bazie pracy doktorskiej obronionej przeze mnie w maju 2006 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Dwa lata później ukazała się drukiem nakładem Wydaw-nictw Akademickich i Profesjonalnych. W 2010 roku wydawnictwo to zostało przejęte przez Oficynę Wy-dawniczą Łośgraf. Wtedy też pojawiła się koncepcja wydania książki w wersji elektronicznej w prowadzo-nym przeze mnie wydawnictwie e-bookowo.

Obecna wersja została wzbogacona o dwie recenzje znajdujące się na końcu publikacji. Zachowano ponadto oryginalną treść, dokonując jedynie nieznacznych poprawek, gdyż, jak okazało się po tych kilku latach, wiele kwestii pozostało nadal aktualnych, a te, które już się zdezaktualizowały zostały bądź zmodyfikowane, bądź pozostawione jako świadectwo stanu nauki i myślenia swojego czasu. Pozostaje mi jedynie zaprosić do lektury.

Autorka

Pierwsze wydanie książki: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne - do nabycia na stronie internetowej:

Informacje dodatkowe o Ekstaza w wersji pop. Poszukiwania mistyczne w kulturze popularnej:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2012-05-10
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-62480-33-3

Kup książkę Ekstaza w wersji pop. Poszukiwania mistyczne w kulturze popularnej

Ekstaza w wersji pop. Poszukiwania mistyczne w kulturze popularnej - opinie o książce

Zacznij pisać! Motywacyjny poradnik pisarza
Katarzyna Krzan0
Okładka ksiązki - Zacznij pisać! Motywacyjny poradnik pisarza

\"Pisanie jest mieszaniną techniki i talentu. Pisarz jest natchnionym, przepełnionym pasją tworzenia wirtuozem pisarskiego rzemiosła.\"\r\nZacznij pisać...

Ekstaza w wersji pop. Poszukiwania mistyczne w kulturze popularnej
Katarzyna Krzan0
Okładka ksiązki - Ekstaza w wersji pop. Poszukiwania mistyczne w kulturze popularnej

Forget Me Not
Julie Soto