Elementarz Ważnych Słów. Zdrowie

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.

Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli - zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.

Z tomu Zdrowie dziecko dowie się, jak dbać o zdrowie, dlaczego to takie ważne, i czy zdrowie polega tylko na dbaniu o ciało.

Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak pracować z książką i rozmawiać z dzieckiem o kwestiach związanych ze zdrowiem i dbaniem o siebie.

Informacje dodatkowe o Elementarz Ważnych Słów. Zdrowie:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-01-26
Tytuł oryginału: Big Words for Little People. Being Healthy

Kup książkę Elementarz Ważnych Słów. Zdrowie

Elementarz Ważnych Słów. Zdrowie - opinie o książce

~"ZDROWIE" to pierwszy tom z nowego cyklu ELEMENTARZ WAŻNYCH SŁÓW, który został wydany pod nakładem @wydawnictwo_słowne_młode
Jest to niezwykła skarbnica wiedzy dedykowana w dużej mierze przedszkolakom (3+) która ma za zadanie w łatwy sposób, wspomóc rodziców w wyjaśnianiu trudnych słów, które nie zawsze są zrozumiałe przez naszych odkrywców.
Nowe, czasem trudne hasła, to elementem otaczającego nas zewsząd świata, które z każdym dniem poznają nasze dzieci.
~ Dzięki twardej kolorowej oprawie, ciekawych ilustracji oraz małej ilości tekstu, mali odbiorcy chłoną nowe słowa na temat szeroko pojętego określenia "zdrowie".
Dzięki tej lektury nasze dzieci, dowiedzą się jak ważna jest poranna higiena osobista, zdrowe jedzenie, ruch na świeżym powietrzu, pozytywna energia, kontakt z drugim człowiekiem, dobry humor oraz odpoczynek czyli tzw. ładowanie baterii.
Oprócz pozytywnych skutków wpływających na nasze zdrowie, samopoczucie dowiemy się czym są dla nas alergie, kiedy mogą być niebezpieczne, na co możemy być uczuleni i kto może nam pomóc, gdy użądli nas np.pszczoła.
~W książce został również poruszony w bardzo obrazowy sposób temat: dbania o swoje bezpieczeństwo oraz jakość snu, która ma kluczowy wpływ na regenerację naszego mózgu i ciała.
~ Oprócz wyczerpującego kompendium wiedzy związanego ze zdrowiem, na końcu książeczki my rodzice, możemy skorzystać z 10 ciekawych pomysłów na pracę z lekturą.
~Elementarz ważnych słów - to prawdziwa kopalnia wiedzy dzięki, której możemy wchodzić w interakcje z naszymi dziećmi.
Rzekłabym nauka poprzez zabawę, czyli to co tygryski lubią najbardziej ❤️
Serdecznie polecamy razem z Gabryśkami. J.K

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-02-20,

"Elementarz ważnych słów. Zdrowie" to idealna książeczka dla najmłodszym czytelników. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się jak ważna jest poranna higiena, zdrowe jedzenie, ćwiczenia, pozytywna energia i dobry humor.
Każdy ma swój sprawdzony sposób na miłe spędzanie czasu i oczyszczenie umysłu.
Dzieci dzięki tej książeczce dowiedzą się jaką ważną rolę dla naszego dobrego samopoczucia ma słońce.
Zdrowie to również niestety alergie. Ważne, żeby wiedzieć na co jesteśmy uczuleni.
W książce poruszony jest również temat bezpieczeństwa i snu.
Na końcu książki znajdziemy słowniczek ważnych słów, jak również kilka ciekawych pomysłów na pracę z książką.
Książeczka wzbogacona jest o ciekawe ilustracje.

Elementarz Ważnych Słów. Nasz świat
Helen Mortimer0
Okładka ksiązki - Elementarz Ważnych Słów. Nasz świat

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata...

Elementarz Ważnych Słów. Szczęście
Helen Mortimer0