Elena. Burzliwe lato

Elena nie wyobraża sobie życia bez koni. Kiedy siedzi w siodle, zapomina o całym świecie - no, może z wyjątkiem Tima, chłopca z konkurencyjnej stadniny, którego kocha, ale z któym z powodu zadawnionych konfliktów rodzinnych nie może być. Mroczna tajemnica rodzinna sprawia, że młodzi ludzie wciąż muszą się kryć ze swoim uczuciem. Pojawia się też dodatkowy problem - w okolicy zaczynają ginąć konie. Elena i Tim przypadkowo znajdują się w centrum dramatycznych wydarzeń i ryzykują życie, by rozwiązać zagadkę złodziejskiej szajki. Muszą też znaleźć odpowiedź na pytanie - co jest silniejsze: miłość czy nienawiść?

Informacje dodatkowe o Elena. Burzliwe lato:

Elena. Burzliwe lato - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2022-11-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Elena radzi sobie w siodle coraz lepiej. Nawiązuje niemal magiczną więź z Quintano, którego trenuje, a jej własny młody ogier Fritzi zdobywa doskonałe oceny i budzi zazdrość innych jeźdźców. Niestety dziewczyna nie czuje się w pełni szczęśliwa. Nadal nie może publicznie spotykać się ze swoim ukochanym chłopakiem Timem, a Ariane - dziewczyna, której szczerze nie znosi - staje się jeszcze bardziej zajadła i wroga niż dotychczas. Gdyby tego było mało, w bliskiej okolicy zaczynają ginąć młode konie sportowe. Elena i Tim przez przypadek stają się częścią kryminalnej zagadki.
,,Elena. Burzliwe lato" to druga część, którą czytało mi się tak samo dobrze jak pierwszą książkę. Wciąga od pierwszych stron, akcja toczy się żwawo, bohaterowie dają się lubić, nie brakuje również zwrotów akcji. Bardzo podoba mi się, że książka napisana jest profesjonalnie w kontekście używania terminów występujących w jeździectwie. Widać, że Nele Neuhaus zna się na rzeczy i doskonale operuje jeździeckim żargonem. Książkę polecam jednak każdej nastolatce, niezależnie od tego czy jeździ konno.

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-11-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

W tej części ponownie zawitamy do stadniny i będziemy mogli towarzyszyć Elenie w dalszych peryoetiach, jakie szykuje dla niej życie. Dziewczynka po raz kolejny będzie musiała stawić czoła zazdrosnemu bratu i wraz z grupką przyjaciół, rozwikłać zagadkę, rodem z kryminałów!

Farma staje w obliczu zagrozenia, a najlepsze konie nie mogą już czuć się bezpiecznie. Zaczyna się walka o przetrwanie, która nie dla wszystkich zakończy się dobrze.

Czy Elenie uda się utrzymać ulubionego wierzchowca z dala od złodziei koni?

Muszę przyznać, że po raz kolejny zaczęłam czytac i przepadłam. Autorka ma niesamowita zdolność do pisania książek, które bez problemu czytelnik jest sobie w stanie wyobrazić. Na każdej stronie czic miłość do koni i niesamowitą wiedzę. Śmiało mogę napisać, że autorka zaraża swoim zamiłowaniem. ???

Nie obyło się również bez chwil grozy, którymi @nele_neuhaus_autori uwielbia koloryzować swoje powieści. To dzięki nim akcja nie zwalnia, a człowiek nie może się doczekać, kiedy znajdzie się na kolejnej stronie.

Choć kilka wątków rozpoczętych w pierwszym tomie, zostali zakończonych, to i tym razem nie pozostaliśmy z masą pytań.

Za każdym razem, kiedy kończę czytac któryś z tomów, dopada mnie niesamowita pustka. Zżywam się z bohaterami i na czas lektury zatapiam się w ich świecie. Obawiam się dojścia do ostatniego, ponieważ chciałabym, aby ich historia wcale się nie kończyła. Jestem pewna, że Eleny nie poskromi nawet dorosłość, dzięki czemu będziemy mogli wspólnie przeżywać kolejne lata jej życia.

Tym razem rodzice dziewczynki zaczęli liczyć się z ich zdaniem, a także zaczęli poświęcać Elenie o wiele więcej uwagi. Tego brakowało mi w pierwszym tomie, ale to było akurat zamierzone.

Gorąco polecam i dziękuję za egzemplarz recenzencki ???

Kto sieje wiatr
Nele Neuhaus0
Okładka ksiązki - Kto sieje wiatr

Kolejny świetny kryminał  z górami Taunus w tle. Tym razem akcja toczy się wokół śledztwa związanego z farmą wiatrową, przeciwko której...

Elena. Fałszywy trop
Nele Neuhaus0
Okładka ksiązki - Elena. Fałszywy trop

To już szósty wyczekiwany tom z serii ELENA. W czasie przejażdżki w lesie Elena i jej najlepsza przyjaciółka Melike ratują sarenkę. Zaniepokojony leśniczy...