Ella i szantażysta. Ella, tom 1

- Cześć, jestem Ella. Mam fajnych kolegów i całkiem fajnego nauczyciela, ogólnie fajną klasę i szkołę...

,,Ella i przyjaciele" to seria bardzo śmiesznych książek, których bohaterami są Ella i jej koledzy z klasy. Szkołę, nauczycieli, kolegów poznajemy z perspektywy Elli. Dowcip przemówi do każdego, bez względu na wiek i rozbawi dzieci, rodziców i nauczycieli.

Książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków i stały się obowiązkową pozycją na półkach dzieci we Francji, Niemczech, Estonii, Norwegii, Rosji czy na Węgrzech. W samych Niemczech książki o Elli sprzedały się w około 500 000 egzemplarzy.

Informacje dodatkowe o Ella i szantażysta. Ella, tom 1:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2021-10-13
Tytuł oryginału: Ella ja kaverit

Tagi: Opowieści o szkole dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Ella i szantażysta. Ella, tom 1

Ella i szantażysta. Ella, tom 1 - opinie o książce

"Ella i szantażysta"
Timo Parvela
il. Katarzyna Koczubiej-Pogwizd
@wydawnictwo_dwukropek
Przedstawiam Wam Elle - uczennicę pierwszej klasy i jej przyjaciół - Hannę, Tukkę, Samppa i Patema. Razem tworzą jedyną w swoim rodzaju zgraną paczkę przyjaciół. Wszyscy lubią szkołę, a za swoim nauczycielem totalnie przepadają. Niestety w szkole dzieje się coś niedobrego. Nauczyciel od pewnego czasu chodzi zamyślony, zapomina zadawać dzieciom prace domowe i nawet przestał uciszać podopiecznych na lekcjach. Mało tego regularnie dostaje tajemnicze listy, przez które jego dziwne zachowanie przybiera na sile. Uczniowie są tym mocno zaniepokojeni i koniecznie chcą pomóc swojemu nauczycielowi.
Domyślają się, że za listami stoi szantażysta, chcący pozbawić nauczyciela ostatniego grosza na rzecz okupu.
Dzieci postanawiają śledzić nauczyciela, by rozwiązać zagadkę i ostatecznie nie dopuścić do przekazania pieniędzy szantażyście. Ich głowy są pełne pomysłów i nie do końca dopracowanych planów, ale wytrwale działają, aż dojdzie do wyczekiwanego spotkania.

Ella i jej przyjaciele są świetnym potwierdzeniem, że dzieci beż żadnych wątpliwości mają bardzo bujną wyobraźnię. Żartobliwy ton, świetne dialogi oraz wplecione śmieszne sytuacje tworzą przebojową i wciągającą książkę.
Ella bardzo mi się spodobała i myślę, że fajnie by było należeć do jej paczki przyjaciół.

Ella w teatrze. Ella, tom 2
Timo Parvela0
Okładka ksiązki - Ella w teatrze. Ella, tom 2

Klasa Elli dostała zadanie - ma zorganizować szkolne przedstawienie. To oczywiście spędza sen z powiek panu nauczycielowi. Aby zainspirować klasę zabiera...

Dzwoneczek. Cienie, tom 1
Timo Parvela0
Okładka ksiązki - Dzwoneczek. Cienie, tom 1

Siódmoklasista Pete szepcze do ucha mikołajowi w galerii handlowej rozpaczliwe życzenie świąteczne - aby jego przyjaciółka Sara wyzdrowiała z nieuleczalnej...