Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki. Tom 14

Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka dołącza do klubu miłośników zwierząt i bierze udział w akcji poszukiwania domów dla bezdomnych kotów. Kiedy zaginie Fiolka, ich ukochana podwórkowa kotka, która zawsze chodzi własnymi drogami, przyjaciele wyruszą na misję poszukiwawczą, a ta doprowadzi ich do... kociego schroniska. Zauroczeni tymi mądrymi zwierzętami zorganizują wielką akcję na rzecz czworonożnych przyjaciół. Czy czekające na adopcję kociaki znajdą kochających opiekunów i wspaniałe domy? I czy Emi, Franek, Flora, Faustyna i Aniela z pomocą Lucka, Czekolady i pewnej kociej ekspertki odnajdą Fiolkę? Nie wykręcajcie kota ogonem i przeżyjcie kolejne szalone przygody z Tajnym Klubem Superdziewczyn.

Informacje dodatkowe o Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki. Tom 14:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-05-18

Kup książkę Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki. Tom 14

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki. Tom 14 - opinie o książce

Mama Emi zmienia pracę, co wiąże się z kilkoma zmianami w ich życiu. Zaczyna się od wielkich porządków, do których początkowo dziewczynka podchodzi dość sceptycznie, jednak później okazuje się, że przy okazji można znaleźć wiele skarbów. Kiedy wszystko jest gotowe pora na spotkanie z przyjaciółmi i zebranie ich klubu. Okazuje się, że znika kotka Faustyny i Felka. Oczywiście wszyscy zamierzają pomóc w jej odnalezieniu. Pora na kolejną akcję tym razem pod tytułem „Gdzie jest Fiolka?”. Jak się potoczy? Czy kotka się odnajdzie?

Emi i jej przyjaciele goszczą u mnie w domu od dawna i coś mi się wydaje, że nigdy nie przestaną :) W kolejnym tomie poznamy kolejne przygody bohaterów, a jednocześnie dowiemy się bardzo dużo na temat adopcji zwierząt. Moim zdaniem to będzie doskonała lektura, jeśli nasza pociecha marzy o własnym zwierzątku. Dowie się z niej nie tylko o plusach takiej adopcji, ale również o obowiązkach, jakie spadają na właściciela.

W książce znajdziemy urocze, czarno białe ilustracje.

Według mnie książka jest ciekawa, a przy tym wartościowa. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

"(…) na lekcjach słuchamy o takich organizmach jak pantofelek, a nikt nie przygotowuje nas do opieki nad kotami czy psami"

Mama Emi zmienia pracę, a to wywraca ich życie do góry nogami. Muszą oni ułożyć nowy plan dnia każdemu członkowi rodziny. Do tego rodzicielka poczuła potrzebę robienia porządków i namawia do tego córkę. Emi niechętnie zaczyna sprzątać, ale odnajduje…
Przekonuje się, że warto od czasu do czasu uporządkować swój pokój. Na spotkanie z grupką przyjaciół zabiera odnaleziony projekt. To miało być inne niż zawsze zebranie Tajnego Klubu, ponieważ przyjaciele mieli na nie przyprowadzić swoje zwierzaki. Okazało się, że Faustyna nie przyniosła Fiolki – swojej kotki, ponieważ ona zaginęła.
Grupa nie pozostaje obojętna na smutek koleżanki i aktywnie bierze udział w poszukiwaniach. Ogłasza nową, tajną misję „Gdzie jest Fiolka?”.
Franek przyprowadza ekspertkę od kotów, Inkę, która pomaga przyjaciołom. Lucek również nie pozostaje obojętny. Wszyscy się angażują. Dzięki mamie Emi dzieci dowiadują się o Pani Malinie, która prowadzi tymczasowy dom adopcyjny. Dzieci stawiają sobie kolejne wyzwanie. Obiecują znaleźć domy dla Nutki, Mini, Oreo i Frozen.
Czy Fiolka się odnajdzie? Czy uda się klubowi zrealizować obietnicę złożoną Pani Malinie?

Autorka przemyca w książce dużo wiedzy na temat kotów, opieki nad nimi, behawiorystyki i zoopsychologii. Pisze ona o ważnych wartościach, tj. pomoc ludziom i zwierzętom, szacunek do innych, wrażliwość, współpraca i przyjaźń. Pokazuje, że dzieci też mogą być pomysłowe, twórcze i przedsiębiorcze. W książce zwraca również uwagę na ważny aspekt odpowiedzialnej adopcji zwierząt ze schroniska. Adopcja musi być świadomą i przemyślaną decyzją, ponieważ opieka nad zwierzęciem wymaga zaangażowania i czasu, który opiekun musi poświęcić na spacer i zabawę z pupilem.

Choć mam naście lat to uwielbiam tę serię i nie mogę się doczekać kolejnej części.

Polecam. Jeśli planujesz wziąć zwierzątko do domu, to jest to idealna książka dla Ciebie. Pamiętaj „(…) koty potrafią się odwdzięczyć”.
Mam nadzieję, że zachęciłam Was do sięgnięcia po tę serię.

Zaginęła Fiolka, ulubiona kotka klubu. Dzieciaki organizują akcję poszukiwawczą, do której angażują kociego behawiorystę. Trafiają do schroniska dla kotów, w którym jest gromada kociątek szukających nowego domu. Akcję poszukiwawczą Fiolki łączą z poszukiwaniem domów dla tych maluchów.

Książka uczy empatii, miłości i szacunku dla zwierząt, kreatywności.

Polecam całą serię.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-07-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Kolejna książka dla dzieci/młodzieży, która mnie urzekła i z której dużo się dowiedziałam na temat kotów.

Gdy ginie Fiolka, ukochany kot Felka grupka przyjaciół z tajnego klubu postanawia zrobić wszystko by go odnaleźć. Z pomocą przychodzi Inka, która ma niesamowitą wiedzę o kotach.

I to dzięki niej czytelnik dowiaduje się, jak i kiedy koty zostały udomowione przez człowieka, co takiemu kotu grozi na wolności oraz jak rozpoznać co nasz kot lubi a czego nie.

Oprócz tego dowie się jak przebiega proces adopcji czworonoga, jakie kryteria trzeba spełnić i z jaką odpowiedzialnością będzie trzeba się zmierzyć. Jak powiedział patron ekologii "zwierzęta to nasi mniejsi bracia".

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Agnieszka Mielech0
Okładka ksiązki - Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Emi to dziewczynka taka jak ty. Wraz z mamą, tatą i czekoladowym labradorem Wedlem mieszka w dużym mieście w domu Na Bateryjce. Emi ma zwariowanych przyjaciół:...

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Źrebaki i rumaki
Agnieszka Mielech0
Okładka ksiązki - Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Źrebaki i rumaki

Piąty tom przygód rezolutnej Emi i jej przyjaciół z Tajnego Klubu. Nowy rok szkolny na pewno będzie wyjątkowy - przecież do Tajnego...