Prezentowana książka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to encyklopedyczny opis blisko dwustu klubów warszawskich i podwarszawskich, działających w Warszawie i jej najbliższych okolicach w okresie międzywojennym, druga - to opis dziejów kultury fizycznej Warszawy i okolic, pokazujący m.in. polityczne i społeczne uwarunkowania rozwoju sportu stołecznego, udział sportowców warszawskich w Igrzyskach Olimpijskich, osiągnięcia warszawskich klubów sportowych, przedstawiający infrastrukturę sportową (stadiony, przystanie, sale gimnastyczne, lodowiska) i pozasportową rolę kultury fizycznej w życiu warszawiaków. Praca jest bardzo bogato ilustrowana zdjęciami, pochodzącymi - przede wszystkim - z prasy międzywojennej oraz z zasobów Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, oraz klubowymi herbami.

Informacje dodatkowe o Encyklopedia klubów sportowych Warszawy i jej najbliższych okolic w latach 1918-39:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Data wydania: b.d
Kategoria: Sport

Kup książkę Encyklopedia klubów sportowych Warszawy i jej najbliższych okolic w latach 1918-39

Encyklopedia klubów sportowych Warszawy i jej najbliższych okolic w latach 1918-39 - opinie o książce

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;