Estera

Tom 1 cyklu Królewskie piękno

Opowieść o pięknie, które kruszy twarde serca tyranów.
I o kobiecej sile, która musi pokonać zamieszkujące w nich demony.
Beztroskie życie Hadassy kończy się, kiedy zostaje porwana do haremu króla Kserksesa. Młoda Żydówka w jednej chwili traci wszystko – wolność, rodzinę, a nawet imię. By ukryć swą prawdziwą tożsamość, nazywa siebie Esterą.

Miała być jedną z wielu nałożnic władcy, jednak niespotykane piękno dziewczyny sprawia, że Kserkses oddaje jej nie tylko serce, ale i królestwo. Niestety, pałac okazuje się dla Estery złotą klatką, a serce tyrana skrywa w sobie demony, z którymi trudno wygrać.

Czy niewinna dziewczyna ośmieli się przeciwstawić najpotężniejszemu władcy?
Czy zaryzykuje wszystko, aby stanąć w obronie tego, co słuszne?
Fascynująca opowieść o rozpalającej wyobraźnię biblijnej królowej Esterze. Dzięki wiedzy i pasji autorka mistrzowsko ożywia historię kobiety, którą znamy z kart Biblii, i zagląda w jej duszę.

Pokazuje świat pełen intryg, zdrad, bogactwa i wielkich namiętności. Świat, w którym jednego dnia można zasiąść na tronie, a nazajutrz ryzykować życie w obronie ideałów.
Początek serii „Niebezpieczne piękno” bestsellerowej pisarki Angeli Hunt, która sprzedała na świecie ponad 5 milionów egzemplarzy swoich książek

Informacje dodatkowe o Estera:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-03-09

Kup książkę Estera

Estera - opinie o książce

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Niebywale egzotyczna lektura, która fascynuje i zadziwia. Na początku trudno było mi się odleźć w świecie, w którym przyszło żyć tytułowej Esterze. Ale w miarę jak poznawałam zasady etykiety i styl życia Żydówek tym bardziej byłam oczarowana. Angela Hunt z niebywałą lekkością i precyzją przedstawia historię kobiety, którą wydawać by się mogło dobrze znamy z Biblii a mimo to odkrywamy ją na nowo.
Hadessa (bo tak naprawdę ma na imię bohaterka książki) już, jako młoda dziewczyna wiedziała, że piękno kobiety to jej największa siła. Zdawała sobie sprawę, że dzięki urodzie może wieść życie, o jakim marzy. Uważała siebie za taką samą a jednak inną niż inne dziewczynki. Wciąż porównywała siebie do innych i nie dostrzegała swojej niepowtarzalnej urody. Z czasem jednak zmieniło się to i stało jednocześnie jej największą bronią. Hadessa nawet nie śmiała marzyć o życiu w pałacu jednak los bywa przewrotny. Młoda Żydówka zostaje porwana do haremu króla Kserksesa. Tracąc swoje dotychczasowe życia kobieta przybiera imię Estera. Jej przeznaczeniem było zostać jedną z wielu nałożnic władcy, jednak jej niebywałe piękno podbija serce Kserksesa i kobieta zostaje królową. Teraz musi zmierzyć się z życiem w złotej klatce, która pełna jest intryg, zdrad i problemów. Estera będzie musiała stać się królową, o której sama kiedyś śniła. Mądrą, sprawiedliwą i silną. Jej droga nie będzie usłana różami, ale będzie ona wyjątkowa i inspirująca.
„Estera. Królewskie piękno. Niebezpieczne piękności” to zaskakująca lektura. Na pierwszy rzut oka wydawała mi się zachowawcza jednak im więcej czytałam tym bardziej przekonywałam się, że jest to książka wielowymiarowa. Znajdziemy w niej cały wachlarz emocji, zwroty akcji, intrygującą fabułę, ciekawe postacie. Autorka pisze niebywale lekko i barwnie. Przedstawia nam losy Estery nie tylko jej oczami, ale również Charbona, który jest najbliższym sługą króla. Jest to ciekawy zabieg, który daje nam inny punkt widzenia na całą historię. Niebywale ciekawa historia! Książka mile mnie zaskoczyła a jej lektura sprawiła mi ogromną radość. Gorąco polecam!

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Kim była Estera? Tytułowa bohaterka książki Angeli Hunt to postać biblijna, królowa o barwnym życiu. I chociaż okładka może nam sugerować, że to romans to w praktyce jest to opowieść o sile kobiety. Autorka dobrze się przygotowała do tworzenia w, bądź co bądź, trudnym gatunku i to musiało skończyć się sukcesem.

Angela Hunt świetnie poradziła sobie z przedstawieniem postaci, tak że stworzyła kobietę realną, z wadami, z zaletami, pokazała przemiany, dorastanie i to jak życie kształtowało jej charakter. Oprócz świetnej cześci fabularnej również styl autorki jest bardzo dobry, lekko płynie się przez całą powieść, a czytanie to czysta przyjemność.

Estera to książka historyczna, która Was zaskoczy. Pełna miłości, ale i zdrady, intryg i spisków. Dla koneserów gatunku pozycja obowiązkowa, ale również fani obyczajówek będą usatysfakcjonowani. Mnie się podobała i czekam na kolejne książki z serii Niebezpieczne piękno.

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2020-03-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Jutro (09.03) rozpocznie się Święto Purim, przypadające w ostatnią pełnię księżyca przed wiosenną równonocą, która przypada 14 dnia miesiąca adar. To radosne żydowskie święto zostało ustanowione przez królową Esterę, Żydówkę, która zawładnęła sercem króla Persji – Kserksesa (w Biblii występuje pod imieniem Aswerus, które jest łacińską transkrypcją hebr. formy Achaszwerosz, natomiast imię Kserkes jest grecką wersją imienia tego władcy). Historię tego święta można poznać w książce „Estera. Królewskie piękno” autorstwa Angeli Hunt. Powieść rozpoczyna cykl „Niebezpieczne piękno” (już nie mogę się doczekać kolejnych tomów).

Powieść „Estera. Królewskie piękno” to opowieść o żydowskiej dziewczynie Hadessie oparta o historię przedstawioną w biblijnej „Księdze Estery” i „Dziejach” Herodota. Angela Hunt na kanwie tych dwóch przekazów zbudowała porywającą opowieść o miłości, intrygach miłosnych i politycznych, wierze w Boga a także niewyobrażalnej samotności, mimo tłumu otaczających ludzi.

Persja. V w. p.n.e. Hadessa, jest nastolatką mieszkającą w perskim mieście Suza. Jak każda nastolatka uwielbia spotkania ze swoją przyjaciółką, rozmowy o chłopakach, strojach i nieosiągalnym życiu w królewskim pałacu. Hadessa jest jednak inna od reszty obywateli Persji. Hadessa jest Żydówką, czci innego boga, niż bóg Persów. Żyje w zamkniętej społeczności, której zwyczaje nie zawsze są zrozumiałe dla sąsiadów. Hadessa jest sierotą wychowywaną przez swojego kuzyna Mordechaja (w Biblii występuje pod imieniem Mardocheusz) i jego żonę Miriam (nie wspomniana w Biblii) i zgodnie z żydowską tradycją, to jej opiekun wybiera dla niej męża. Jej przyszłym mężem ma zostać Benjamin, jej przyjaciel z dzieciństwa. Chcąc chronić swoją podopieczną przez rozkazem króla Kserksesa, który nakazał sprowadzić do pałacu wszystkie piękne dziewczęta z całego królestwa, Mordechaj wysyła Hadessę w towarzystwie Benjamina i jego ojca do Jerozolimy, gdzie mają nastąpić ich oficjalne zaślubiny. Niestety, na grupę podróżnych napadają handlarze niewolników i Hadessa trafia do pałacu i czeka ją los, przed którym starał się ustrzec jej opiekun. Aby chronić się Hadessa zmienia imię i zostaje Esterą. Trafia do Domu Dziewic, gdzie pod czujnym okiem eunuchów zaczyna się uczyć śpiewu, tańca i sprawiania przyjemności królowi.

Kiedy przychodzi jej noc, jej uroda, bezpretensjonalność i szczerość wprawiają króla Kserksesa w zachwyt. Na tyle mocno, że zwykła dziewczyna, której przeznaczeniem było zostać żoną uczciwego Żyda, zostaje żoną króla Persji, jego królową. Wraz z tym zaszczytem, życie Estery zmienia się jeszcze bardziej. Już nigdy nie będzie mogła opuścić pałacu, już nigdy nie będzie „wolna”, będzie musiała przestrzegać zasad, których będzie musiała się szybko nauczyć, albo straci życie.

Tak zaczyna się historia Estery, pięknej i mądrej żony Kserksesa. Kobiety, która uratowała Żydów mieszkających w Persji i która ustanowiła Święto Purim.

Opowieść o Esterze poznajemy z perspektywy dwóch narratorów: samej Hadessy i eunucha Charbona, zaufanego sługi króla. Dzięki takiej narracji czytelnik poznaje nie tylko myśli głównej bohaterki, a także otaczający ją świat – zwyczaje panujące w Persji i pałacu władcy, potrawy jakie były spożywane przez różne warstwy społeczne.

Angela Hunt prowadzi opowieść ze swadą, wciągając czytelnika coraz bardziej w świat Estery. Barwne i plastyczne opisy krajobrazów, architektury, okryć i postaci sprawią, że przewracając kolejne strony powieści, czytelnik ma przed oczami barwny film o odległej i orientalnej Persji.

„Estera. Królewskie piękno” to pozycja nie tylko dla wielbicieli historii. Jeśli boicie się „opowieści biblijnej”, to nie musicie się bać. To bardziej powieść obyczajowa, gdzie znajdziemy miłość i zdradę, wierność i intrygę, samotność, depresję, męstwo.

Jeśli następne tomy będą podobne do tego, to już nie mogę się doczekać, żeby je przeczytać.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Czy niewinna dziewczyna ośmieli się przeciwstawić najpotężniejszemu władcy?
Czy zaryzykuje wszystko, aby stanąć w obronie tego, co słuszne?

Opowieść o pięknie, które kruszy twarde serca tyranów.
I o kobiecej sile, która musi pokonać zamieszkujące w nich demony.

"Estera" jest pierwszą częścią trylogii Niebezpieczne piękności. Zanim zaczęłam czytać tę książkę, miałam sporo obaw, co do tego, czy autorka nie zanudzi mnie suchymi opisami historii. Ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Ta powieść wciągnęła mnie już od pierwszej strony, a im dalej, tym robiło się dużo ciekawiej. Obserwujemy niepokojące sytuacje i wydarzenia. Autorka prowadzi nas poprzez walki o władzę, liczne intrygi i przepychanki na królewskim dworze. Zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Niezwykle sugestywnie została przedstawiona religia, tradycja, kultura i obyczaje starożytnej Persji, czyli życie ludzi w V w. p.n.e.

Narracja prowadzona jest na dwa głosy: tytułowej Estery (Hadassy) i wiernego sługi króla, niewolnika Charbona. Angela Hunt podeszła do postaci Estery w sposób, który pozwala czytelnikowi zżyć się z nią, współczuć jej, zrozumieć. Ale przede wszystkim kobieta imponuje duchem walki i determinacją. Tym, że mimo niepowodzeń, nie poddaje się. Zabrakło mi jedynie ukazania wydarzeń z punktu widzenia króla. Myślę że wówczas cała historia nabrałaby jeszcze większych rumieńców.

"Chciałem, żeby królowa Estera była maścią na najgłębsze rany mojego króla. Czułem, że może mu pomóc, gdyby tylko pozwolił jej zajrzeć za maskę, którą nosił."

Historia ta pokazuje, że droga do spełniania marzeń niejednokrotnie przynosi ból i cierpienie. W tamtej epoce kobiety miały naprawdę trudno. Otaczał je świat pełen kłamstw i intryg, ale mimo odrzucenia, samotności czy zdrady, jakoś musiały sobie radzić.

"Królowa Estera. Powtarzałam to nieznajome imię, powoli, jakby sprawdzając jego rozmiar. Nie pasowało do mnie, wisiało na mnie jak za luźny płaszcz i ciążyło mi na ramionach."

Niesamowicie urzekł mnie styl i język, jakim ta książka została napisana. Idealnie pasuje do czasów, w jakich toczy się akcja. To tylko dobitniej podkreśla to wszystko, o czym czytamy. Jestem pod wrażeniem przygotowania merytorycznego autorki, która zadbała o to, by to, co przedstawia na kartach książki pokrywało się z faktami historycznymi. Ale oprócz tego udanie wkomponowała w fabułę fikcję literacką.

Na końcu książki zawarto pytania do dyskusji, które skłaniają do refleksji i pobudzają do szerszego zapoznania się z postacią Estery.

"Estera" to fascynująca opowieść pełnego kontrastów świata intryg, zdrad, bogactwa i wielkich namiętności. Czy wstąpicie na dwór króla Kserksesa i dacie się porwać tej historii? Jeśli lubicie powieści oparte na historycznych wydarzeniach - sięgajcie śmiało!

Angela Hunt0
Okładka ksiązki - Narodzenie. Jedna rodzina. jedna podróż. Jedno dziecko, które odmieni świat. Na zawsze

Powieść powstała na podst. scenariusza filmowego Mike`a Richa. Angela Hunt pragnie przybliżyć współczesnemu czytelnikowi ludzi, którzy żyli w czasie cudów...

Wiadomość. HIstoria drugiej szansy
Angela Hunt0
Okładka ksiązki - Wiadomość. HIstoria drugiej szansy

Jedna wiadomość może zmienić los każdego z nas. Peyton MacGruder, dziennikarka "Tampa Times" otrzymuje od nieznanej kobiety kartkę z wiadomością pochodzącą...