Ex Machina, tom 5

Piąty i ostatni tom znakomitej opowieści łączącej kryminał i thriller polityczny z science fiction.

Mitchell Hundred jest burmistrzem Nowego Jorku, ma również ambicje prezydenckie, kiedyś jednak był superbohaterem znanym jako Potężna Machina. Chociaż polityk od kilku lat stara się pomagać mieszkańcom metropolii w oficjalny sposób, jego tajemnicza przeszłość właśnie teraz daje o sobie znać. Mitchell dowiaduje się wstrząsającej prawdy o źródle, z którego pochodzą jego moce, a potężne siły planują wykorzystać go w swoich planach dotyczących całego świata.

Scenariusz opowieści napisał słynny amerykański twórca Brian K. Vaughan (Y - Ostatni z Mężczyzn, Saga), zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem Tony'ego Harrisa (Starman, Batman), dwukrotnego laureata Nagrody Eisnera.

Informacje dodatkowe o Ex Machina, tom 5:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-11-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRZESZŁOŚĆ UJAWNIONA

Nieco ponad rok temu Egmont zaczął wydawać serię „Ex Machina”. Teraz, kilkanaście miesięcy później w ręce czytelników trafia ostatni zbiorczy tom i cóż więcej można o nim powiedzieć, jak nie to, że znakomicie wieńczy ten świetny cykl? Chyba jedynie to, że stanowi kolejny dowód na to, że warto było zacząć przygodę tym tytułem – tytułem, który odświeża skostniały gatunek superhero, serwując udane political fiction dla dojrzałych, inteligentnych odbiorców.

Poznajcie Mitchella Hundreda, człowieka, który będąc dzieckiem marzył o karierze twórcy komiksów DC, a potem, w wyniku wypadku, został superbohaterem. Pierwszym i jedynym na naszej planecie. Porzucił jednak to zajęcie na rzecz politycznej działalności, został burmistrzem Nowego Jorku – i to w jakże trudnych i wymagających czasach – a także nie brak mu większych ambicji, nawet do zajęcia prezydenckiego fotela. Jednak przeszłość, którą Hundred myślał, że zdołał pogrzebać, nie śpi i atakuje ze zdwojoną mocą. Nie dość, że na jaw wychodzi zaskakująca prawda o jego mocach, to jeszcze nasz polityk dowiaduje się o roli, jaką mu przeznaczono w nadchodzących wydarzeniach…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/11/ex-machina-tom-5-brian-k-vaughan-tony.html

Ex Machina, tom 1
Brian K.Vaughan0
Okładka ksiązki - Ex Machina, tom 1

Pierwszy tom nowej, pięciotomowej serii łączącej kryminał, thriller polityczny i science fiction z opowieścią superbohaterską. Początek XXI wieku, Nowy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;